Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2014 o 21:25

Štvrtoligový šláger nepoznal víťaza

autor: Jaroslav Glovičko
1755x čítanéV ostatnom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže proti sebe nastúpili dve neporazené mužstvá – Vyšné Opátske a Spišská Nová Ves. V šlágri kola mali viac z hry hostia, ktorí potvrdili, že ich doterajšie výsledky a výkony nie sú náhodne. Domáci nastúpili proti dobre hrajúcej Spišskej v pozmenenej zostave, čo bolo na hre a výkone badať. Hostia neraz poriadne zamotali hlavu obrancom a ešteže mal brankár Dedinský v druhom polčase dobre postavené žrde, lebo výsledok mohol byť úplne iný.

Nakoniec sa skončil remízou 1:1 a paradoxne pod oba góly sa podpísali domáci hráči. Skóre otvoril z jedenástky Turczyk a o vyrovnanie sa postaral vlastencom Vilčko. Hostitelia v jarnej časti už po druhý raz doma iba remizovali a nedokázali tak potvrdiť zisk troch bodov zo súperových ihrísk.

Zverenci trénera Marcela Alexandra nedokázali využiť zaváhanie vedúceho Sabinova aby sa prebojovali na post lídra. V závere stretnutia sa obávali aj o výsledok, preto remíza je pre nich úspechom. Nečudo, že tréner neskrýval rozčarovanie. „Neviem, či je na mieste rozčarovanie, alebo sklamanie. Skôr som prekvapený s prístupom niektorých hráčov, lebo niečo iné sme si povedali v kabíne a niečo iné bolo na trávniku. Žiaľ, výkon hráčov v tomto zápase nespĺňal kvality tejto súťaže. Vieme, že máme na viac, ale dnes bola Spišská lepším súperom. S remízou môžeme byť spokojní. Hovoriť, čo by bolo, ak by Čegin dal gól do prázdnej brány, je zbytočné. Súper nás svojou húževnatosťou prinútil k chybám, z čoho pramenil vyrovnávajúci gól,“ povedal na margo stretnutia domáci lodivod M. Alexander. Po vedúcom góle sa domáci stiahli pred svoju šestnástku a zdalo sa, že budú brániť najtesnejší výsledok. Prenechali stred poľa aktívne hrajúcemu súperovi, ktorý využil. „Chýbali nám kľúčový hráči, či  Sciranka aj Peter Angelovič, Šosták hral so sebazaprením a potom aj striedal. Zranili sa nám aj Maťo Angelovič a Čegin. Nastúpili hráči z lavičky a museli sme tomu podriadiť aj taktiku, nešlo o bránenie výsledku, ale skôr východisko z núdze staviť na defenzívnu kartu. V danom zložení nebolo možné hrať so silným súperom otvorenú partiu. Môže nás mrzieť, že tak skúsené mužstvo stratí koncentráciu po zahodenej šanci a jasnom faule na hráča, ktorý ostal nepotrestaný. Tento moment hráčov rozhodil, boli nekoncentrovaní a inkasovali gól. V obrane si to hráči zle zorganizovali, spoliehali sa jeden na druhého a výsledkom bol vlastný gól,“ konštatoval M. Alexander.

Päť stretnutí sa rovná piatim víťazstvám, to  bola doterajšia bilancia zverencov trénera Branislava Ondáša. Aj v šiestom potvrdili vzostup formy a neboli ďaleko od víťazstva. Hlavne v druhom polčase opečiatkovali brvno a pravú žrď Dedinského brány. Prívlastok šťuka jari im právom patrí, veď z trinásteho miesta po jeseni sa vyšplhali na piate.  Na ihrisku pôsobili Spišiaci sebavedomo a išli jasne za svojim cieľom. „Chceli sme  našu úspešnú sériu predĺžiť a uhrať na Opátskom nejaké body. V konečnom dôsledku sme spokojní aj s remízou napriek tomu, že sme mali v závere obrovské šance otočiť výsledok,“ začal hodnotenie štvrtoligového šlágra tréner hostí B. Ondáš. Na tvári čerstvého otca syna Bruna sa nestrácal úsmev pri ďalších  vetách. „Snažíme sa hrať v jarnej časti čo najlepšie, aby sme sa v tabuľke dostali čo najvyššie. Ideme od zápasu k zápasu a hrou chceme potešiť divákov. Vedeli sme, že Opátske má dobré mužstvo, ktoré na jar neprehralo. Ak je na druhom mieste, tak má svoju silu a predpokladali sme vyrovnaný zápas. Ten bol rušný a iste si na svoje prišli aj diváci, keď šancí bolo oveľa viac ako gólov, ale niekedy sú aj také, že máte viac šancí a dáte iba gól. Teraz nám to nevyšlo, snáď doma, to bude lepšie.“ Spišiaci majú solídnu formu a pri pohľade na vyrovnané čelo tabuľky môžu čoskoro atakovať prvú priečku. V zostávajúcich kolách súťaž naberá na obrátkach a na post lídra si razom šesť celkov brúsi zuby. Aj preto bude zaujímavé sledovať ako komu sa bude dariť.