Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 08. 2013 o 08:48

Takmer 150 zápasov na počesť Gejzu Princa

autor: Eugen Magda
2145x čítanéTohtoročný medzinárodný futbalový turnaj starších žiakov – Memoriál Gejzu Princa je dvojnásobným sviatkom a spomienkou na bývalého predsedu VsFZ. Pri letiacom čase sme si až teraz uvedomili, že v dňoch 27. – 29. augusta bude na šiestich ihriskách v okolí Košíc už jubilejný 10. ročník turnaja na jeho počesť.

Aj keď bývalý predseda má dobrých nástupcov, často ho spomíname, lebo veľa futbalovej múdrosti zanechal všetkým priaznivcom tejto peknej a príťažlivej hry. A že bol váženou a uznávanou osobnosťou, dokazuje aj to, že jubilejný turnaj, ktorý vyvrcholí 29. augusta zaznamená nezvyčajný fakt, lebo účastníci turnajov v minulosti a teraz sa zaslúžia o 136 zápasov, ktoré odohrali alebo odohrajú dovedna na 44 ihriskách, nehovoriac, že niektoré kluby viackrát štedro vychádzajú v ústrety zväzu s ihriskami, čo je na druhej strane aj vďaka uznávanému predsedovi.

Tradične to budú regionálne výbery, pre ktoré to bude aj prvý turnaj pred vznikom prvej najmladšej reprezentácie – starších žiakov. Samotné defilé obohatia účasťou MTK Budapešť a Východné Maďarsko, čo pre mlaď nebude tiež na zahodenie. Nakoniec, už v minulosti sa objavilo niekoľko šikovných hráčov viď Lalkovič, Gál-Andrezly, Kavka a ďalší, ktorí dnes obliekajú ligové dresy, či nastupujú za reprezentáciu Slovenska 21, takže takéto prehliadky sú vždy vítané. Hodno ešte poznamenať, že na rozdiel od minulosti, keď bol tento turnaj tradične koncom júla, teraz je po prvý raz v posledných augustových dňoch. Keďže chlapci sú už po letnom prípravnom období, uvidíme v akom svetle sa ukážu.

PROGRAM 10. ROČNÍKA, UTOROK 27. AUGUSTA - o 09.30 hod.: Východné Maďarsko - MTK Budapešť v Haniske, 09.30: VsFZ - ZsFZ v Sokoľanoch, 11.00: BFZ - SsFZ v Kokšove-Bakši,16.30: ZsFZ - Východné Maďarsko v Sokoľanoch, 18.00: VsFZ - BFZ v Haniske, 18.00: SsFZ - MTK Budapešť v Kokšove-Bakši. STREDA 28. AUGUSTA - o 09.30: VsFZ - SsFZ v Družstevnej, 09.30: MTK Budapešť - ZsFZ v Ličartovciach, 11.00: Východné Maďarsko - BFZ v Šaci, 16.30: MTK Budapešť - BFZ v Ličartovciach,18.00: VsFZ - Východné Maďarsko v Družstevnej, 18.00: ZsFZ - SsFZ v Šaci.

ŠTVRTOK 29.AUGUSTA - 09.30: Východné Maďarsko - SsFZ v Sokoľanoch, 09.30: ZsFZ - BFZ v Kokšove-Bakši, 11.00: VsFZ - MTK Budapešť v Haniske, kde o 12.15 bude aj záverečný ceremoniál s odovzdávaním cien.

Najúspešnejšie si zatiaľ počínal Stredoslovenský FZ, ktorý turnaj vyhral štyrikrát, trikrát triumfoval Západoslovenský FZ a raz sa tešili z víťazstva mladí reprezentanti Bieloruska a v druhom ročníku výber Belehradu, na ktorý bola radosť sa pozerať. Mladí východniari mali raz šancu na prvenstvo. Na najpočetnejšie obsadenom 3. ročníku v Michalovciach a v ich okolí spomedzi ôsmich účastníkov postúpili do finále, v ktorom so Západoslovenským FZ remizovali 2:2, ale podľahli im na strely so značky bieleho bodu 2:3. Želajme si čo najviac pekných zápasov na tomto turnaji.