Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 03. 2014 o 20:33

Škrlíkova víťazná „repre“ premiéra

autor: Marián Škuba
1523x čítanéAsistent národného tímu Kazachstanu do 21 rokov si v kvalifikačnom stretnutí zapísal výhru nad Islandom.

Uplynulá futbalová streda bola nielen dňom priateľských medzištátnych stretnutí. Odohrali sa aj kvalifikačné, vo vekovej kategórii do 21 rokov sa bojuje o miestenky na EURO 2015. V „slovenskej“ skupine získali futbalisti Luxemburska vôbec prvý bod do tabuľky za remízu v Gruzínsku. Slovenská „repre“ stopa však je počnúc januárom 2014 aj v 10. skupine, kde v národnom tíme Kazachstanu pôsobí v pozícii asistenta trénera Jozef Škrlík.

Stretnutie v kazašskej metropole Astana sa pre domácich vyvíjalo ako z partesu. Už v 12. minúte viedli o dvojgólovým rozdielom. Hostia však po prestávke za sedem minút vyrovnali a zápas spel k remíze. Že sa budú tešiť kazašskí futbalisti z troch bodov, bolo ešte menej pravdepodobné po 86. minúte, keď po vylúčení dohrávali v oslabení. V 89. minúte však prišla tretia kazašská gólová radosť. „Bol to dobrý zápas, vo vysokom tempe. Mali sme skvelý úvod, aj celý prvý polčas bol z našej strany dobrý. Po obrátke však bol lepší Island, pomerne rýchlo vyrovnal. Záver bol heroický. Najprv naše vylúčenie, potom brejk a tretí gól. Vydarená premiéra vždy poteší,“ poznamenal po zápase spokojný Jožko Škrlík.

Reprezentácia Kazachstanu do 21 rokov počas zimnej prestávky vymenila realizačný tím. Trénerom sa stal Sirmelis z Litvy, jeho asistentom Jozef Škrlík, humenský rodák, trénersky známy tak z Humenného, ako aj Michaloviec, Lučenca, L. Mikuláša, či Prešova. Prvý zápas na „repre“ lavičke zviedli aj jeho kazašskí zverenci proti spomínanému Islandu. V súboji tretieho s druhým museli „Škrlíkovci“ vyhrať, iba tak si mohli stále uchovať nádej na druhé miesto. Stalo sa. Aktuálne strácajú na Islanďanov tri body. Kazaši však majú odohraný o jeden zápas viac, doma ešte privítajú tabuľkového lídra z Francúzska, ich konkurent v boji o druhú priečku z Islandu odohrá na svojom trávniku zápas s Arménskom, potom vycestuje do Francúzska. Kazašská šanca na barážové druhé miesto je síce malá, ale stále ešte žije. Rozhodne až začiatok septembra, kedy sú na programe tieto zvyšné stretnutia.