25. 10. 2013 o 13:12

Vedúce kvarteto úspešné

autor: Attila Mikloško
1750x čítané

Bilancia kola: 8 4 1 3 19:9 13-10 Strelec kola: Daniel Lichvár (Šarišské Michaľany).

Vedúce družstvo súťaže Chminianska Nová Ves otvorilo skóre v Malcove s určitou dávkou šťastia. Autorom vlastného gólu bol Erik Bocko. Do polčasu pridali hostia aj druhý presný zásah. Definitívnu poistku víťazstva zabezpečil chlapcom od Veľkej Svinky po štandardnej situácii  štvrťhodinku pred záverečným hvizdom Damián Uličný.

Derby tímov spod  Strážu a Kapušianskeho hradu nepoznalo víťaza a žiaden futbalista sa do streleckej listiny nezapísal. Kapušany aj za cenu troch žltých kariet ubránili cenný nerozhodný výsledok vo Finticiach a udžali si tak pozíciu remízového kráľa III. ligy šarišskej. Tajomník OŠK Fintice Martin Gmitro: "Hostia postavili na veľké vápno "Chelsea autobus", bránili s desiatimi hráčmi. Mali aj kopec šťastia, takticky zápas zvládli veľmi dobre. Nášho najlepšieho strelca Jána Kukuča okopávali ako zemiak. Bolo to účelne, no nefutbalové, vôbec nie podľa môjho vkusu. Dobíjanie brány a odkopávanie, tak vyzeralo sobotňajšie stretnutie. Na šance to bolo 8:1 pre nás, na rohy 20:1. Nevedeli sme sa so štýlom hry Kapušian vysporiadať. Zrejme si musíme do budúcnosti zvyknúť, že už nie sme outsideri a aj ostatní hráči musia družstvo potiahnuť."

Tretie Šarišské Michaľany potvrdili, že zaváhanie v Plavnici (0:2) spred týždňa bolo iba náhodné. Chlapci z "Guľvasa" platili daň za nesústredenosť a nedisciplinovanosť. Od 12. minúty hrali v poli oslabení o jedného hráča. Po druhej žltej karte ihrisko opustil Vladimír Hudák. To už však po presnej strele Daniela Lichvára prehrávali 0:1. Napriek tomu, že dvaja členovia základného kádra (Milan Maximilián Minár a Jaroslav Palčo) ostali sedieť na lavičke, zverenci trénerera Tibora Guzíka predvádzali pohľadný technický futbal s množstvom šancí. Dulová Ves sa sústredila iba na obrannú činnosť, ale ani tá jej príliš nevychádzala. Nebyť brankára Patrika Mikolaja, stav po deväťdesiatich minútach mohol byť aj dvojciferný. Hetrikom sa zaskvel Daniel Lichvár a v závere sa presadili ešte aj obaja "lavičkári". Bolo to jednoznačné zaslúžené víťzstvo chlapcov spod Šarišského hradu. Vedúci mužstva hostí František Ivanecký"Náš káder je v súčasnosti značne oslabený. Máme hráčov na hosťovaní v Sabinove, trápia nás aj choroby a zranenia a tak hrali tí, čo prišli. O nazbierané body sa zaslúžila iná zostava." To isté by však mohol tvrdiť aj tréner domácich, ktorý tiež nemal k dispozícii kompletnú zostavu.

Na štvrtom mieste sa po výhre v Beloveži pevne usadil Čirč. O tri body sa pričinil 65. minúte Vladimír Dufala. Domácim sa napriek snahe už nepodarilo doviesť tento súboj ani do remízového stavu.

Raslavice zaostávajú už o šesť bodov. Zverenci trénera Radoslava Kubánka sa spočiatku so Starou Ľubovňou potrápili. Eril Lazur otvoril gólový účet stretnutia pre domácich v 34. minúte. Do polčasovej prestávky sa však hosťom zásluhou Martina Dziaka podarilo vyrovnať. Posedenie v kabíne Raslavičanom prospelo a už v úvode druhej časti hry sa opäť ujali vedenia. Pol hodinku pred koncom už bol stav na ukazovateli skóre 4:1. Päť minút pred záverečným hvizdom Erik Vasiľko už len potvrdil zaslúženú výhru pre chlapcov od Sekčova.

Bardejovská Nová Ves povrdila nárast formy a pripísala si na svoje konto už piate víťazstvo. Na trojbodový zisk im proti Plavnici stačil jeden presný zásah Erika Šoltýsa z 55. minúty.

Kurima začala svoj zápas proti najhoršej obrane súťaže dosť nešťastne. Už v 10. minúte prehrávali zverenci Dušana Molčana s Podolíncom o dva góly. Účet stretnutia bol uzavretý už v prvej štyridsaťpäťminútovke. Po prestávke sa už nikomu do streleckej listiny zapísať nepodarilo.

Zápas na jednu bránku, tak by sa dalo charaktezivať meranie síl posledných Pušoviec a Kendíc. Zaujímavá konfronácia trénerov, ktorí istého času pôsobili pri dorasteneckom výbere Šarišských Michalian. Tréner domácich Andrej Kresteš sa mohol tešiť z prvého domáceho jesenného víťazstva. Pušovskí mládenci dominovali vo všetkých futbalových činnostiach. Kendičanov vedie tréner Martin Bystroň. V prvom polčase prišli raz pred bránu Miloša Anderka a podarilo sa im vyrovnať na 1:1. To bolo však od nich v sobotu popoludní všetko. Domáci futbalisti sa konečne v druhej časti hry futbalom aj bavili.