Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 10. 2013 o 00:26

Šanca na reparát

autor: Attila Mikloško
1943x čítanéPozvánka na 10. kolo VI.ligy šarišskej.

VI. liga šarišská, nedeľa 13.10.2013, 14. 30 h. - 10.kolo

Nedeľa 13. októbra bude dňom, kedy sa odohrá ďalších sedem majstrovských futbalových stretnutí VI. ligy šarišskej.

Desiate kolo dalo dokopy veľmi zaujímavé dvojice, ktoré zaiste zaplnia futbalové stánky v Bardejovskom, Staroľubovnianskom, Prešovskom aj Sabinovskom, regióne. 

Líder tabuľky Záhradné zavíta k Jakubianke, na štadión nováčika súťaže Novej Ľubovne. Hostia si doposiaľ z piatich zápasov na ihriskách súperov priviezli k Ternianke úctyhodných jedenásť bodov. Trikrát boli stopercentne úspešní (Uzovce 2:1, Malcov 2:0, Veľký Šariš 3:2), dvakrát remizovali (Bardejov - Dlhá Lúka 1:1, Malý Šariš 1:1). Ľubovnianci získali na jeseň iba jediný bodík, za domácu bezgólovú  remízu s Gaboltovom. Zázraky sa dejú aj vo futbale, ale len ťažko môžeme predpokladať iný výsledok ako víťazstvo hostí. Prítomnosť vedúceho mužstva tabuľky, môže byť však pre zverencov trénera Jána Servického, dostatočnou motiváciou ku kvalitnému výkonu. 

Šlágrom 10. kola bude tentokrát stretnutie odvekých  regionálnych rivalov. Chlapci od Dlhého potoka uchmatli Šarišským Michaľanom v ročníku 2010/11 postup z oblastnej I. triedy do vtedajšej V. ligy. Domáci naopak majú hráčom spod Šarišského hradu čo oplácať za minulý ročník. Podľahli im v oboch zápasoch (doma 1:3, vonku 0:7). Posledné kolísavé výsledky účastníkov tohto duelu, dávajú príležitosť k nekonečným debatám, ako sa tento súboj vlastne skončí. Chmiňany sa však cítia v domácom prostredí ako "kapor vo vode". O dva body ich obrala iba Dlhá Lúka v 5. kole po výsledku 2:2. Vo zvyšných štyroch zápasoch vyhrali - Malý Šariš 2:0, Nová Ľubovňa 4:1, Gerlachov 1:0, Gaboltov 4:2. Ich súper je však nadmieru silný a má možnosť na futbalový reparát. Domáce "výstrelky" s Belovežou  0:1 a Šarišskými Dravcami 0:3, sa bude určite snažiť odčiniť. Jeho bilancia u hostiteľov je veľavravná - Malcov 1:0, Bardejov - Dlhá Lúka 3:2, Záhradné 3:0, Malý Šariš 1:1. Preto očakávame naplnený kotol miestneho štadióna a obojstranne kvalitný futbal. 

Vyžrebovanie zviedlo dokopy ďalšiu lákavú dvojicu. Bardejov - Dlhá Lúka nerada prehráva, no v nedeľu sa vracala domov z Uzoviec naprázdno (1:2). Nováčik z Malého Šariša s kvalitným aj skúseným kádrom, si  zatiaľ  v o jeden stupienok vyššej súťaži ešte poriadne nezvykol. Body stráca po nerozhodných súbojoch, preto jeho tabuľkové postavenie nie je obzvlášť lichotivé. Naposledy sa tešil z trojbodového zisku 1. septembra v 4. kole, vtedy pokoril Gaboltov 4:1. Od tohto dátumu má za sebou nie veľmi vydarenú sériu troch remíz a dvoch prehier. Kto sa bude viac tešiť v tomto zápase, zostáva veľkým otáznikom. 

Uzovce sa predstavia podľa prideleného žrebu opäť na domácom ihrisku. Majú tak jedinečnú príležitosť odlepiť sa z pásma, momentálne znamenajúceho pád do oblastnej súťaže. Štvrtý Gaboltov prílíš veľa bodov z vonku nepriviezol - bodoval iba v Beloveži 4:1 a Novej Ľubovni 0:0) - preto stúpajúca forma hráčov od Dzikova dáva tušiť, že sa pobijú o zisk všetkých bodov, v meraní síl dvoch vyrovnaných mužstiev. Minuloročná zápasová bilancia je viac naklonená Uzovčanom - doma 2:1, vonku 3:2.

Pokračujeme "šarišským" derby s poriadnym futbalovým nábojom. Šarišské Dravce si v nedeľu vychutnali víťazstvo v Šarišských Michaľanoch. Veľký Šariš si pripísal svoj prvý plný jesenný bový zisk s Novou Lubovňou. Štadión nad Godušou bude určite "praskať vo švíkoch" a zaplní sa fanúšikmi zo širokého okolia, ktorí sa prídu pozrieť aj na súpera zvučného mena. Veľký Šariš štyrikrát vonku prehral, no s konečným výsledkom iba 0:1 a raz remizoval 2:2. Podarí sa mu obrať natešených domácich aspoň o bod?

Namočené Župčany privítajú mužstvo, ktoré sa doposiaľ  ešte s nikým nedelilo. Futbalisti okolo kapitána Kamila Zlatohlavého nepoznali v deviatich odohratých kolách chuť jesenného víťazstva. Pred rokom si Beloveža v oboch meraniach síl so Župčancami poradila - vonku 5:3, doma 4:0. Herný prejav domácich ukazuje mierne náznaky zlepšenia, no či to bude stačiť na skúsených "harcovníkov" spod "Bielej veže", nato nám odpovie nedeľňajších deväťdesiat minút.

A nakoniec "bardejovské" derby Gerlachov - Malcov. Obaja podávajú nevyspytateľné výkony, preto konečný rezultát ich merania síl je vo "hviezdach". Rozhodne nováčikovský síce už trošku ochabujúci elán, alebo väčšie skúsenosti hostí ?  Je to na dlhú úvahu, dajme sa prekvapiť.

 

Foto Viktor Zamborský: jeseň 2013, Malý Šariš - Gaboltov (F1,F2), Záhradné - Župčany (F3.F4), Šarišské Michaľany - Veľký Šariš (F5)

Galéria
Šanca na reparátŠanca na reparátŠanca na reparátŠanca na reparát