Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 04. 2013 o 20:49

Uzovce odštartovali jar domácou prehrou

autor: Daniel Dedina
2509x čítanéVstup do jarnej časti VI. ligy Šarišskej nevyšiel futbalistom OFK Uzovce podľa predstáv. V úvodnom vystúpení na domácom ihrisku podľahli v okresnom derby futbalistom Šarišských Draviec 0:1 (0:1). Šanca na reparát sa im núka najbližšiu nedeľu, keď sa predstavia na pôde Dlhej Lúky.

O všetkom sa, paradoxne, rozhodlo hneď v úvode, keď už po troch minútach otvoril skóre hosťujúci Kušnír. Napriek tomu, že v tej chvíli bol dej celého stretnutia ešte len na začiatku, viac gólov už diváci nevideli a družstvo Uzoviec tak napriek snahe, ktorá sa mu uprieť nedá, svoje konto nezveľadilo o žiaden ďalší bod.

„Nechcem všetko zvaľovať len na nedostatok šťastia, ale pravdou je, že táto smola nás sprevádza už od jesennej časti,“ posťažoval sa nám Jozef MIHÁLIK, predseda klubu. „Ak mám byť úprimný, tohto zápasu som sa trochu obával,“ priznal. „Napriek tomu som očakával, že body zostanú doma. Bohužiaľ, opak bol pravdou.“

Prehra mrzí o to viac, že tento tradičný účastník tejto súťaže prikladal vstupu do odvetnej časti veľkú dôležitosť, keďže po jesennej časti zimovalo družstvo až na 10. mieste. S takýmto stavom nebol spokojný azda nik, v obci sú zvyknutí na pohyb svojích obľúbencov v iných sférach tabuľky. Svedčia o tom umiestnenia v posledných dvoch ročníkoch – tretie, resp. štvrté miesto. Rezonovala v kabíne aj táto téma? „Áno, máte pravdu, ale každý ročník v tejto súťaži je niečím iný.“ V čom teda vidí hlavný dôvod súčasného ústupu z vydobytých pozícií? „Povedal by som, že je ním odchod nášho strelca Tokára na hosťovanie do Demjaty. Jeho góly nám veľmi chýbajú.“ Pohľad do tabuliek však naznačuje aj niečo iné - kým v minulej sezóne mali Uzovčania po pätnástich odohratých stretnutiach skóre 26:15, v súčasnosti je to 22:22. Okrem nižšieho počtu strelených gólov je zrejmé, že ani defenzíva nestojí na tak pevných nohách ako vlani. „Naším hlavným cieľom je pohybovať sa v strede tabuľky, v jej pokojných vodách,“ dodáva Mihálik.

Keďže odvetné časti futbalových súťaží bývajú neraz hektické, navyše táto bude poznačená ešte aj nahusteným programom, zaujímalo nás, ako počas zimnej prestávky funkcionári doplnili káder. „Defenzívu sme vystužili Cárikom, z hosťovania sa nám vrátil Kaleja a z dorastu sme do seniorského tímu vytiahli Zošša a Urbana,“ vymenúva menoslov (staro)nových hráčov v kádri.

Napriek tomu, že Uzovce nevyužili minulotýždňovú možnosť dotiahnuť sa na svojho súpera a ostatné tímy vo vzácne vyrovnanom strede tabuľky, nič nie je stratené. Už najbližší víkend sa predstavia na pôde ďalšieho súpera z rovnakej kategórie - Dlhej Lúky. Aký priebeh možno očakávať? „Určite to bude opäť vyrovnaný zápas, ale verím, že tentokrát sa na jeho konci budeme tešiť my a body si povezieme domov. Aby sa nám v ďalšej fáze ročníka dýchalo ľahšie,“ želá si pred týmto súbojom predseda klubu z tejto malej obce v sabinovskom okrese.

Súboj momentálne siedmej Dlhej Lúky a desiatych Uzoviec, medzi ktorými je v tabuľke momentálne šesťbodový odstup, má úvodný výkop naplánovaný v nedeľu o 16.00 hod.

 

Foto: archív autora