Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 01. 2014 o 22:22

Povesti kanoniera neostáva dlžný ani na novom pôsobisku

autor: Daniel Dedina
2466x čítanéPrišiel, videl a pokračoval vo svojej úlohe, ktorou je strieľanie gólov. Tak by sa v krátkosti dalo zhodnotiť doterajšie pôsobenie letnej posily TJ Veľké Revištia, za ktoré na sklonku roka zožal zaslúžené ocenenie.

Funkcionári klubu z najmenšej štvrtoligovej obce si v lete, napriek viacerým odchodom stabilných hráčov základnej zostavy, mohli minimálne v jednom prípade spokojne mädliť ruky. Do kádra sa im totiž podarilo zlákať vskutku slušnú posilu. Jánovi Kotľárovi (1987) na kredite výrazne pridala najmä uplynulá sezóna vo farbách Slavoja Trebišov. Ten skončil na peknej štvrtej priečke a samotný hráč sa s 18 gólmi stal dokonca najlepším strelcom celého ročníka! Cez leto bol na próbe v druholigovom Bardejove, aby nateraz zakotvil v košiari trénera Sudimáka.  

Futbalisti minuloročného nováčika odštartovali svoju druhú sezónu medzi regionálnou elitou výborne, v polovici jesennej časti boli viackrát na prvom mieste. V podobnom duchu sa niesli aj Janove hodnotiace slová. „Myslím, že máme za sebou úspešnú jeseň, počas ktorej sme zväčša hrali o špicu tabuľky,“ pristavil sa najprv pri lepšej časti prvej polovice aktuálnej sezóny. Lenže každá minca má dve strany. Menej úspešný výsledkový záver jesene poslal tím do zimnej prípravy z ôsmeho miesta. „Disponovali sme úzkym kádrom, k tomu sa pridali kartové tresty a preto sme napokon skončili tak, ako sme skončili,“ vysvetlil príčiny zošmyknutia sa z čela tabuľky do jej stredu. Tieto slová potvrdzujú aj fakty, Veľké Revištia mali najužší káder v celej súťaži. Preto ako už bolo viackrát avizované, jednou z kľúčových úloh pre naplnenie základného cieľa, ktorým je postup do novovytvorenej III. ligy Východ, bude predovšetkým posilnenie kádra. „Celkovo však môžem s jeseňou vysloviť spokojnosť,“ súhrnne dodal.

Revištia ťažia najmä zo sily domáceho prostredia, kde zatiaľ prehrali len raz a vydolovali z týchto stretnutí už 22 bodov. Pred vlastnými fanúšikmi strieľajú omnoho viac gólov, preto je logické, že aj Kotľárova strelecká produkcia je oveľa bohatšia doma než u súperov. Do tejto chvíle zaťažil kontá súperových gólmanov deviatimi gólmi, sedem strelil doma a dva vonku. „Vo futbale to tak býva, že keď chcete byť úspešní, nesmiete strácať body predovšetkým doma. Ani my nie sme v tomto smere výnimkou,“ racionálne zhodnotil tento fakt. Pri otázke na ambície svojho súčasného tímu zdupľoval už povedané o tom, že „chceme sa pohybovať na priečkach zaručujúcich postup a pokiaľ to bude možné, tak byť čo najvyššie,“ nakoľko s tým už majú skúsenosti. A určite to nie sú nepríjemné pocity. Osobné ambície veľmi nekonkretizoval. „Momentálne som v Revištiach spokojný, takže budúcnosťou sa veľmi nezaoberám,“ konštatoval s dobrou náladou a úsmevom na perách.

Futbalové kvality sečovského odchovanca, ktorého pred odchodom do Trebišova viedol Ján Hudák a bol to práve on, kto ho zlákal aj do súčasného pôsobiska, neostali nepovšimnuté, keďže jeho strelecká muška v roku 2013 značne rezonovala. V 32 odohraných súťažných stretnutiach  zaznamenal v dresoch Trebišova a Veľkých Revíšť dohromady 18 gólov (priemer 0,56 gólu na zápas). Vôbec nie zlá vizitka, čo poviete? Dozaista aj spomínané čísla mu pomohli k tomu, že sa na sklonku roka ocitol v Jedenástke roka VsFZ 2013. Spoločne so spoluhráčom Milošom Adamom a ďalšími laureátmi si ocenenie prevzal počas slávnostného galavečera v Spišskej Novej Vsi. „Pre mňa je to bezpochyby pocta byť v tejto spoločnosti, medzi jedenástimi najlepšími futbalistami. Veľmi si toto ocenenie vážim,“ zneli jeho slová bezprostredne po ocenení.

Žiadna sláva však netrvá večne a výnimkou nie je ani tento dvadsaťšesťročný snajper. Ak chcú byť Revištia úspešné a naďalej kráčať za svojím cieľom, budú aj v odvetnej časti potrebovať Kotľárove góly. Latka je nasadená vysoko, jej podlezenie by mohlo mať veľmi nepríjemné dôsledky. To je však verzia negatívneho scenára, ktorú si na krajnom východe Slovenska rozhodne nepripúšťajú, resp. majú v hlavách iný, optimistickejší variant.

Galéria
Povesti kanoniera neostáva dlžný ani na novom pôsobisku