Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 09. 2013 o 09:24

Hosťom to nestrieľalo

autor: Attila Mikloško
1885x čítané



VI. liga šarišská pokračovala 7. kolom.

Bilancia 7. kola:  7  5  1  1  24:3   17:5

 

Po prvý raz na jeseň sa hralo sedem zápasov  VI. ligy šarišskej v nedeľu popoludní  už o pätnástej hodine. Domáce mužstvá v 7. kole  dominovali. Hostia sa radovali z plného bodového zisku iba v jednom prípade (Dlhá Lúka v Gerlachove). V jednom zápase sa zrodila remíza (Veľký Šariš - Malý Šariš). 

Nováčik z Gerlachova prvykrát  na jeseň  pred domácimi fanúšikmi ťahal za kratší koniec. Tri body pre Dlhú Lúku ukoristil tri minúty pred záverečnám hvizdom  Martin Jurčišin. V malom "šarišskom" derby po bezgólovom polčase strhli Uzovce v druhej štyridsaťminútovke víťazstvo na svoju stranu. O jeden zo štyroch strelecký zápisov do siete brankára Chmiňan sa postaral  aj 47- ročný futbalový veterán Jozef Daňko. Štyri presné zásahy bratov Javorských (Daniel, Pavol) v priebehu 46 minút zdecimovali mužstvo Šarišských Draviec natoľko, že si odnieslo z Gaboltova  nepríjemnú "šestku". Posledný tím tabuľky, nováčik súťaže Nová Ľubovňa, inkasoval v Malcove už v prvom dejstve trikrát a bolo po zápase. Veľké "šarišské" derby prilákalo na štadión do Veľkého Šariša rekordnú návštevu 500 divákov, ktorí sa však museli uspokojiť s bezgólovou remízou. Malý Šariš bol herne lepší, no obe mužstvá boli po skončení zápasu s deľbou bodov zmierené. Záhradné viedlo nad Belovežou v 20.minúte už  2:0 a bezpečne zápas doviedlo k víťaznému záveru. Líder tabuľky Šarišské Michaľany privítal po dvoch "zbabraných" zápasoch (Beloveža doma 0:1, Malý Šariš vonku 1:1) susedné Župčany. Hráči domácich pretrhli streleckú smolu a naložili  už do prestávky hosťom štyri góly. V druhom dejstve po pekných akciách nasledovali ešte dalšie tri. Župčanci sa snažili o otvorený futbal, čo bolo vodou na mlyn rýchlym hráčov domácich, ktorí ešte množstvo dalších vyložených šancí nepremenili.

 

Strelci kola: 2 góly - D. Javorský, P. Javorský (obaja Gaboltov), P. Valenta (Malcov), J. Adam, P. Sedlák (obaja Šarišské Michaľany), P. Jacišin (Záhradné).

 

FOTO: DANIEL DEDINA