Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 03. 2014 o 16:41

Futbalová kvapka krvi

autor: Attila Mikloško
1776x čítanéOblastný futbalový zväz Prešov zorganizoval v spolupráci s Národnou transfúznou službou Prešov dobrovoľný odber darcov krvi.

Mobilná odberová jednotka tímu transfuziológov NTS Prešov uskutočnila odber krvi zasadačke Oblastného futbalového zväzu Prešov. Týmto humánnym, šľachetným a nezištným činom prispeli k záchrane ľudských životov sedemnásti dobrovoľníci z radov funkcionárov, rozhodcov aj futbalistov.

Krv darovali: Peter Mriglot, Adriana Nováková, Jozef Vyhonský, Tomáš Murajda, Martin Klovanič, Jozef Kakaščík, Miroslav Kožlej, Slavomír Tall, Jozef Urban, Pavol Kožár, František Ferenc, Erik Onderišin, Anna Chmurová, Vladimír Prevužňák, Michal Pribula, Adrián Tabiš, Jozef Polomský.

Pre dobrovoľných darcov bola pripravená sladká odmena a pre všetkých prítomných bolo v priestoroch Oblastného futbalového zväzu pripravené občerstvenie. Darcovia aj hostia si pochutnali na dobrej kapustnici.

Morálnu podporu akcii svojou prítomnosťou vyjadrili aj člen Výkonného výboru VsFZ Štefan Vaľko a sekretár VsFZ Marcel Eperješi. Členovia Výkonného výboru ObFZ Prešov Pavol Šuhaj, Milan Stedina, predseda komisie rozhodcov Jozef Kakaščík, člen disciplinárnej komisie ObFZ Prešov Vladimír Zuzko, rozhodcovia Ján Hudák, Ľubomír Bartek a Martin Filipák.

Peter Mriglot, predseda ObFZ Prešov: "Organizovali sme na Oblastnom futbalovom zväze humanitnú akciu tohto druhu po prvý raz. Očakával som hlavne z radov funkcionárov klubov väčšiu účasť. Napriek tomu som s celkovým priebehom a atmosférou spokojný. Verím, že nasledujúca futbalová kvapka krvi, prinesie ešte väčší počet dobrovoľných darcov".

Pavol Kožár, rozhodca ObFZ Prešov: "Krv som nikdy predtým nedaroval, je to pekná akcia, chytilo ma to a o tri mesiace opäť určite darujem krv".

Miroslav Kožlej, rozhodca ObFZ Prešov: "Túto drahocennú tekutinu darujem pravidelne. Som už držiteľom zlatej medaily Jána Jánskeho, preto som rád využil túto príležitosť, prišiel medzi svojich kolegov a pomohol darovaním krvi k záchrane ľudských životov".

Galéria
Futbalová kvapka krviFutbalová kvapka krvi