Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 12. 2013 o 19:04

KAC Košice s pohárom predsedu mesta

autor: Eugen Magda
1770x čítanéHalový turnaj o Pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Košice-mesto založil Marián Kéda a odvtedy oň mlaď hrala v poslednú nedeľu už na jeho 12. ročníku. V hale Infiniti, kde zvyčajne rozdávajú radosť z hry basketbalistky, tentoraz sme videli žiakov. Víťaz posledných dvoch ročníkov MFK Košice sa musel tentoraz uspokojiť iba s druhým miesto, ale zle-nedobre dopadla bývalá košická bašta Lokomotíva, ktorá skončila na poslednom mieste.

Trofej z turnaja, na ktorom hralo osem družstiev vo dvoch skupinách, odviezli žiaci KAC Košice, ktorí podľa mienky prítomných odborníkov boli najlepší, napokon nastrieľali najviac gólov - 22 a inkasovali iba jeden, pričom ich najlepším hráčom bol Bruno Klembala a Matúš Pekarčík zasa strelcom turnaja, takže putovný pohár z rúk predsedu mesta Dušana Sedláka neprevzali náhodne. Napokon to potvrdili aj vo finále, kde nastrieľali Galaktiku štyri góly, no hlavne sa blysli viacerými akciami, ktoré roztlieskali divákov. V hale Infiniti teda tentoraz nedefilovali basketbalistky, ale možno niekoľkí budúci kvalitní futbalisti. Budúcnosť na to odpovie ozaj najlepšie.

Výsledky celodenného turnaja - skupina A: MFK Košice - KAC 1:2, Benecol - Pyramida 4:0, KAC - Pyramida 10:0, MFK - Benecol 4:0, Benecol - KAC 0:6, Pyramida - MFK Košice 0:6. Skupina B: Galaktik - Šaca 3:1, Šaca - Athletico 2:2, Galaktik - Lok. Košice 3:1, Lok. Košice - Šaca 0:0, Athletico - Galaktik 4:1, Lok. Košice - Athletico 1:1.

O konečné umiestnenie - o 7. miesto: Pyramida - Lok. Košice 0:0, rozhodujúce kopy - 3:2, o 5. miesto: Šaca - Benecol 2:1, o 3. miesto: MFK Košice - Athletico Košice 8:0, o 1. miesto: KAC - Galaktik 4:0.