Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 04. 2014 o 22:49

V nedeľu duel neporazených na Opátskom

autor: Jaroslav Glovičko
1269x čítanéPo výsledku stretnutia 0:3 medzi Veľkými Revištiami a Vyšným Opátskym môžeme povedať, že hostia získali povinné body. Domácim sa v jarnej odvete príliš nedarí, nestrelili ešte ani gól a preto čakajú na prvé jarné víťazstvo. Naopak celok z metropoly východu ťahá úspešné sériu 10 stretnutí bez prehry. Aj tie sa podpísali pod súčasné umiestnenie v štvrtoligovom peletóne, keď Opátčania si držia druhú priečku. Solídnu jarnú formu aj strelecký apetít potvrdili aj vonku. Po druhý raz v sezóne vyhrali na súperovom trávniku rozdielom triedy, keď predtým triumfovali v Barci.

Po domácom víťazstve nad Giraltovcami (4:3) odchádzali do Revísť s cieľom uhrať čo najlepší výsledok podporený aj bodovým ziskom. Všetko im vyšlo podľa predstáv, aj keď v hre to niekedy zaškrípalo, ale domáci to nedokázali lepšie využiť. „Nemali sme dôvod cestovať v porazeneckej nálade, veď sa nám darí a postupne sa šplháme tabuľkou smerom hore. Päť kôl dozadu sme boli na desiatom mieste, teraz sme na druhom, čo vylepšilo náladu v kabíne. Aj preto sme cestovali do Revísť s cieľom zabodovať, no taký výsledok sme nečakali,“ hovorí kapitán a strelec posledného gólu v tomto stretnutí Pavol Turczyk. Priznal že herne príliš nepresvedčili, ale počas celého stretnutia mali hernú prevahu. „Očakávali sme, že sa domáci budú snažiť prelomiť streleckú smolu a viac sa tlačiť pred našu šestnástku s možnosťou zakončenia. Až na jednu strelu z diaľky sme ich k ničomu nepustili. Darilo sa nám eliminovať ich rozohrávku dosť vysoko od našej bránky. Gól do šatne vniesol do našich radov viac pokoja a po zmene strán sme pridali ďalšie dva, ktorými sme definitívne zlomili odpor súpera,“ povedal na margo víťazného duelu. Opátčania vychádzali z dobrej obrany a spoliehali sa na svoje rýchle útočné hroty. Šteininger to aj využil na otvorenie skóre a Turczyk uzavrel strelecký účet.

Iste si Opátčania nechali futbalové korenie aj na domáci nedeľňajší duel so Spišskou Novou Vsou, ktorú pokojne môžeme nazvať šťukou jari. V doterajších piatich stretnutiach vyhrala a v tabuľke poskočila o 9 priečok vyššie. Rovnako si polepšilo aj Opátske, preto v nedeľu proti sebe nastúpia dva najúspešnejšie celky jarnej časti. Preferujú ofenzívny futbal a môžeme očakávať, že hostitelia sa pokúsia atakovať hranicu 50 gólov v sezóne. Po víťazstve s michalovskou rezervou sa Opátčanom nepodarilo doma potvrdiť tri body a remizovali s Barcou. Nič podobné si však so súperom z hornej polovice tabuľky nepripúšťajú. „Verím, že obe mužstvá sa budú snažiť hrať otvorený futbal, pokojne by som privítal, ak by padlo toľko gólov ako v súboji s Giraltovcami a diváci si prišli na svoje. Na jeseň sme si zápas na Spiši premrhali, stratili dva body. V závere sme urobili dve individuálne chyby, po ktorých prišli dve červené karty a súper vyrovnal na 1:1, pričom sme mohli stratiť ešte aj ten. Oproti jeseni má Spišská lepšie mužstvo a iste nepríde iba brániť. Verím, že diváci budú sledovať dobrý zápas, v ktorom dokážem streliť o jeden gól viac ako náš súper,“ naznačil ambície domácich Pavol Turczyk.  Tento duel znesie prívlastok šláger, veď proti sebe nastúpia o 16.00 h dve najlepšie jarné mužstvá, ktoré jasne kráčajú za svojim cieľom skončiť v prvej trojke pelotónu.