Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 06. 2013 o 09:09

Stará Ľubovňa sa lúči so štvrtou ligou

autor: Daniel Dedina
1158x čítanéPo predposlednom kole, odohranom uplynulý víkend, je definitívne známy menoslov vypadávajúcich zo IV. ligy pre ročník 2012/13. Spolu s Krásnou opúšťajú túto súťaž aj Stará Ľubovňa a Spišské Podhradie.

Futbalisti MFK Stará Ľubovňa sa v najvyššej regionálnej súťaži ohriali len jeden súťažný ročník. Po minuloročnom vypadnutí z III. ligy sa dostatočne neskonsolidovali a po roku si zostup zopakujú. Toto neradostné konštatovanie už so stopercentnou platnosťou potvrdila nedeľná prehra v Haniske (0:4).

O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v prvých tridsiatich minútach, po polhodine hry bolo „vymaľované“. „Už prvých päť-šesť minút určilo tón zápasu, prehrávali sme po nich 0:2,“ vrátil sa ešte raz ku katastrofálnemu začiatku tréner staroľubovnianskych futbalistov, Peter Drobňák. „Zápas ovplyvnili naše absencie, ktoré ešte preriedili už beztak zdecimovaný káder a výšková prevaha súpera. S tou sme sa v úvode nevedeli vysporiadať a inkasovali sme góly po štandardných situáciách,“ pokračoval v rekapitulácii zápasu.

Po domácej smršti sa do hry dostali aj hostia, ale už bolo neskoro. „Druhý polčas bol, dá sa povedať, v našej réžií, nastrelili sme dvakrát žrď, ale ku gólu to neviedlo,“ konštatoval, pričom uznal, že domáci v tejto fáze už kontrolovali výsledok. Nepremieňanie šancí, neskúsenosť kádra, to boli symptómy vlečúce sa s tímom počas celej sezóny. Napokon ich stiahli o súťaž nižšie. „Povinnosť a nutnosť bodovať zväzovala hráčom nohy už dlhšie. Aj keď vo viacerých zápasoch sa prejavoval náš fyzický, najmä výškový hendikep, pre toto mladé družstvo bola táto situácia veľmi zložitá predovšetkým z psychického hľadiska.“ Okrem potvrdenia známeho faktu, že zápasy sa rozhoduje v hlavách, poukázal Drobňák aj na ďalší kľúčový aspekt, pre ktorý sa jeho tím po sezóne bude porúčať z tejto spoločnosti. „Chýbala nám kvalita. Nezachytili sme úvod sezóny, postrácali sme veľa bodov. Cez zimnú prestávku bolo potrebné káder vystužiť, to sa nám ale nepodarilo v takej miere, ako si situácia vyžadovala. Napriek tomu sme stále verili, dúfali. V druhej polovici jarnej časti sme konečne začali aj vyhrávať, získali sme akú-takú hernú tvár, ale už bolo neskoro,“ poskytol nám prvé, bleskové obhliadnutie sa za sezónou ešte pred jej úplným naplnením a začiatkom záverečného, pod Ľubovnianskym hradom neradostného, bilancovania.

Rozlúčka so sezónou, a zároveň so súťažou, ich pred vlastnými fanúšikmi čaká v posledný hrací deň tohto súťažného ročníka. V nedeľu privítajú súpera zo Sniny. „Nepoznám tím, ktorý by sa nechcel rozlúčiť víťazstvom, ale postavenie súpera v tabuľke (už isté druhé miesto, pozn. red.) naznačuje, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Verím, že sa pobijeme o body. A potom už budeme musieť upriamiť pozornosť na nasledujúcu sezónu,“ dodal na záver nášho rozhovoru tento kormidelník.

Tá bude už pre ľubovniansky futbal s veľkou pravdepodobnosťou, blížiacou sa k istote, piatoligová. Aj keď história regionálnych súťaží už pamätá rôzne zvraty situácií pred štartom nových ročníkov. Ale to by sme už veľmi predbiehali, nateraz platí, že na MFK čaká cez víkend štvrtoligová derniéra, a to proti inému MFK  - sninskému.  

 

Foto: archív autora