Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 10. 2013 o 23:02

Zmenia Dravce lídra?

autor: Attila Mikloško
2554x čítanéPozvánka na 11. kolo VI. ligy šarišskej.

VI. liga šarišská, 11. kolo, nedeľa 20.10., 14 h.

Líder tabuľky Záhradné prívíta pod Strážom štvrté Šarišské Dravce. Okrem prehry so Šarišskými Michaľanami v 4. kole (0:3), bol vo zvyšných troch domácich zápasoch stopercentne úspešný, (Gaboltov 2:1, Beloveža 4:1, Župčany 2:0). V ročníku 2012/13 dokázali Dravčania v "Sedikarte"  remizovať 2:2. V nedeľňajšom meraní síl sa môžeme tešiť aj na súboj najlepších strelcov oboch tímov Petra Jacišina (6 gólov) a Jakuba Hovančíka (5 gólov). V 9.bkole zhodili hostia z pomyselného trónu Šarišské Michaľany, podarí sa im podobný scénar zopakovať aj v tomto prípade?

Druhý tím tabuľky Šarišské Michaľany preverí na štadióne "Za Torysou" nováčik z Gerlachova. Zverenci trénera Ľubomíra Puháka na domácom ihrisku už dvakrát prekvapujúco prehrali, (Beloveža 0:1, Šarišské Dravce 0:3). Tretie domáce zaváhanie si už dovoliť nemôžu, preto ambiciózny nováčik s jesennou bilanciou u súperov (Malý Šariš 1:3, Nová Ľubovňa 1:0, Chmiňany 0:1, Gaboltov 0:2), to bude mať pod Šarišským hradom veľmi ťažké.

Tretia Beloveža s najlepším strelcom VI. ligy šarišskej Pavom Vaľkom (9 gólov), bude hostiť neúspešného nováčika Novú Ľubovňu. Domáci si v tomto ročníku ešte so žiadnym súperom body nepodelili. Hostia majú  v štatistike desiatich odohratých kôl zaknihovaný iba jeden bod. Belovežania síce už raz doma zakopli v 3. kole s Gaboltovom 1:4, no zisk čo i len bodu by bol pre hostí veľkým úspechom. 

"Bardejovské" derby dvoch vyrovnaných súperov Gaboltova (6. miesto)  a  Bardejova - Dlhej  Lúky (5. miesto), sľubuje kvalitný futbal. V minulom ročníku sa rozišli títo súperi pri Kamenci zmierlivo po remíze 1:1. Futbalový náboj pridáva stretnutiu aj skutočnosť, že obaja pred týždňom v nedeľu vyšli bodovo naprázdno. Gaboltov podľahol v Uzovciach 1:4, Dlhá Lúka na domácom trávniku Malému Šarišu 0:1. Zopakuje sa patová situácia spred roka?

Dvojbodový rozdiel medzi Malcovom a Uzovcami irituje zverencov trénera Radovana Koscelníka k zmazaniu tejto straty. V septembri 2012 zaujímavý zápas, priniesol väčšiu radosť chlapcom od Rybnianskeho potoka po výsledku 3:2. Naposledy vonku uhrali Uzovčania v Gerlachove remízu 1:1. Bilancia domácich v  troch zápasoch na vlastnej pôde (Malý Šariš 3:1, Nová Ľubovňa 3:0, Chmiňany 4:0), predznamenáva skôr jednoznačný priebeh tohto merania síl.

Veľkému diváckemu záujmu bude čeliť "šarišské" derby Veľký Šariš - Chmiňany. Bývalý účastník V. ligy sa dostáva postupne do dobrej formy. Chminianci si priviezli od hostiteľov doposiaľ iba bod zo Župčan (1:1), preto majú  "Šarišanci"  veľkú šancu pripísať si na svoje konto druhé ročníkové víťazstvo.

"Šarišské" derby geografických susedov čo by kameňom dohodil, Malý Šariš - Župčany  (cestná vzdialenosť 2,5 km), zaiste priláka na ihrisko k Šarišskému potoku početnú fanúšikovskú enklávu. Pozitívne naladení domáci po výhre v Dlhej Lúke 1:0, si budú chcieť proti predposledným Župčanom zaspomínať ako chutí domáce víťazstvo. Pripomíname, že tomu bolo už dosť dávno, 1. septembra proti Gaboltovu 4:1. Hostia majú na tabuľkovom konte štyri nerozhodné výsledky. V úvodnom kole sa im podarilo priviesť bod aj z vonku (Šarišské Dravce 1:1). Žeby piata remíza pre oboch?

Ako sa  to všetko skončí, dozvieme sa v nedeľu popoludní...

Galéria
Zmenia Dravce lídra?Zmenia Dravce lídra?Zmenia Dravce lídra?