Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 07. 2013 o 17:24

Prípravu začali s asistentom

autor: Marián Škuba
1678x čítanéRovnako aj Sninčania začali odškrtávať dni letnej prípravy na sezónu 2013/2014 počnúc prvým júlovým dňom. Hráčov však v šatni neprivítal tréner František Hanc, ale jeho "zástupca" Marek Lukáč.

Stručná správa o zložení kádra hovorí, že oproti uplynulému ročníku neodišiel nik, (staro) novou tvárou sa stal Marián Hreha, sninský odchovanec, ktorý naposledy účinkoval v michalovskom "béčku". Z dorastu prešli k mužom Tomáš Magura a Tomáš Kepič, do tréningového procesu sa zapojil Radovan Tomčák (naposledy hosťoval v Kamenici n/Cir., i keď jeho ďalšie pôsobenie v sninskom klube je otázne kvôli pracovným povinnostiam) a návrat z pracovného zahraničia hlásil útočník Lukáš Bednár...
"Päťtýždňová letná príprava je krátka, preto musíme byť celý čas "živí". Chlapci mali po sezóne zaslúžené dvojtýždňové dovolenky, v posledných kolách toho už mali naozaj dosť, takže kvalitný oddych bol potrebný. Prvý tréning sme začali tradične zápasom "starí" - "mladí", ako každý rok, opäť zvíťazili "starí", tentokrát 4:0. Bol to pekný úvod sezóny aj pre mňa, keďže som si zahral," boli prvé slová Mareka Lukáča o letnej sninskej príprave. Keďže ho výsledok tešil aj s úsmevom na perách.
V utorok bolo na programe vstupné testovanie mužstva - sila, vytrvalosť... "Trénovať budeme každý deň, na ďalší týždeň by sme chceli vsunúť aj dvojfázové pasáže. Prvý prípravný zápas hráme vo Vranove, v pláne máme päť zápasov - aj Trebišov, Sobrance, Medzilaborce, Veľké Revištia. Úvodný týždeň ťahám sám, môj kolega Fero Hanc sa slní v Turecku, no príde oddýchnutý,  plný elánu, takže hráči sa môžu tešiť," pokračoval sninský asistent v dobrej nálade.
Aktuálne teší sninský realizačný tím tréningová účasť - 19 hráčov, pričom štyria sú ešte na dovolenkách a dvaja sú mimo pracovne. Káder je široký, kvalitu Snina má. "Zaleží iba na hráčoch, aby si vybojovali v náročnej sezóne, ktorá je spojená s reorganizáciou, miesto v základnej zostave. Cieľom klubu je umiestniť sa v horných pozíciách a posunúť sa o súťaž vyššie," konštatoval Marek Lukáč.
MFK Snina začína 4. augusta vo Svite, následne o tri dni ich čaká Slovenský pohár (súper ešte známy nie je). "Domáci zápas so Svidníkom kvôli poháru preložíme, tretie kolo hráme u nováčika v Krompachoch, takže na úvod súťažne dvakrát vonku, čo bude isto náročné," dodal hrajúci asistent MFK Snina.
Realizačný sninský tím má pred novou sezónou jedinú zmenu. V pozícii maséra A-mužstva skončil Ladislav Jankaj, ktorý sa bude venovať rýdzo funkcii ISSF manažéra, jeho miesto pri masážnom stolci prebral Martin Ďurika. Tréner: František Hanc, asistent: Marek Lukáč, vedúci mužstva: Jaroslav Uchytil.