Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 08. 2013 o 10:21

Humenné - Poprad 1:4

autor: Marián Škuba
1443x čítanéPopradčania viac ako hodinovú presilovku na humenskom trávniku využili.

Výsledok je jednoznačný, avšak herný obraz taký vôbec nebol. Až záverečná štvrťhodinka bola v popradskej moci, keďže oslabení domáci odovzdali na trávniku všetky sily a tretí inkasovaný gól ich snahu získať aspoň bod definitívne zlomil.

 

Humenné - Poprad 1:4 (1:1)

Strela Karnaja v 3. min. bola obrancom zblokovaná, v 5. min. vypálil z hranice šestnástky Ljubarskij "placírkou" pod brvno, ale Huszárik bravúrne vytlačil loptu na roh. V 13. min. vyslal Demčák pas na Karnaja, ktorého halfvolej z 8 m letel vysoko nad, hneď o minútu nastavilo vysoko parametre hlavičkou Macej. V 20. min. po centri Popika nastal v päťke hostí závar, Huszárik šťastne zasiahol pred Pa. Šuľákom... Úvod v humenskej moci, no udrelo opačne. V 24. min. po rohu lopta ostala v šestnástke v spleti nôh, J. Tropp z 5 m vypálil a trafil na čiare stojaceho Pa. Šuľáka do boku a pripaženej ruky. Na pokyn AR 2 (Hrmo) ukázal arbiter na biely bod a humenského kapitána poslal pod sprchy. Penaltu Kubus premenil. V 27. min. Karnaj prestrčil loptu na Demčáka, ale vkĺzačka Huszárika bola pohotová, v 30. min. zakončil Demčák efektne pätičkou, lopta tesne minula žrď. Až v 45. min. sa na domácich sťastena usmiala - Karnaj z 8 m zastrelil obrancu do päty, lopta nabrala ostrý falš a po odraze od trávnika sa skrútila k žrdi. Hostia vyrukovali do II. polčasu ofenzívne naladení - bomba Ramsa (49.) z 20 m skončila u Bálinta, ďalšie tri popradské strely cieľ minuli. V 54. min. priamy kop Ljubarskeho kryl Huszárik, škoda, že v 58. min., keď Macej na hranici päťky priťukol Karnajovi, bol humenský útočník v záklone a pálil vedľa. A tak nevinná strela A. Troppa z 20 m skončila pri žrdi. V 70. min. pálil tesne vedľa šibenice Hreško, v 72. min. ostro centroval Popik, Karnaj na loptu hlavou nedočiahol, ale tá skončila na žrdi, odrazila sa do chrbta Huszárika skončila vedľa žrde. Po rohu vyslal bombu Harvila, ale Huszárik na čiare čaroval. V 75. min. strieľal Rams, lopta tečom zmenila smer a popri opačnej žrdi skončila v sieti. Humenská snaha bola ubitá, v 76. min. napálil Rams spojnicu a v 79. min. Michlík využil prečíslenie. A to ešte v 82. min. zmaril Bálint tutovku Michlíka.

Góly: 45. S. Karnaj - 24. Kubus (11 m), 63. A. Tropp, 75. Rams, 79. Michlík

Rohové kopy: 5:3

Strely/na bránu: 15/8:15/7

Žlté karty: Pekarčík, Monka (obaja Poprad)

Vylúčený: 23. Pa. Šuľák (Humenné)

Rozhodoval: Molitoris

Diváci: 400

ŠK Futura: R. Bálint - Peter Šuľák, Pavol Šuľák, Hreško, Dysko - Demčák (70. J. Ragan), Harvila, Ljubarskij (84. J. Babin), Popik - S. Karnaj, Macej (79. M. Babin). Tréner: Russlan Ljubarskij.

FK: Huszárik - Pekarčík (46. Ferenčák), Janigloš, Bendík, J. Tropp - Rams, A. Tropp (86. Bocko), M. Tropp, Monka - Michlík, Kubus (33. Orenič). Tréner: Vladimír Lajčák.

 

RUSSLAN LJUBARSKIJ (Humenné): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, tri čisté šance, avšak bez efektu. Ani by mi nenapadlo, že zápas sa môže takto otočiť. Pokutový kop beriem, ak však napáli hráč z troch metrov obrancu do ruky pri tele, nemyslím si, že má nasledovať vylúčenie. Vyrovnali sme ešte do prestávky, chlapci aj v oslabení bojovali, nechceli výsledok iba brániť. Nastrelili sme žrď, nastrelený brankár na čiare, to všetko prialo súperovi, ktorý v závere využil, že nám došli sily."

Vladimír LAJČÁK (Poprad): "Vývoj zápasu nám dosť pomohol. Ako bývalý futbalista vnímam jedenástku i vylúčenie spolu ako kruté pravidlo, čo zápas samozrejme ovplyvnilo. Domáci ešte vyrovnali, ale postupne im ubúdali sily a po inkasovaný tretí gól ich definitívne zlomil. Končili ťažký týždeň tretím zápasom a odolávať viac ako hodinu v oslabení bolo pre nich veľmi ťažké. Nehrali sme nijako zvlášť oslnivo, ešte zďaleka nie sme vo forme, boli sme vo výhode a tú me aj využili. Humenné podalo bojovný výkon, nemusia sa obávať, tieto stratené body isto vonku získajú späť."