Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2013 o 12:54

Ljubarskij bral vinu na seba

autor: Marián Škuba
1997x čítané



Susedskému derby Vranov - Humenné chýbalo futbalové korenie. Ku gólu mali bližšie hostia, najväčšiu šancu zápasu spálil Russlan Ljubarskij.

Pre oboch mal zápas záchranársky význam, tak Vranov ako aj Humenné sa v jarnej časti ukazujú v dobrej hernej forme, takže sa očakával aj kvalitný futbal. Dianie na trávniku bolo rušné, aj šancí sa udialo, viac ich mala humenská strana.

Diváci však sa však gólu nedočkali, nech už fandili vranovskej, či humenskej strane. "Keď nastupujete na zápas u súpera, remíza nemusí byť vždy málo, aj my sme si povedali, že bod z vranovského trávnika by nám pasoval. Teraz však môžeme povedať, že viac by nám pasovali podľa priebehu zápasu body tri," začal hodnotenie zápasu Russlan Ljubarskij. "Odohrali sme celkom dobrý zápas. Prvý polčas bol možno trochu slabší, ale po prestávke sme na vranovskom trávniku už herne dominovali. Mali sme bližšie ku gólu," dodal.

A práve humenský špílmacher mal v 58. minúte najväčšiu šancu stretnutia. Voroňák vnikol do šestnástky, naviazal na seba pozornosť vranovskej defenzívy, čím uvoľnil na päťke Ljubarskeho, ktorý mal v tutovke pred sebou odkrytú časť brány. Lopta tesne minula vranovskú žrď.  "Bola to čistá šanca. I keď na tvrdom teréne lopta dosť skákala, netrafil som ju ideálne, no nechcem sa na to vyhovárať. Beriem to na seba, lebo taká šanca sa má premeniť. Po zápase ma to veľmi mrzelo," povzdychol si smutne harcovník humenských radov.

Bezgólová remíza znamená pre ŠK Futura Humenné prvú jarnú stratu bodov. Zo šiestich stretnutí odvety však majú Humenčania na konte výborných šestnásť bodov. Stále si držia nulu v kolónke prehier. "Myslím si, že lepší štart do jari sme ani nemohli mať, snáď z nás ani nik nerátal, že to bude po šiestich kolách päť víťazstiev a jedna remíza. Len nepoľaviť, lebo záchranu ešte ani zďaleka istú nemáme," konštatoval Russlan Ljubarskij.

 

VRANOV - HUMENNÉ 0:0

Žlté karty: Gdovin, Šamo - Pa. Šuľák

Vylúčený: 75. Paluba (Vranov)

Rozhodoval: Čiernik

Divákov: 380

MŠK: Makó - Paluba, Gdovin, Šamo, Sakala - Boháč, Kentoš, Turcovský, Lazúr - Hatok, Streňo (bez striedania). Tréner: Miroslav Jantek.

ŠK Futura: Brudňák - Paraska, Pa. Šuľák, Hreško, Jakubčo - S. Karnaj (43. C. Vasiľ), Mihok, Ljubarskij, Popik (90. Pe. Šuľák) - Legdan, Voroňák (89. Macej). Tréner: Jozef Valkučák.