Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 04. 2013 o 12:30

Idú ako píla...

autor: Marián Škuba
1577x čítanéFutbalisti ŠK Futura Humenné vyhrali v jarnej treťoligovej odvete aj svoj piaty zápas. Tentokrát doma zdolali súpera z Oravy.

Víťazná šnúra pokračuje. Humenskí futbalisti boli po jeseni na chvoste tabuľky a nejeden prognostik súťaže im už priradil zostupový lístok. V jarnej odvete však Humenčania idú ako "píla", z piatich zápasov získali plných pätnásť bodov.

 

Humenné - Námestovo 2:0 (1:0)

Podpora vetra bola do prestávky na humenskej strane a v 7. min. rohový kop Mihoka s prispením vzdušných prúdov skončil takmer v sieti. Súper však ukázal, že má kvality, bol dôrazný v osobných súbojoch, v 11. min. rýchly Snovák vnikol do šestnástky až pred Brudňáka, ktorý mu nohami zmaril tutovku. V 19. min. preletela štandardka Mihoka ponad päťku až k žrdi, ale Smataník v poslednej chvíli zakročil. V 32. min. nastal po autovom vhadzovaní v šestnástke hostí závar a Legdan pohotou otočkou zo 14 m mieril presne k ľavej žrdi. O tri minúty sa opäť dostal Snovák až pred Brudňáka, ktorý odvážne a včas vybehol. Polčas ukončila hlavička Voroňáka nad. Druhé dejstvo začal súper agresívne, s vidinou vyrovnania, čo však dalo priestor na humenské brejky. V 52. min. v prečíslení 3 na 2 Vasiľ v tutovke z 12 m pálil nad. Zlom prišiel po hodine hry. Faul Jaworeka vysokou nohou dopadol pre špílmachra hostí v 62. min. núteným striedaním, o dve minúty vyslal Popik 30-metrový pas za obranu hostí, Voroňák stihol pred brankárom posunúť vo vzduchu loptu, následne bol "zvalcovaný" a Smataník videl červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil Mihok a už Poništiaka medzi žrďami prekonal. Gól domácich upokojil, mali hru pod kontrolou, i keď hostia aj v oslabení vystrkovali rožky. V 85. min. dobre hrajúci Hreško chyboval, Kubala pred Brudňákom prihral Kasanovi, ktorý z 8 m pred prázdnou bránou prestrelil. K dráme tak nedošlo.

Góly: 32. Legdan, 65. Mihok (11 m)

Žlté karty: Dysko, Popík - Baričák, Kubala, Jaworek

Vylúčený: 64. Smataník (Námestovo)

Rohové kopy: 5:4

Strely/na bránu: 10/5 : 10/4

Rozhodoval: Molitoris

Divákov: 350

ŠK Futura: Brudňák - Dysko, Pa. Šuľák, Hreško, Jakubčo - C. Vasiľ (82. Demčák), Mihok, Ljubarskij (78. M. Babin), Popik (86. Pe. Šuľák) - Voroňák, Legdan. Tréner: Jozef Valkučák.

MŠK: Smataník - Lúchava, Habiňák, Kmeť, Šmiheľ - Snovák, Kasan, Baričák (54. Hollý), Jaworek (62. Pňaček, 65. Poništiak), Stašiniak - Kubala. Tréner: Pavol Strapáč.

"Súper bol zdatný, nás však zdobí dobrá forma, vyhrali sme aj piaty zápas, je to super. Záchrana však ešte v suchu nie je, body stále potrebujeme," konštatoval Dávid Legdan, autor prvého gólu stretnutia. Chlieb stretnutia sa lámal po hodine hry. "Boli to dôležité momenty. Jaworek patrí medzi najlepších futbalistov tejto súťaže, čo aj do nešťastného zranenia potvrdil. Chválim Voroňáka, že šiel do súboja s brankárom, bol pri lopte skôr, prišlo brankárovo vylúčenie, premenená jedenástka. Druhý gól nás upokojil, chlapci začali veriť vo víťazstvo, čo sa aj stalo," dodal Jozef Valkučák