autor: Attila Mikloško
1689x čítané

III. liga šarišská dorastu pokračovala 14. kolom.

Bilancia 14.  kola: 8  6  1  1   19:12   19-4

Strelci 14. kola: 3 góly - Peter Gallik (Plavnica), 2 góly - Dávid Šinglár (Dulová Ves), Daniel Majoroš (Malcov).

Chminianska Nová Ves - Čirč 2:2

Zverenci trénera Mariána Fedora narazili v sobotu popoludní na ťažký oriešok. Chlapci spod Minčola dokonca vyhrali prvý polčas. V druhom dejstve mládežníci okolo kapitána Damiána Uličného vývoj stretnutia otočili vo svoj prospech. Konečný rezultát tohto zaujímavého merania síl však stanovil úspešný zásah Mareka Pitra Bučka, štyri minúty pred záverečným hvizdom.

Kendice - Fintice 1:5

"Bizi tím" (Bizi je prezývka trénera Kendíc Martina Bystroňa) opäť potvrdil totálnu stratu formy. V posledných šiestich kolách získal iba jeden bod (Bardejovská Nová Ves doma 3:3). Do 61. minúty ako tak živil nádej na zisk aspoň bodu, no následne trikrát po sebe v intervale desiatich minút inkasoval a bolo po zápase.

Malcov - Šarišské Michaľany 3:1

Chlapci spod Šarišského hradu cestovali k Večnému potoku s cieľom nadviazať na posledný výborný domáci výkon (Dulová Ves  7:0). Čakal ich trávnik, na ktorom je radosť hrať futbal a ideálne futbalové počasie. Sobotňajšia letargia Michaliancov sa pretavila do úvodného úspešného nájazdu domácich. Malcov stratil na svojom štadióne už 11 bodov a tak sa po lobe najlepšie strelca hostí Daniela Lichvára (11 gólov) na 1:1 zdalo, že by ich mohli hostia obrať aj o ďalšie. Opak však bola pravda, väčšia chuť po víťazstve slávila úspech. V závere mohol ešte Milan Maximilián Minár aj vyrovnať, no Erik Sivák v bráne domácich bol pozorný.

Tréner Malcova Jozef Onufer: "Výkon to nebol bohvieaký, ale dali sme do hry srdce, bojovnosť a nad týmto technickým súperom sa nám podarilo možno pre niekoho prekvapujúco zvíťaziť".

Tréner Šarišských Michalian Tibor Guzik: "Poviem iba toľko, futbal sa nedá oklamať".

Plavnica - Pušovce 3:1

Posledné družstvo tabuľky pri Šambronke viedlo aj potom, keď v 39. minúte domáci Dávid Košč nepremenil pokutový kop. Druhých štyridsaťpäť minút už patrilo jednoznačne zverencom trénera Júliusa Vargu. Prekvapenie sa už nekonalo a  tak sa Plavnica posunula na piatu priečku.

Kapušany - Raslavice 2:1

Chlapci spod Kapušianskeho hradu mali v prípade víťazstva možnosť dotiahnuť sa na svojho sobotňajšieho súpera na rozdiel jediného bodu. Túto úlohu zásluhou presného zakončenia Kristiána Pazdiča, ktorý po dvoch minútach reagoval na vyrovnávací gól hostí zo 73. minúty, aj splnili.

Podolínec - Beloveža 2:1

Hostia pricestovali k rieke Poprad iba s jedenástimi hráčmi. Kapitán Belovežanov Gabriel Balušinský ešte do prestávky dokázal zrovnať skóre, no na druhý strelecký zápis domácich už  úspešnú odpoveď nenašiel.

Dulová Ves - Bardejovská Nová Ves 3:1

Po minulotýždňovom "debakli" v Šarišských Michaľanoch (0:7), si aj zásluhou dvoch presných striel Dávida Šingľára dokázali "Guľvasania" pripísať na svoje konto ďalšie tri body. Hostia mali temer polhodinu možnosť zrovnať stav stretnutia, no nič viac sa už na ihrisku v Dulovej do streleckého zápisu nedostalo.

Stará Ľubovňa - Kurima 3:0

Duel dvoch družstiev z úplného chvosta tabuľky, priniesol zaslúžené víťazstvo domácich. Do prestávky bol stav bezgólový, v priebehu siedmich minút strelili Ľubovnianci tri góly a doviedli zápas do úspešného konca.