Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 03. 2013 o 13:14

Jakubany v generálke rozstrieľali Čirč

autor: Daniel Dedina
2323x čítanéNováčik VI. ligy Šarišskej si pred vstupom do náročnej jarnej časti, kde ho čakajú výrazné záchranárske starosti, zdvihol sebavedomie. Čirč, súpera z najvyššej okresnej súťaže, zdolal vysoko 7:1.

Zimná príprava u šiestoligových mužstiev vrcholí. Už najbližší víkend by sa opäť mali otvoriť brány štadiónov a privítať tak aktérov odvetnej časti futbalových súťaží. Či sa tak definitívne stane, o tom rozhodne hlavný arbiter, ktorým je v tomto období počasie.

Počas dlhočiznej pauzy nezaháľal ani nováčik VI. ligy Šarišskej - TJ Sokol Jakubany. Napriek tomu, že družstvo zo staroľubovnianskeho okresu zimovalo na poslednej priečke, so ziskom chudobných štyroch bodov, nepostrehli sme žiadne známky odovzdania, či nebodaj rezignácie. Aby hráči nevypadli z prevádzkovej teploty, už v decembri absolvovali prvú fázu prípravy - v telocvični. „Tréningové dávky sme zintenzívnili od februára. Začali sme s naberaním kondície a postupne prišli na rad herné prvky,“ povedal nám na úvod Marek Čopiak, bývalý tréner a terajší manažér klubu.

Jakubany odohrali prakticky celú jesennú časť s kádrom, ktorý v minulej sezóne vybojoval postup. Ako sa ukázalo, vyššia súťaž kladie vyššie nároky, v 14 zápasoch dokázal tento tím zabodovať len v dvoch prípadoch, z toho naplno len v jedinom. Imperatív posilnenia kádra bol z tohto pohľadu priam do očí bijúci. Do akej miery sa tento zámer podaril zrealizovať? „Posilnenie kádra bolo jednou z kľúčových úloh počas zimnej prestávky,“ súhlasí tento mladý funkcionár klubu. „Mali sme vytypovaných viacero hráčov, avšak vzhľadom na poslednú priečku v tabuľke a obmedzené finančné prostriedky to bola zložitá úloha.“ Napokon z toho vzišlo celkom solídne posilnenie kádra, aspoň čo sa týka kvantity. Angažovať sa im podarilo štvoricu hráčov – Pardusa, Sčensného (obaja Vyšné Ružbachy), Ilčišáka (Litmanová) a Vandžuru (Stará Ľubovňa).  „Čakáme ešte na návrat doliečeného Varcholu a dlhodobo zraneného Čopiaka. Zároveň riešime ešte príchod jedného obrancu,“ doplnil. Skutočný kvalitatívny prínos (staro)nových hráčov ukáže až samotná jar.

Celkovo odohralo družstvo tri prípravné zápasy, všetky na umelej tráve v Lipanoch. Výsledková aj výkonnostná krivka šla nahor, najprv podľahli Dubovici 1:3, následne zdolali Novú Ľubovňu 2:0 a uplynulú nedeľu Čirč vysoko 7:1 (práve z posledne menovaného stretnutia sú aj fotografie, pozn. red.).

Napriek tomu, že Jakubany majú na konte len chudobné štyri bodíky, rovnaký počet strácajú na predposledné Chmiňany a sedem na Šibu. „Potrebujeme sa pozbierať najmä po psychickej stránke, udržať koncentráciu počas celého priebehu stretnutí a vyvarovať sa školáckych chýb,“ pomenúva základne faktory prípadnej jarnej vzpruhy Čopiak. „Postup do tejto súťaže bol výsledok tvrdej, niekoľkoročnej driny, preto sa nemienime len tak ľahko vzdať. Verím, že aj s podporou našich fanúšikov, ktorých by sme opäť radi pritiahli na štadión vo väčšom počte, túto súťaž zachránime,“ nádeja sa.

 Zápasy so spomínanými súpermi, tabuľkovými susedmi, ich čakajú hneď skraja jari. „Budú to šesťbodové, veľmi dôležité stretnutia. Núka sa nám možnosť  dotiahnuť sa na našich súperov. Tieto stretnutia môžu veľa napovedať do vývoja ďalšieho priebehu súťaže,“ uvedomuje si jakubiansky manažér a na záver odhodlane dodáva: „Ak sa k nám prikloní aj kúsok prepotrebného šťastia, môžeme ešte zamiešať karty v boji o záchranu!“ K tomu by im mala pomôcť aj kvalitná zimná príprava, s ktorou tamojší funkcionári vyslovili spokojnosť.

Odvetnú časť sezóny 2012/13 by futbalisti Jakubian mali odštartovať už túto nedeľu 31. marca súbojom v Šibe. Či to momentálna poveternostná situácia dovolí, to sa dozvieme v priebehu týždňa po zasadnutí komisie.