06. 10. 2013 o 12:54

Rožňava doma do tretice za sebou víťazne s čistým kontom

autor: Karol Csobadi
2024x čítané

Piatoligisti SP MFK Rožňava doma v posledných troch kolách jednoznačne dominovali a postupne zdolali Šacu 3:0, Poproč 4:0 a v sobotu v predohrávke jedenásteho kola tabuľkového suseda zo Strážskeho 4:0. Tentoraz do brány musel D. Motyka, nakoľko gólmana Šalamona stopla červená karta z ostatného kola.

V stretnutí štrnásťbodových mužstiev sa očakával vyrovnaný duel, ale opak bola pravda. Domáci po dvadsiatich minútach otvorili skóre Kovácsom a desať minút pred polčasom vedenie poistili Almášim. V záverečnej desaťminútovke Kovács pridal tretí domáci úspech a víťazstvo v závere pečatil striedajúci Jonáš. Hostia, i keď papierovo vyrovnaní, domáceho gólmana neprekonali ani raz a ten tak odchádzal po stretnutí s čistým kontom.

„V zápase sme mali herne na viac  aj napriek tomu, že super nebol až taký slabý ako to navonok vyzeralo. Mali sme úseky hry, keď sme jasne dominovali , ale boli aj chvíle slabšie a hluché,  hlavne v úvode druhej časti hry, keď sme súperovi nechali viac priestoru. Ten však vážnejšie našu bránu neohrozil.  Víťazstvo bolo, myslím si, zaslúžené, ale mohlo byť aj výraznejšie, nakoľko viac šancí sme nedotiahli do gólového efektu,“ konštatoval hráč SP MFK Rožňava Peter Štyvar.

„Ako tabuľkový sused sme pricestovali s cieľom uhrať aspoň bod, ale situácia sa pred odchodom zmenila, keď nám v piatok na predzápasovom tréningu dvaja hráči zo základu nepotvrdili účasť na stretnutí. Nechcem to uvádzať ako výhovorku, lebo v prvom polčase sme po dosť veľkých chybách prehrávali rozdielom dvoch gólov. Do druhého  polčasu sme vybehli s úmyslom skórovať a zápas zdramatizovať, ale, žiaľ, nepodarilo sa. V  závere určite niektorým hráčom došli aj sily, čo je následkom prekonaných chorôb a niektorí majú hlavne  tréningový deficit . To sa odzrkadlilo na samotnej hre,  nestíhali sme a dostali ďalšie dva góly," povedal po stretnutí hrajúci tréner ŠK Strážske Bartolomej Petro.

Galéria
Rožňava doma do tretice za sebou víťazne s čistým kontomRožňava doma do tretice za sebou víťazne s čistým kontomRožňava doma do tretice za sebou víťazne s čistým kontomRožňava doma do tretice za sebou víťazne s čistým kontomRožňava doma do tretice za sebou víťazne s čistým kontom