Šláger pre 1. HFC Humenné

autor: Marián Škuba
935x čítané

1 HFC

Zápas prvého s tretím celkom tabuľky bol šlágrom 19. kola Majstrovstiev regiónu Východ. Bolo sa na čo pozerať, padlo päť gólov, a keďže sa tešil 1. HFC Humenné, naďalej si pevne drží pozíciu lídra.

1. HFC HUMENNÉ - HANISKA 4:1 (1:0)

Hneď z prvej humenskej akcie v 5. min. udrelo: prízemný center Karnaja tečoval Pa. Šuľák v päťke, lopta sa dostala k Legdanovi, ktorý z 8 m mieril presne k žrdi. Obaja aktéri si úlohy v 11. min. vymenili - po centri Legdana hlavičkoval pri bližšej žrdi Karnaj, ale brankár reflexívne vyrazil na roh. V 20. min. mal 1. HFC výhodu priameho kopu, loptu si z 22 m postavil Ljubarskij, štandardku zahral dobre, lebo lopta pred gólmanom nepríjemne "skočila" a narobila mu veľké problémy. V 23. min. však už brankár Suchý reagoval pohotovo, lebo včasným vybehnutím zmaril brejk Karnaja. Hostia dali o sebe vedieť v 29. min., strela Majerníka z otočky letela vedľa. Priamy kop Hreška letel tesne vedľa, center Jurova obrana hostí zrazila, ale v závere polčasu akoby boli domáci už v šatni... v 41. min. narobila štandardka Slicha v päťke 1. HFC horúco, v 44. min. Majerník vkĺzačkou iba tesne na loptu nedosiahol a bombu Ma. Majoroša z 20 m boxoval Bálint na roh.

Z II. polčasu ubehla sotva minúta, keď aut Legdana spracoval Karnaj, v šestnástke sa obtočil popri obrancovi a technickou strelou z 12 m skóroval. Z dvojgólového náskoku sa však 1. HFC tešil iba tri minúty, lebo Plačintár po narážačke na hranici šestnástky z pravej strany prudkou krížnou strelou znížil. Hralo sa zväčša v strede poľa, po hodine hry Jurov v brejku bránu hostí minul, v 70. min. Ljubarskij našiel Karnaja, ktorého halfvolej letel tesne nad. Hostia pohrozili v 74. min., keď bomba Stoľára presvišťala popri šibenici, s blížiacim sa záverom súper otváral defenzívu, čo 1. HFC využil. V 88. min. po akcii striedajúcich Voroňák - Demčák skóroval z ľavej strany Karnaj a v 90. min. po krížnom pase Jurova na Voroňáka sa domáci v brejku tešili opäť.

Góly: 46. a 88. Karnaj, 5. Legdan, 90. Voroňák - 49. Plačintár. Pred 250 divákmi rozhodoval Michalik, ŽK: Bezeg, Peter Šuľák - Beck, Horváth, Leško.

1. HFC: R. Bálint - Peter Šuľák, Bezeg, Hreško, D. Dysko - Jurov, V. Chudina (72. C. Vasiľ), Ljubarskij, Legdan (85. Voroňák) - S. Karnaj, Pavol Šuľák (79. Demčák). Tréner: Ruslan Ljubarskij.

FK: S. Suchý - Pačintár, M. Horváth, Zajac, Ľ. Leško - Klimek (72. G. Majoroš), Ma. Majoroš, Slicho, Beck (65. Stoľár) - Palenčár (79. Papcun), Majerník. Tréner: Roman Berta.

Ruslan Ljubarskij (1. HFC Humenné): "Cez prestávku som nabádal chlapcov, že súper bude chcieť vyrovnať, nevzdal sa ani za stavu 2:0. Môžem povedať, že Haniska bola zatiaľ v sezóne na humenskom trávniku najlepším súperom. I keď veľa vyložených šancí nemali, gól strelili parádny, ale hrou boli veľmi nepríjemní. Hrýzli až do záveru. Hráči z lavičky mužstvu pomohli, tak by to malo byť. Na druhej strane veľmi nerozlišujem na tých, ktorí idú do "základu" a hráčov, ktorí sú pripravení striedať. Vnímam nás ako jeden kolektív so spoločným cieľom."

Roman Berta (FK Haniska): "Začať treba tým, že sme nezachytili úvody oboch polčasov. Prvý gól ide na vrub brankára, druhý hneď minútu po vstupe do druhého polčasu vzišiel z nedôraznosti nášho obrancu. I keď kontaktný gól prišiel vzápätí, boli sme to my, kto musel byť opäť na ťahu. S blížiacim sa záverom sme preskupili defenzívu, stavili na hru vabank, čo súper tretím gólom využil. Štvrtý gól v našej sieti vyplynul už z našej rezignácie."