Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 06. 2013 o 15:47

Humenská päťka košickému béčku

autor: Marián Škuba
1727x čítanéVíťazstvo ďalším krokom k humenskej záchrane. Už chýba len málo, aby sa sen z jesene premenil na jarnú realitu.

K naplneniu záchranárskych cieľov kráča ŠK Futura Humenné. V derby nadelili jeho futbalisti košickému béčku "päťku", ešte však potrebujú k treťoligovej definitíve spraviť o týždeň doma posledný krok.

 

ŠK Futura HUMENNÉ - MFK KOŠICE B 5:0 (3:0)

Humenský úvod ako z rozprávky: po rozohraní v stredovom kruhu padli štyri humenské prihrávky, lopta sa dostala k Mihokovi, ktorý napriahol z 28 m a lopta v pravej šibenici pootĺkala vnútorný oblúk brány. Gól hodný európskych súťaží... Popik i Voroňák mierili nad, v 11. min. vyslal Ljubarskij pas na Maceja, ktorý zoči-voči Repinskému zvýšil. Humenský dorastenec po prvýkrát nastúpil v základnej zostave, no zápas zvládol na výbornú. V 19. min. tiesnený Voroňák hlavičkoval vedľa. Košické "béčko" dalo o sebe vedieť až v 22. min. strelou Skvašíka, následne jedovku Trebuňáka zblokoval Pe. Šuľák. Hlavičkový "koníček" Hreška stiahol pri žrdi Repinský, v 27. min. sa však iba vyčítavo pozrel na svojich dvoch obrancov, ktorý sa pri vysokej lopte vo výskoku zrazili, Macej sa pred gólmanom neulakomil a Voroňák skóroval do prázdnej brány. V 31. min. krížny lob Skvašíka tesne minul, prudký priamy kop Ljubarskeho bravúrne vytlačil Repinský na roh. V 44. min. sa dostali hostia do prečíslenia, Sučák hľadal voľného Trebuňáka, ale Pa. Šuľák v poslednej chvíli vkĺzačkou zachránil. Aj II. polčas bol rýdzo v humenskej réžii: jedovku Ljubarskeho kryl Repinský, Macejovi zo 14 m lopta nesadla, v prečíslení Popik hľadal Karnaja, no nevyšlo to, v 59. min. pálil Macej z 20 m, v 61. min. priťukol Karnajovi, ktorý sa preháčkoval a z uhla (12 m) namieril vysoko. Narážačka Ljubarskeho s Mihokom a Voroňákom roztlieskala hľadisko, strele špílmachra ľavačkou chýbali centimetre. V 68. min. skončil halfvolej Popika na žrdi, o tri minúty pomotal hlavu obrancovi Pe. Šuľák, hostia hrali rukou a Ljubarskij sa z bieleho bodu nemýlil. V 78. min. si Karnaj narazil loptu s Demčákom, po prudkom prízemnom centri dopravil loptu do siete z päťky Macej. V 83. min. strelu Skvašíka skrotil Brudňák, tečovaný pokus Maceja skončil tesne vedľa. Potlesk domácich priaznivcov z hľadiska na otvorenej scéne bol zaslúžený.

Góly: 11. a 78. Macej, 1. Mihok, 27. Voroňák, 71. Ljubarskij (11 m).

Rohové kopy: 5:2

Strely/na bránu: 19/9:7/2

Žlté karty: Voroňák - Kamenec, Urban

Rozhodoval: Čiernik

Diváci: 350

ŠK Futura: Brudňák - Peter Šuľák, Pavol Šuľák, Hreško, Jakubčo - S. Karnaj (80. Piteľ), Mihok, Ljubarskij, Popik (84. J. Babin) - Voroňák (74. Demčák), Macej. Tréner: Jozef Valkučák.

MFK B: Repinský - Kamenec, Pilipčuk, Urban, Žebík - Sučák (46. Lysák), Krištan, Skvašík, Gondoľ (46.Kikta) - Gál Andrezly - Trebuňák (84. Riš). Tréner: Jozef Móder.

 

Humenský kormidelník však pred stretnutím mal so zostavou riadne starosti. Chýbali mu kapitán Paraska, Legdan, Dysko i vasiľ. Všetci kvôli zraneniam. A tak sa dostal do "základu" aj Jaroslav Macej, vekom ešte dorastenec. Že sa mu premiéra v základneju zostave vydarila, svedčia dva jeho góly. "Pred zápasom som mal zo súpera veľké obavy. Košické "béčko" zdobila séria bez prehry, výhry na Spiši, doma s Pohroním, či Lipanmi, čo vraví veľa. Sú to chlapci, ktorí trénujú s "áčkom", čo určuje kvalitu. Zaradenie Maceja zo "základu" sa vydarilo, bol to dobrý ťah, nech sa mu darí aj naďalej," poznamenal kouč ŠK Futura.

Súčasný stav v tabuľke hovorí, že k definitíve záchrany potrebujú Humenčania ešte tri body. O týždeň privítajú doma Lipany. "K mužstvu som prišiel po ôsmom kole, po jeseni nám v boji o záchranu asi nikto neveril. Bol to sen, ktorý sa po ďalšom zápase môže stať realitou. Čaká nás posledný krok, ten však býva najťažší," dodal Jozef Valkučák.