Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 05. 2013 o 10:47

Zatiahnutá opona (zatiaľ) 307 minút

autor: Marián Škuba
1648x čítanéHumenský gólman Jožko Brudňák si drží čisté konto v troch stretnutiach po sebe.

Jarný štart ŠK Futura Humenné znamená po siedmich stretnutiach bilanciu šiestich víťazstiev a jednej remízy. V gólovom pomere je to skóre 14:3, čo dáva peknú vizitku tak ofenzívnej, ako aj defenzívnej činnosti mužstva. Svoj podiel na tom má aj brankár Jozef Brudňák, jedna z humenských zimných posíl... "S mojím príchodom do Humenného sa spájali záchranárske ambície klubu, s čím som sa stotožnil a snažím sa spraviť všetko, aby to vyšlo. Vstup do jari sa nám vydaril, získavame body, dostávame málo gólov, s výnimkou jedného zápasu sme naopak boli vždy úspešní. Takže len tak ďalej." 

Viacerí treťoligisti už po jeseni Humenné odpísali. Získaných iba desať bodov a s tým posledné miesto nedávalo pod Vihorlat veľa optimizmu. Odveta je však zatiaľ o inom. "Keďže počas zimnej prestávky sa káder posilnil, naše výsledky pre mňa ani prekvapením nie sú. Darí sa nám, prelomila sa jesenná útočná kríza, sme sebavedomí, ide to."

Popri ofenzíve však drží jarné výsledky ŠK Futura Humenné aj defenzívna činnosť mužstva. A jej súčasťou je brankár. "V tomto prípade nejde iba o mňa, dôležitá je obranná činnosť celého mužstva."

V siedmich jarných zápasoch Humenčania inkasovali iba tri góly. Naposledy v Martine (3:2) v 53. minúte, v ďalších zápasoch - doma Námestovo (2:0), vo Vranove (0:0) a doma s Moldavou (2:0) zatiahol Jožko Brudňák oponu. Čisté konto tak zatiaľ trvá 307 minút... "Séria vždy teší, aj mňa táto moja. Bolo by dobré ju čo najviac natiahnuť, lebo, keď neinkasujeme, neprehráme a teraz nás čakajú zápasy u súperov."

A ktorý z trojice zápasov v nulovej sérii bol pre humenského gólmana najťažší? "Každý zápas je náročný. S Námestovom spálili hostia tutovku v závere, vo Vranove som mal viac práce v prvom polčase, naposledy s Moldavou som mal aj šťastie, keďže Hanzeľ trafil loptu parádne po vetre a tá sa odrazila od brvna," dodal Jozef Brudňák.

 

JOZEF BRUDŇÁK 

narodený: 8. november 1987

mesto: Svidník

post: brankár

výška: 200 cm

futbalové kluby: Svidník, Košice/Barca, MFK Košice, Michalovce, ŠK Futura Humenné