Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 08. 2013 o 13:27

V Malom Šariši domácu premiéru zvládli, tešia sa na derby

autor: Daniel Dedina
1857x čítanéHistorickú sezónu zažívajú v Malom Šariši. Družstvo, ktoré v posledných sezónach valcovalo súperov v rámci súťaží ObFZ Prešov, tieto kategórie prerástlo a tak zákonite nasledoval presun do elitnejšej spoločnosti. V tomto prípade je ňou súčasná VI. liga Šarišská.

To, že ani v nej sa nechcú futbalisti z obce vzdialenej od krajského Prešova len zhruba päť kilometrov hrať druhé husle, naznačili už v úvodných dvoch kolách. Prax totiž v nejednom prípade ukazuje, že prechod z okresnej súťaže do regionálnej býva pre mnohé kluby priveľkým sústom. O tom, ako v klube hodnotia vstup do sezóny, o najbližšom zápase či celkových ambíciách sme sa v priebehu týždňa pozhovárali s Petrom KUŠNÍROM, prezidentom TJ Šlachtiteľ Malý Šariš. 

 

Po úvodnom zápase, ktorý ste v Chmiňanoch prehrali 0:2, vás čakala zrejme ešte očakávanejšia premiéra, a to na domácej pôde. V nej ste boli o poznanie úspešnejší, ďalšiemu nováčikovi z Gerlachova ste na cestu domov pribalili tri góly (stretnutie skončilo výsledkom 3:1). Aký to bol zápas?

„Veľmi ťažký. Mali sme v ňom do činenia s kvalitným súperom, navyše išlo o historickú premiéru nášho tímu v regionálnych súťažiach. Sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo zvládnuť a po krásnych góloch sme ho dotiahli do víťazného konca."

Čo možno označiť za kľúčový okamih stretnutia?

„Zrejme ním bol náš vydarený vstup do zápasu a dva góly v súperovej sieti ešte v prvom dejstve. Ale taktiež to, že po inkasovaní kontaktného gólu naši hráči nespanikárili a umnou hrou ukočírovali záver tak, ako to bolo potrebné." 

V ktorej fáze duelu ste už vedeli, že prvý domáci zápas zvládnete k všestrannej spokojnosti a prvé tri body ostanú doma? 

„Až minútu pred koncom, keď sme pridali gólovú poistku a súperovi opäť odskočili na dva góly. Pretože Gerlachov hral naozaj dobre, z kopačiek jeho hráčov dovtedy hrozilo neustále nebezpečenstvo."

Badať v obci po postupe zvýšený záujem o futbal? Láka vyššia súťaž do hľadiska viac ľudí?  

„Ťažko povedať, keďže u nás je, v posledných rokoch, všeobecne o futbal veľký záujem. Na domáce zápasy chodia v priemere tri stovky divákov a ich podporu cítime aj na ihriskách súperov. Paradoxne, práve počas šiestoligovej premiéry bolo našich priaznivcov o voľačo menej. Zrejme ich odradilo horúce počasie, resp. uprednostnili v takomto teple iné aktivity."  

Aké dojmy vo vás prevládajú po prvých dvoch zápasoch? Aké je to hrať súťaž už pod hlavičkou VsFZ?

„Zatiaľ je na akékoľvek hodnotenie priskoro. Odohrali sme len dva zápasy, sme nováčikom, takže silu súperov na vlastnej koži spoznávame postupne. Je to však určite kvalitnejšia súťaž než ´okres´ a body sa v nej budú získavať nepochybne ťažšie, a to nielen u súperov, ale aj na vlastnom trávniku."

Aké sú celkové ciele tohto družstva? Na čo bude môcť v tomto ročníku, aj vzhľadom na to, čo ste doposiaľ mali možnosť vidieť, pomýšľať?

„Primárnym naším cieľom je hrať regionálnu súťaž aj v budúcej sezóne. Ak chceme, aby sa tak aj naozaj stalo, čaká nás ešte veľmi veľa práce. Je dôležité klásť si postupné ciele."

V nedeľu cestujete do neďalekých Uzoviec, ktoré ešte nebodovali a zatiaľ sú v tabuľke posledné. Ideálna príležitosť na zisk prvých bodov zvonku?

„V prvom rade treba povedať, že tabuľka po dvoch kolách ešte ani zďaleka nevystihuje reálnu silu jednotlivých tímov. Vieme o tom, ako je na tom náš najbližší súper, ale či to bude naša výhoda alebo nevýhoda ukáže až samotný zápas. My sa chceme prezentovať kultivovaným futbalovým prejavom a potešiť našich fanúšikov, ktorí verím, že prídu v hojnom počte (do Uzoviec je to len 13 km, pozn. red.)."

Aká je pred prvým z viacerých derby, ktoré na vás v priebehu sezóny čakajú, situácia v kádri? Nastúpite s tým najlepším, čo momentálne máte k dispozícií?

„Otázka kádra je to, čo nás trápilo v prvých dvoch kolách. V úvodnom nám chýbalo päť hráčov základnej zostavy, v druhom traja, a to z rôznych príčin - dovolenky, tresty, pracovné povinnosti. Všetci v klube sa nádejame, že trend vracania sa hráčov do tímu bude naďalej pokračovať a v Uzovciach to aj z tohto pohľadu bude ešte lepšie."

Na záver otázka z iného súdka. Sledujete jedným okom aj výsledky rivala z Veľkého Šariša, s ktorým ste sa zrazu ocitli v jednej súťaži? Bude pre vás práve váš vzájomný súboj v 7. kole zápasom jesene? Pre divákov to istotne bude zaujímavý a na súťažnej úrovni netradičný súboj...

„Sledujeme všetky výsledky zápasov a ich priebehy, Veľký Šariš nevynímajúc. Nepopieram, v čase, keď sme sa rozhodli vstúpiť do tunajšieho futbalu, asi nikto z nás nepredpokladal, že už po troch rokoch sa budeme stretávať aj na súťažnej úrovni. Napriek tomu nevnímame Veľký Šariš ako rivala, ale ako jedného zo súperov, pričom náš cieľ je v každom zápase rovnaký. Aj keď, samozrejme, je veľký predpoklad, že toto meranie síl bude v pozornosti tunajších futbalových fanúšikov viac ako ostatné." 

 

Zápasy 3. kola VI. ligy Šarišskej - 25.8.2013 o 16.00 hod.

FK Šarišské Dravce - TJ Slovan Bardejov-Dlhá Lúka    

TJ OK Chmiňany - ŠK Nová Ľubovňa        

FK Gerlachov - TJ Družstevník Župčany    

OFK Uzovce - TJ Šľachtiteľ Malý Šariš      

TJ Beloveža - TJ Busov Gaboltov    

TJ Javorina Malcov - TJ Družstevník Záhradné       

OŠFK Šarišské Michaľany - FC Pivovar Šariš Veľký Šariš

 

Foto: facebookova stránka klubu Malý Šariš