Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 10. 2013 o 17:58

Nováčik s cennou bezgólovou remízou

autor: Attila Mikloško
2247x čítanéLíder tabuľky Záhradne jednoznačne zvíťazil a po ďalšom domácom zaváhaní Šarišských Michalian si upevnil vedúce postavenie v VI. lige šarišskej.

Bilancia 11. kola:  7  6  1  0   19:5  19-1

Strelci 11. kola: 2 góly - Pavol Valenta (Malcov), Peter Jacišin (Záhradné), Kamil Zlatohlavý (Župčany).

 

Záhradné - Šarišské Dravce 4:0

Líder tabuľky dal už do prestávky zabudnúť na predzápasové prognózy. Dravčania druhé prekvapenie zo svojho vydania, na úkor prvého mužstva tabuľky v nedeľu nepripravili. V 9. kole vyhrali v Šarišských Michaľanoch 3:0 a zosadili ich z prvej priečky tabuľky VI. ligy šarišskej  Naopak, pod Strážom útržili prehru rozdielom triedy. V desiatej minúte druhej časti hry inkasovali štvrtykrát  a  všetko bolo jasné. Záhradne tak zvýšilo svoj náskok pred druhým celkom tabuľky z jedného na tri body

.

Šarišské Michaľany - Gerlachov 0:0

Chýr, ktorý predchádzal hru nováčika z Gerlachova nabral na štadióne "Za Torysou" reálne kontúry. Kvalitný brankár, organizovaná defenzíva a šikovní krídelní útočníci, boli ozdobou tohto mužstva. Jediným negatívom jeho pôsobenia na  futbalovom trávniku bola v niektorých momentoch zbytočne prehnaná tvrdosť. Domáci podali zodpovedný, húževnatý výkon, všetci hráči hrali na doraz. Súper si prakticky vyloženú streleckú príležitosť nevypracoval, ale bol kompaktný a pôsobil futbalovo. Michaľancom chýbalo k príjemnejšiemu ukončeniu nedeľňajšieho popoludnia iba presné zakončenie. Bol to taký zápas na 1:0, ale stav sa za deväťdesiat minút ani raz nemenil. V úvode stretnutia po skvelej prihrávke Dominika Haničáka prešprintoval všetkých Patrik Sedlák. Po tvrdom strete s brankárom sa lopta už kotúľala do siete, no nakoniec skončila tesne vedľa pravej žrde. Ten istý hráč poslal Michala Ďuricu geniálnym priťuknutím pred bránkára hostí Mateja Lukáča, no útočník domácich ho iba zblízka nastrelil. Prekopnutie odkrytej brány zvnútra veľkého vápna Dominikom Haničákom tiež zaváňalo gólom.. Za zmienku stojí pochvala od hlavného rozhodcu, ktorý komentoval výkon oboch mužstiev: "Tempo tohto zápasu zniesie prísne švrtoligové kritériá".

Rozpačitý dojem mali z tohto merania síl obaja domáci tréneri, Ľubomír Puhák a jeho asistent Stanislav Zápotocký. S hrou aj futbalovým nasadením svojich zverencov boli vcelku stotožnení, no k úplnej spokojnosti im chýbal samozrejme aspoň ten jeden gól. Výprava nováčika súťaže sa po konečnom hvizde netajila veľkou radosťou. Bol to najlepší súper, ktorý sa v Šarišských Michaľanoch na jeseň predstavil. Futbal to bol veľmi pohľadný, rýchly, zaujímavý, akurát že favorit prišiel o dva body. Celkovo ich stratili na domácej pôde prekvapujúco už osem.

 

Beloveža - Nová Ľubovňa 2:0

Už tridsaťdva gólov (priemer 2,9 na zápas), inkasoval nováčik z Novej Ľubovne. Naposledy sa radoval z jediného jesenného bodového zisku, 15. septembra. Beloveža si pripísala na svoje konto už tretie víťazstvo po sebe. (Malý Šariš 3:2, Župčany 4:2, Nova Ľubovňa 2:0). Hostia živili nádej na zisk čo i len remízy do 81. minúty, vtedy im ju zobral Jakub Soušek, keď upravil na konečných 2:0.

 

Gaboltov - Bardejov-Dlhá Lúka 2:1

Bardejovské derby bolo počas celého zápasu vzácne vyrovnané. O výsledku rozhodli dva pokutové kopy, ktorých úspešnými exekútormi boli bratia Javorskí - Pavol a Rastislav. Dlhá Lúka si tak pripísala tretí raz  po sebe nepríjemnú jednogólovú prehru, (Uzovce 1:2 vonku, Malý Šariš 0:1 doma, Gaboltov 1:2  vonku).

 

Malý Šariš - Župčany 4:2

Susedské "šarišské" derby prilákalo k Šarišskému potoku rekordnú návštevu (300 divákov). Pre nováčika znamenalo tiež potvrdenie jeho víťaznej nálady spred týždňa. Už prvých štyridsaťpäť minút bolo bohatých na úspešné zakončenia. Desať minút pred záverečným hvizom upravil stav stretnutia na 4:1, Marián Bombík. Hneď nato strednopoliar hostí Kamil Zlatohlavý svojím druhým presným zásahom korigoval na konečných 4:2. Zverenci trénera Mareka Šalamuna tak neprekročili svoj tieň a zostávajú bez  víťazstva v temných zostupových vodách.

 

Malcov - Uzovce 3:2

Výsledok toho zaujímavého zápasu bol dlho otvorený. V záverečnom účtovaní sa šťastnejšie tvárili spoluhráči kapitána Mariána Valkučáka. Napriek tomu, že obaja útočníci hostí Ľubomír Tokár aj Maroš Kaleja sa strelecky presadili, tentokrát to na Malcov nestačilo.

 

Veľký Šariš - Chmiňany 4:0

Druhá najvyššia návšteva kola (200 divákov) videla druhé "šarišské" derby. Hostia v ňom iba potvrdili, že túto jeseň je to s ich futbalovým kumštom na ihriskách súperov veľmi biedne. Jesenná bilancia Chmiňancov jedna remíza, štyri prehry a skóre 2:16, o tom jednoznačne svedčí. Chlapci spod Šarišského hradu dokonale túto situáciu využili a tešili sa tak zaslúžene z druhého jesenného víťazstva. Čaká ich však ešte dlhá cesta na opravu pošramoteného renomé.

Galéria
Nováčik s cennou bezgólovou remízouNováčik s cennou bezgólovou remízouNováčik s cennou bezgólovou remízouNováčik s cennou bezgólovou remízou