Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 06. 2013 o 09:00

Futbalom spomínali na Jačianskeho

autor: Eugen Magda
1986x čítanéNa umelých trávnikoch FK Galaktik v Košiciach bol 23. júna medzinárodný žiacky futbalový turnaja - XI. ročník Memoriálu Štefana Jačianskeho. Okolo stovky osemročných adeptov, ktorí sa prezentovali v desiatich družstvách, ukázali, že o túto hru majú veľký záujem, takže treba ich len pevne podchytiť, lebo títo chlapci majú všetky predpoklady na ďalší herný rast.

Tento turnaj už má tradične dobrú úroveň, na ktorom víťazila túžba žiačikov presadiť sa s loptou a dať viac gólov, ako ich súperi. Tentoraz sa suverénne presadil celok MFK Snina, ktorý dal najviac gólov, dostal iba jeden a v rozhodujúcom zápase o víťaza podujatia zdolal FK Galaktik 6:0. Pravda, tu nešlo ani tak o výsledky, ale ukázať, čo títo chlapci vedia. A keďže o to sa chlapci snažili, dobre organizovaný turnaj splnil svoje poslanie. Nechýbali na ňom ani bývalí hráči VSS Švajlen, Š. Jutka, Kánássy, Strausz a ďalší, ktorí patrili do rodiny VSS v rôznych postaveniach a tohto trénera si ctili a vážili. Bola to teda pekná spomienka na odborníka, ktorý okrem rokov, čo prežil medzi strojármi, bol v šesťdesiatych rokoch aj trénerom výberu Slovenska a ako asistent pomáhal trénerovi J. Markovi pri formovaní čs. reprezentácie na MS' 70 do Mexika.

Výsledky - skupina A: 1. FC Tatran Prešov - FK Čaňa 0:2, FK Veľké Kapušany - FK Galaktik 4:6, MFK Košice - Prešov 2:3, Čaňa - Galaktik 0:3, V. Kapušany - MFK Košice 4:2, Galaktik Prešov 4:2, Čaňa - V. Kapušany 0:6, Galaktik - MFK Košice 6:2, Prešov - V. Kapušany 0:5, MFK Košice - Čaňa 1:3. Skupina B: FAMT Prešov - MFK Snina 0:6, Dupo Rožňava - Encs (Maďarsko) 0:0, MFK Košice B - FAMT 1:5, Snina - Encs 6:1, Dupo Rožňava - MFK B 1:2, Encs - FAMT 1:1, Snina - Rožňava 5:0, Encs - MFK B 4:0, FAMT - Rožňava 2:0, MFK B - Snina 0:4.

Finále: MFK Snina – FK Galaktik 6:0, o 3. miesto: FK V. Kapušany - FAMT Prešov 4:0. Ďalšie poradie: 5. FK Čaňa, 6. Encs, 7. 1.FC Tatran Prešov, 8. MFK Košice B, 9. MFK Košice A, 10. Dupo Rožňava.