26. 03. 2012 o 18:33

Rudňany porazili lídra súťaže

autor: Patrik Petruška
1519x čítané

Veľké Revištia vyhrali na jeseň v Rudňanoch vysoko 8:0. V nedeľu sa očakával na pôde lídra súťaže opäť gólostroj. Proti sebe nastúpili mužstva z dvoch protipólov tabuľky.

V úvode zápasu mal dve vyložené šance Sninský. Po polhodine hry Škirda neprekonal Tökölyho. V závere prvého polčasu pohrozili Rudnianci, no dve dobré šance ostali nevyužité.

Druhý polčas mal rovnaký priebeh ako ten prvý – hostia bránili, domáci bojovali s pozorným rudnianským gólmanom. Ten zlikvidoval aj strely Sninského a Lakatoša. V 79. minúte zahrávali Rudňany rohový kop a šokovali domácich – 0:1.

Šance na vyrovnanie mali Sninský, Škirda, Nemčík, no Tököly bol neprekonateľný.

„Počasím a terénom to vôbec nepripomínalo prvé jarné kolo, ale odhliadnuc od toho, to bolo pre nás veľmi dôležité víťazstvo a všetci sme boli po zápase veľmi šťastní,“ vrátil sa k prvému jarnému zápasu hráč Rudnian Richard Boroš. Rudnianci povzbudení senzačným víťazstvom teraz budú hrať doma s Turňou. Tá je v tabuľke na šiestom mieste a má o štyri body viac ako Rudňany. Zverenci trénera Zajaca sú poriadne naštartovaní, ale potvrdiť víťazstvo z V. Revíšť bude veľmi ťažké.

„Turňa je zase mužstvo z iného súdka. Každopádne sa treba poriadne sústrediť len na tento zápas a doma potvrdiť tri body z Revíšť,“ povedal Richard Boroš.