19. 11. 2013 o 13:07

Jesenná derniéra

autor: Attila Mikloško
2449x čítané

Fintice si udržali vedúcu pozíciu v III.lige šarišskej dorastu. Bývalý líder z Chminianskej Novej Vsi tretikrát po sebe prehral. V 17. kole sme videli dva hetriku a jednu červenú kartu.

Bilancia 17. kola: 8  5  1  2   18:7  16-7

Strelci 17. kola: 3 góly - Anton Petrovčík (Dulová Ves), Ján Kukuč (Fintice),

Malcov - Fintice 0:4

Líder tabuľky si nenechal zobrať jesenný primát a bezpečne aj zásluhou hetriku Jána Kukuča v Malcove zvíťazili.O bodovom rozdelení v tomto zápase sa rozhodlo až v druhej časti hry.

Ján Bujnovský - tréner Fintíc : "Družstvo šľapalo ako "švajčiarské hodinky", presne tak si predstavujem hru mojich zverencov. Výborne kombinovali a Malcov k ničomu nepustili.  Výsledok  je vzhľadom na počet ďalších našich  šancí, pre domácich ešte lichotivý."

Ján Kukuč - útočník Fintíc: "Na zápas sme nastúpili s odhodlaním  pripísať si na konto  tri body, čo sa nám aj podarilo. S výkonom celého tímu a výsledkom zápasu sme všetci spokojní. Udržali sme si tak miesto lídra tabuľky v jesennej časti súťaže a to nás veľmi teší. Vďaka patrí celému tímu a tiež aj nášmu trénerovi Jánovi Bujnovskému za jeho podporu  a aj za  to, že nás stále ťahal za  lepšími výkonmi".

Bardejovská Nová Ves - Chminianska Nová Ves 1:0

Záver sezóny zastihol chlapcov z Bardejovskej Novej Vsi v dobrej forme o čom sa presvedčil ešte do 15 . kola líder súťaže z Chminanskej Novej Vsi (v posledných štyroch kolách trikrát prehral a raz remizoval). O plnom bodovom zisku pre domácich rozhodol presný zásah Maroša Maxina dvanásť minút pred koncom zápasu.

Vladimír Tobiáš - útočník Chminianskej Novej Vsi: "Nechce sa mi k tomuto zápasu ani priveľmi vyjadrovať. Je pravda, že sme nemali svoj najlepší deň a ani naša súpiska nebola kvôli zraneniam a trestom kompletná. Nepatrí sa mi hodnotiť ani výkon hlavného arbitra, ale posudzovanie diania na ihrisku bolo v niektorých prípadoch prinajmenšom čudné. Rozhodujúci gól sme dostali po chybe našej obrany, no nič stáva sa aj to, je to futbal. Mám však z tohto stretnutia zmiešané pocity".

Kapušany - Čirč 0:0

Remízový kráľ súťaže (osem nerozhodných výsledkov) mohol v tomto meraní síl zvíťaziť, no v 60. minúte Dávid Hric nepremenil pokutový kop.

Šarišské Michaľany - Pušovce 4:0

Jesenná futbalová derniéra dorastencom spod Šarišského hradu vyšla. V príjemnom slnečnom počasí sme videli zaujímavý futbal, ktorý sledovala početná divácka kulisa. Hostia sa pred stretnutím netajili, žeby si radi uchmatli nejaký ten bodík. Tréner  domácich Tibor Guzik nezaradil do súpisky tvorcu hry michalianského dorastu Jaroslava Palča, chýbali mu aj kvôli červenej karte absentujúci Dávid Boguský, zranený Patrik Zošš, Šimon Maťuťa, Jakub Seman a Jozef Vasiľ

Súper sa snažil o otvorenú hru, ktorou sa však sám privádzal do neriešiteľných  situácií. Od úvodu ťažili Michalianci z rýchleho prenášania hry za obranu Pušoviec. Jeden z  rýchlych nájazdov úspešne strelou okolo ležiaceho brankára, zakončil MIkuláš Dužda. Pracovitosť domácich mládežníkov pokračovala a po skvelej prihrávke Kristiána Vaňa sa ocitol zoči voči brankárovi hostí Milošovovi Anderkovi, Matúš Kovaľ a upravil s prehľadom na 2:0.

Žiaci Šarišských Michaľan mali  sobotňajší majstrovský zápas odložený a tak už od úvodného hvizdu bol do základnej zostavy zaradený Lukáša Kožára. Na polhodinku v druhom polčase dostal šancu aj Kristián Drobňák.

V druhej časti hry domáci prestriedali a vtedy sa zverenci trénera Andreja Keresteša čoraz viac osmeľovali. No nedokázali uspieť ani z "päťky" do poloodkrytej brány, preto sa napriek snahe na štadióne "Za Torysou" ani jednej gólovej oslavy nedočkali.

Michalianci mohli skóre ešte viackrát vylepšiť, no ani Mikuláš Dužda ani Erik Némethy po samostatných nájazdov, neskôr ani Richard Dufalo zblízka, vzrastom nevysokého, ale šikovného brankára Pušoviec Miloša Anderka už neprekonali. Stovku divákov tešil svojou ekvilibristikou a futbalovosťou kapitán družstva domácich Dávid Motýľ, ktorý sa častokrát futbalovo pohral s viacerými hráčmi súpera, za čo ho vďačná tribúna odmeňovala potleskom.

