Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2013 o 18:20

Začalo sa humenské prípravné leto

autor: Marián Škuba
1812x čítanéV prvýjúlový deň otvorili nový súťažný ročník aj na humenskom trávniku. ŠK Futura Humenné začal letnú prípravu s novým trénerom, ktorý však zotrval pri mužstve iba dva dni. Ondrej Duda dostal ponuku zo zahraničia a opäť sa poberá do arabského futbalového sveta.

Letné prípravné obdobie trénersky chytil do svojich rúk Ondrej Duda. Rodák z neďalekej Sniny za istých podmienok súhlasil, že sa na humenskú lavičku po piatich sezónach vráti. "Bol som rád, že našu ponuku prijal, pričom akceptujeme podmienku, že, ak sa mu naskytne možnosť zahraničného angažmánu, akceptujeme ju. V pozícii hrajúceho asistenta je Russlan Ljubarskij," konštatoval Martin Friga. Jeho utorňajší večerný telefonát potvrdil, že Ondrej Duda zahraničnú ponuku dostal a vracia sa do arabského futbalového sveta.

"Otázne sú odchody Karnaja do zahraničia, brankár Brudňák má tento víkend svadbu, tiež však zvažuje futbalové pôsobenie za hranicami Slovenska. Voroňák nie je k dispozícii kvôli práci v zahraničí. Gro kádra z minulej sezóny ostalo pokope, reálne pre nás naďalej vyzerá "michalovská" trojica Jakubčo, Mihok, Hreško, do tréningového procesu sa zapojili aj skúsení Tomáš Opiela a Tomáš Labun, pri nich je situácia otvorená. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia s Brudňakom, či budeme musieť riešiť post brankárskej jednotky, podľa doho, ako dopadne Karnaj budeme možno musieť hľadať aj posilu do útoku," podotkol manažér klubu.

Do ostrého štartu ostáva ŠK Futura Humenné päť týždňov... "Trénujeme každý deň, víkendy znamenajú prípravné zápasy, prvým súperom túto sobotu bude Liptovský Mikuláš, kde je exhumenský tréner Škrlík," dodal Martin Friga. Ďalšími súpermi sú Tatran Prešov, Vranov a generálkou budú prešovskí juniori.

ŠK Futura Humenné v letnej príprave eviduje... brankári -  Bálint, Madeja, Vohár, Juščík, hráči - Jakubčo, Hreško, Pavol Šuľák, Peter Šuľák, Dysko, Ljubarskij, Popik, Mihok (zranený), D. Valkučák, T. Kuzma, Demčák, Harvila, Macej, M. Babin, J. Babin, Legdan, C. Vasiľ (zranený), Opiela, Labun, Paraska (dovolenka).  

Snímka: Tréner Ondrej Duda (vľavo) a humenský manažér Martin Friga. Obaja ešte na tréningu ŠK Futura Humenné.