Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 03. 2013 o 11:51

Ouvertúra trojbodovo trojgólová

autor: Marián Škuba
1209x čítanéZemplínskemu treťoligovému derby predchádzal hustý dážď, čím sa terén ešte viac zmáčal. Aj keď to bol futbalový boj, najmä z humenskej strany bolo badať snahu, aktivitu. Zo sedemnástich striel až tucet letelo medzi (do) žrde. Výsledok zodpovedá priebehu hry, v neprospech Slavoja hovoril aj fakt, že takmer hodinu musel hrať v oslabení...

 V 4. min. sa po rohu dostal k hlavičke Tkáč, jeho "koníček" dokázal Sudimák končekmi prstov odvrátiť a dorážka Parasku z uhla letela nad. V 12. min. bol v šestnástke Slavoja opäť závar, Mihok vrátil loptu do "ohňa", Paraska v páde zakončil, ale Cibuľa na čiare zastúpil brankára. V 19. min. poslal Legdan prízemný center, strelu Karnaja obranca zblokoval, ale Karnaj zabojoval, vystrelil ešte raz a otvoril skóre. V 28. min. vyskúšali Sudimáka spoza šestnástky Karnaj i Tkáč. Po polhodine hry musel striedať Ljubarskij (sval), v 35. min. sa Tkáč prebíjal povedľa brankára, zozadu ho stiahol Deme a videl červenú kartu. Pokutový kop kapitán Paraska bezpečne premenil. V 40. min. sa ocitol v tutovke Tkáč, z päťky vystrelil volejom pohotovo, no nepresne. Brankár Brudňák mal do prestávky prácu iba po strele Capka. Druhý polčas začal jedovkou Popík, ktorá z 18 m letela tesne vedľa. Po rohu Mihoka hlavičkoval Hreško do brvna, v 58. min. bombu Mihoka zo 17 m bravúrne zneškodnil Sudimák. V 64. min. sa Jakubčo pretlačil až do brejku, krížne hľadal Karnaja, ktorého halfvolej vytlačil brankár na bočnú sieť. V 75. min. opäť diváci tlieskali, tentokrát po parádnej strele Popíka z 20 m, ktorú Sudimák vyškriabal spod brvna. O minútu zahrával Legdan rohový kop, loptu točil do brány, pri prvej žrdi boli vo vzdušnom súboji Sudimák i Paraska, loptu nezasiahol ani jeden a tá skončila v bráne. Až v závere derby dali o sebe vedieť aj hostia, strelu Capka z 22 m kryl Brudňák s istotou, v 88. min. sa dostal do brejku M. Lukáč, humenský gólman loptu vyrazil a Paraska nebezpečenstvo zažehnal. Posledné slovo mal v 90. min. Vasiľ, ktorého bomba zo 14 m roztriasla žrď, v dorážke Dysko nestačil pohotovo reagovať.

 

ŠK FUTURA HUMENNÉ - TREBIŠOV 3:0 (2:0)

Góly: 19. Karnaj, 35. Paraska (11 m), 76. Legdan

ŽK: Deme, Patkanóci (obaja Trebišov)

ČK: 35. Deme (Trebišov)

Strely/na bránu: 17/12 : 6/3

Rohové kopy: 7:3

Rozhodoval: R. Weiss

Diváci: 250

Najlepší: Mihok - Sudimák

ŠK Futura: Brudňák - Paraska, Pa. Šuľák, Hreško, Jakubčo - Legdan (82. Dysko), Ljubarskij (31. Voroňák), Mihok, Popík (86. C. Vasiľ) - D. Tkáč, S. Karnaj. Tréner: Jozef Valkučák.

Slavoj: Sudimák - Patkanóci, Olah (56. Kotľar), Cibuľa, Mižík (88. Černák) - M. Lukáč, Deme, Capko, E. Lukáč - Fliasko, E. Takáč (82. Koscelník). Tréner: Vladimír Rusnák ml.

POVEDALI PO ZÁPASE 

Jozef Valkučák: "Chceli sme hrať ofenzívne a myslím, že sa nám to aj darilo, takže diváci mohli odchádzať spokojní. Presadili sme sa trojgólovo, zápas pre nás skončil trojbodovo, takže môžme byť spokojní, na druhej strane má pre nás víťazstvo trpkú príchuť, pretože sme prišli o zranených Ljubarskeho a Tkáča. Na margo nových tvárí môžem povedať, že hrali dobre, najmä Mihok - zaslúži si dokonca ocenenie najlepšieho hráča zápasu."

Vladimír Rusnák ml.: „Domáci prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, zaslúžene vyhrali. Nie som spokojný s výkonom svojich hráčov, bolo badať hendikep v trénovanosti, súperovi sme cestu za výhrou uľahčili vylúčením, takmer hodinu sme hrali o jedného menej. Aspoň zrovnať dvojgólové manko v oslabení po prestávke nebolo v našich silách."