Tentokrát si domáci futbalisti za deväťdesiatminútový výkon na ihrisku opäť zaslúžia pochvalu. Stretnutie sledoval aj bývalý vynikajúci futbalista, rodák zo Šarišských Michalian, Marián Staš

Dorast Šarišských Michalian skončil v tabuľke jesene na štvrtom mieste, pri rovnakom počte bodov, len s horším skóre za Čirčom a  jeden bod za druhou Chminianskou Novou Vsou. Na prvé Fintice stráca päť bodov.

Jesennú časť s dvomi jarnými predohrávkami, účinkovania dorasteneckého výberu hodnotia v Šarišských Michaľanoch  ako vcelku úspešnú. Je badateľný hlavne futbalový progres každého jednotlivca. Veľkú zásluhu na úspešnom účinkovaní michalianského dorastu má predovšetkým nový tréner Tibor Guzik, ktorý postupne vštepuje hráčom prvky futbalovej moderny a zodpovedného prístupu k plneniu povinností. V druhej časti významu vety sa mu to nie vždy, samozrejme nie je zásluhou nepodarilo a aj vďaka tomu skončil so svojimi zverencami  "iba" na štvrtom mieste.

Plavnica - Kurima 3:0

Plavnica viedla už do prestávky dvojgólovým rozdielom. V závere výsledok ešte prikrášlil strelec zápasu Peter Gallik.

Dulová Ves - Raslavice 7:1

Nečakane ľahká záležitosť "Guľvašanov". Desať minút pred prestávkou po červenej karte ihrisko opustil hosťujúci Martin Pavel. To bolo vodou na mlyn domácim, ktorí následne zvýšili Vladimírom Hudákom už na 4:0. Hetrikom sa zaskvel Anton Petrovčík.

Marián Spišak - člen vedenia Dulová Ves: "Od začiatku stretnutia sa hral otvorený útočný futbal. Už po našom prvom rohovom kope sme boli úspešní. Gól vsietil  v 7. minúte Anton Petrovčík - autor hetriku - ktorý je najlepším strelcom dorastu aj mužstva dospelých. Stav sme postupne zvyšovali, no hostí ako keby vývoj stretnutia ani veľmi neprekvapil, vôbec sa nemohli dostať do tempa. Postupne sa však  zlepšovali, no vyloženú streleckú príležitosť si nevypracovali. Za stavu 3:0 sa futbal z ihriska definitívne vytratil. Začala úradovať  nervozita, žltilo sa aj červenalo. Toto meranie síl sme zvládli predovšetkým vďaka takmer stopercentnej efektivite strelby a slabším výkonom v obrane hostí. Výsledok 7:1 v závere jesenej časti nás potešil, ale s celkovým fungovaním nášho dorastu v jesennej časti spokojnosť vôbec nevládne. Družstvo má určite vyššie ambície ako momentálne deviate miesto v tabuľke".

Ján Tomáško - tréner Raslavíc: "Domáci mali raketový štart do zápasu a už v 17. minúte bolo po dvoch góloch Antona Petrovčíka a jednom Erika Reváka prakticky rozhodnuté. Moji zverenci boli z toho frustrovaní, znervózneli a začal sa hrať tvrdý futbal o ktorý sa pričinili oba kolektívy. V 36. min. dostal Martin Pavel (Raslavice) červenú kartu za hrubú urážku rozhodcu. Domáci výsledok ešte do polčasu zásluhou Vladimíra Hudáka prikrášlili. Nám sa podarilo vypracovať zopár náznakov šancí, strelili  sme aj gól, no ten nebol uznaný pre postavenie mimo hry útočiaceho hráča. V druhej štyridsaťpäťminútovke sa hra ešte pritvrdila, čoho vyvrcholením bolo niekoľko nepríjemných situácií, po ktorých sa stretnutie prakticky už iba dohrávalo. Domáci strelili ďalšie góly zásluhou Adama Marasa na 5:0, Anton Petrovčík zavŕšil hetrik na 6:1 a druhý gól v zápase zaznamenal aj Vladimír Hudák. Na 5:1 sme znížili zásluhou Erika Vasiľka".

Kendice - Beloveža 0:2

Zimnú prestávku zaiste radi privítajú v Kendiciach, ktorá sa naposledy radovali z víťazstva 14. septembra. Odvtedy získali iba jeden bod a osemkrát odchádzali z ihriska porazení so skóre 4:32. Beloveža prišla do Kendíc iba s jediným náhradníkom, no môže si po rozhodujúcom zásahu svojho najlepšieho Gabriela Balušinského (8 gólov)  v 90. minúte,  prezimovať v pokojných vodách stredu tabuľky.

Stará Ľubovňa - Podolínec 3:0

Hostia už nezopakovali šokujúci výsledok spred týždňa (vyhral v Chminianskej Novej Vsi 5:4) a rozdielom triedy pod Ľubovnianským hradom podľahli.