Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 10. 2013 o 21:14

Nedohrali ani polčas

autor: Attila Mikloško
1880x čítanéŠarišské Michaľany s dvojbodovým náskokom vedú tabuľku VI.ligy šarišskej

Bilancia 8. kola : 7  4  3  0   20:6  15-3

Jesenná časť ročníka 2013/14 vstúpila do svoje druhej polovice. V siedmych zápasoch ôsmeho kola, dokázali hosťujúce tímy zíkať iba tri body za tri remízy. Ku kurióznej situácii došlo v stretnutí lídra Šarišských Michalian a poslednej Novej Ľubovne. Domáci si kvôli sviatku obce vymenili poradie zápasov so svojim súperom. Ten však zavítal pod Šarišský hrad len s ôsmimi hráčmi (dôvod Ľubovniansky jarmok). Už pred začiatkom zápasu avizovali funkcionári hostí, že sa zrejme do samého konca ani nedohrá. Bolo preto len otázkou času, kedy klesne počet hráčov Novej Ľubovne na hracej ploche pod sedem. Domáci začali ako tradične vo svižnom tempe a už v 3. minúte po rýchlom prieniku Patrika Sedláka dorážal Dušan Kozák do odkrytej bránky na 1:0. V 19. minúte svietil po úspešných gólových zakončeniach (Jaroslav Adam, Ľubomír Kočik, Micha Baka) na ukazovateli skóre stav 4:0. Hralo sa sústavne na polovici hostí. Jeden útok za druhým sa valil na bránku Jozefa Pajunka. Po úspešnej realizácii pokutového kopu Jaroslavom Adamom si v 29. minúte hráč hostí Martin Knapik, podvrtol ľavý členok. V 32. minúte si  po druhom góle Dušana Kozáka, rovnaké zranenie privodil Lukaš Reľovský. Hlavný arbiter na základe týchto skutočností stretnutie za stavu 6:0 predčasne ukončil. Prítomní diváci na štadióne neboli z toho až tak veľmi nešťastní, pretože stihli ešte druhé polčasy majstrovských futbalových stretnutí v blízkom okolí. Nováčik súťaže Malý Šariš si zmeral sily v  "šarišskom" derby s druhým tímom tabuľky  so Záhradného. Domáci do prestávky viedli zásluhou Mariána Kizáka. Peter Jacišin v úvode druhej časti hry vyrovanal. Hostia mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no ich šance zostali nepremené, čo dopomohlo Šarišským Michaľanom k dvojbodovému náskoku na čele tabuľky. V "bardejovskom" derby potvrdila Dlhá Lúka, že je na jeseň v lepšej forme ako futbalisti z Beloveže. Päť žltých kariet, šesť streleckých zápisov, z toho jeden vlastný gól. Hetrik Daniela Schmidta, dva góly Pavla Javorského videla pekná návšteva  v zaujímavom meraní síl medzi Chmiňanami a Gaboltovom. Všetko dôležité sa v Gerlachove odohralo už v prvej štyridsaťminútovke. Uzovce sa ujali v 18. minúte vedenia. Domáci vyrovnali o päť minút z pokutového kopu na konečných 1:1. Nováčikovi z Gerlachova sa prestáva dariť, z posledných troch kôl získal iba jeden bod. Presný zásah Jozefa Kušníra v poslednej minúte prvého polčasu naštartoval Šarišské Dravce, ktoré uštedrili Malcovu prehru rozdielom triedy. V druhom "šarišskom" derby tímov zo dna tabuľky Župčany - Veľký Šariš sa zrodila zaslúžená remíza, ktorá však obom iba skomplikovala ich súčasné rebríčkové postavenie.

 

Strelci kola: 3 góly - Daniel Shmidt (Chmiňany),  2 góly - Pavol Javorský (Gaboltov), Jozef Kušnír (Šarišské Dravce), Jaroslav Adam, Dušan Kozák (obaja Šarišské Michaľany).

 

Foto, Viktor Zamborský: 3. kolo - Šarišské Michaľany - Veľký Šariš.

Galéria
Nedohrali ani polčasNedohrali ani polčasNedohrali ani polčasNedohrali ani polčas