Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 06. 2013 o 13:04

Futbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogaléria

autor: Daniel Dedina
3237x čítané



Hra hier, ako sa futbal často nazýva, by mala so sebou prinášať predovšetkým radosť. Tá v mnohých zápasoch počas sezóny absentuje, dôraz sa kladie v prvom rade na výsledky. K pôvodnej myšlienke futbalu sa vrátili uplynulý víkend v Sabinove. Akoby si povedali, že keď sa divákov v hojnejšom počte do hľadiska nepodarilo prilákať tunajším futbalistom v nedávno skončenom ročníku, stavia na ich starších kolegov a vystužia ich viacerými športovými esami. Takáto predstava evidentne zabrala.

Už tradične sú Dní Sabinova a miestny jarmok späté s viacerými sprievodnými podujatiami, jedným z nich je aj Medzinárodný futbalový turnaj internacionálov, teda bývalých a súčasných hráčov, ktorí úž dovŕšili vekovú hranicu 35 rokov, čo je podmienkou účasti na tomto turnaji. V tomto roku išlo už o 17. ročník tohto podujatia. Po dobrých skúsenostiach z minulých ročníkov zasiahlo do bojov kvarteto osvedčených účastníkov - okrem domácich internacionálov to boli ešte Tatran Prešov, Banská Štiavnica a Nowy Sacz z Poľska.

Celé podujatie odštartovalo v sobotu 15. júna už o 10. hodine predpoludním. V tradičnom formáte sa v prvom semifinálovom súboji stretli Sabinov a Prešov, v tom druhom Nowy Sacz a Banská Štiavnica. V oboch prípadoch boli úspešnejšie „hostia“.

A potom to vypuklo! Bez štipky znevažovania kvality spomínaných účastníkov, mnoho divákov pritiahol do hľadiska následný exhibičný zápas Osobností športu - Internacionáli Sabinov. Konal sa na počesť dovŕšenia životného jubilea primátora mesta Sabinov, Petra Molčana. Najväčšie lákadlo, družstvo Osobností bolo poskladané naozaj precízne, od hokejovo - futbalových odchovancov Sabinova (Mihálik, Zagrapan, Bašista), cez hokejovo-futbalové esá majúce korene v blízkom okolí (Janus, Jakubko, Šesták, Seman) až po politické špičky, ktoré majú šport taktiež v krvi a sú zároveň späté s týmto mestom (Chudík, Jánošík, Molčan). Nechýbal ani Marek Andraščík, súčasný líder a ťahúň MFK Slovan.

V neľútostnom boji na život a na smrť (?) sa zrodila remíza 4:4. Ale nie, trochu preháňame, výsledok nebol v tomto prípade zďaleka prvoradý, primárnym cieľom bolo schuti si zahrať a zabaviť seba aj prítomných divákov. To sa počas 2x20 minút stanovených na toto zápolenie bezpochyby podarilo. Navyše, nerozhodný výsledok dáva do budúcnosti priestor na odvetu... Diváci odmenili potleskom aj sympatický čin - symbolické odovzdanie žezla do rúk nastávajúcej generácii hráčov - v podobe podania rúk najstaršieho hráča turnaja, 75-ročného Štefana Pálla a najmladšieho 15-ročného Ľubomíra Tuptu (ten dostal vekovú výnimku práve z tohto dôvodu), súčasného mládežníckeho reprezentanta Slovenska. Aj jemu je sabinovský trávnik dôverne známy, jeho vývoj prednedávnom dôkladne formovali práve sabinovskí tréneri, medzičasom sa však už posunul o level-dva vyššie. Následná autogramiáda bola azda ešte úspešnejšia, podpisy známych osobností išli na dračku, záujem o ne bol medzi všetkými vekovými kategóriami, prím hrala mládež.

Po tejto vsuvke pokračoval turnaj zápasmi o umiestnenie. V súboji o 3. miesto boli úspešnejší hráči Noweho Saczu, domáce družstvo pokorili v penaltách. Vo finále si Tatran Prešov poradil s Banskou Štiavnicou a stal sa tak víťazom 17. ročníka tohto podujatia. .

„Bol som veľmi milo prekvapený z exhibičného zápasu. Čo sa týka samotného turnaja, opäť môžem vysloviť spokojnosť, všetko bolo zabezpečené na výbornej úrovni. Chcel by som preto aj touto formou ešte raz poďakovať organizátorom, najmä združeniu Internacionál Sabinov, ako aj všetkým, ktorí si našli čas a prišli do hľadiska. Počasie nám tohto roku mimoriadne prialo, účasť bola nadpriemerná, bola to naozaj vydarená akcia,“ neskrýval spokojnosť primátor Sabinova Peter Molčan, ktorý taktiež patrí k sabinovským internacionálom a v sobotu si ho na jeden polčas požičali aj súperi z tímu Osobností. Tí boli, na základe prvých reakcií, s celou akciou rovnako nadmieru spokojní, hokejisti si pochvaľovali spestrenie začínajúcej sa letnej prípravy a všetci svorne sa lúčili s prísľubom zopakovania podobnej akcie aj v budúcnosti.

 

Fakty z turnaja:

Semifinále:  Sabinov - Tatran Prešov                   0:3

                    Nowy Sacz - Banská Štiavnica          0:1

o 3. miesto: Nowy Sacz - Sabinov                        4:3 po penaltách

Finále:         Tatran Prešov - Banská Štiavnica      2:1

 

Naj... turnaja:

Najlepší brankár: Juraj Jurica (Banská Štiavnica)

Najlepší hráč:      Piotr Bania (Nowy Sacz)

Najlepší strelec:  Ľubomír Puhák (Tatran Prešov) 

 

Autor fotografií: Ľuboš Bernát

Galéria
Futbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogaléria
Futbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogaléria
Futbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogalériaFutbal v Sabinove (predsa) lákal davy + fotogaléria