DORAST - III. LIGA ŠARIŠSKÁ

27. KOLO -  SOBOTA - 23.5.2014 o 14 h. - štadión "Za Torysou"

FUTBALNET

versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (2. miesto) - FK DRUŽSTEVNÍK PLAVNICA (3. miesto) 3:0 (1:0)

Pred zápasom trávnik osviežil krátky dážď a hralo sa už za nádherného májového počasia, ktoré svojou mierou prispelo ku kvalite tohto duelu. Plavnica potvrdila svoje tabuľkové postavenie. Bola najkvalitnejším, najfutbalovejším družstvom, ktoré hostili dorastenci Šarišských Michaľan na svojom štadióne v tomto súťažnom ročníku. Hostia majú vo svojom strede viacero individualít, či už je to kapitán Dominik Vreselovič, bratia Dávid a Štefan Koščovci, alebo najlepší strelec družstva Peter Gállik (17 gólov), ale prezentovali sa kolektívnym poňatím hry. Svoje prednosti potvrdzovali už od úvodných minút. Dokázali sa v poli presadzovať a častou streľbou ohrozovali bránku domácich. Po vyrovnanej prvej štvrťhodine však presne umiestnená strela Milana Maximiliána Minára (najlepší strelec Šarišských Michaľan - 18 gólov), z priameho kopu z 30 m skončila v sieti brankára Daniela Majerníčka. Domáci sa čoraz častejšie presadzovali rýchlou, ofenzívnou hrou, no vypracované strelecké príležitosti spálili. Hostia mali do prestávky ešte skvelú hlavičku, no excelentným zákrokom ju zlikvidoval Patrik Štvarták.

Vo vysokom tempe hrané  stretnutie rozhodla napokon kondičná pripravenosť. Ľahší domáci futbalisti sa s pribúdajúcimi minútami čoraz viac presadzovali a po nádhernej šibenici Kristiána Vaňa si vedenie poistili. Hostia pohrozili ešte po dvoch rýchlych nájazdoch, no bravúrne ich vyriešil domáci gólman. V poslednej dvadsaťminútovke Plavnici už odišli sily, no z množstva šancí sa presadil už iba Milan Maximilán Minár, ktorý však vytúžený hetrik nenaplnil.

O futbalovej úrovni oboch aktérov svedčí aj názor hlavného rozhodcu stretnutia Mariána Zubku: "Bolo to stretnutie, ktoré znieslo tie najvyššie druholigové kritéria".

Ľubomír Kočík - tréner dorastu Šarišských Michaľan:  "Tesne pred zápasom mi vypadli dvaja hráči základnej zostavy a už 15. minúte sa zranil jej stabilný člen Daniel Drobňák. Musel som rýchlo improvizovať a išiel  tým do rizika, no kto neriskuje nevyhráva. To platí  aj v prípade Kristiána Vaňa, ktorý nastúpil na pravú stranu obrany a počínal si vynikajúco. Plnili sme predsavzatie z kabíny, hrali sme od začiatku útočne, no niekedy sme zabúdali na zadné vrátka a tým sme dovolili súperovi vytvárať si strelecké príležitostí. Pre Plavnicu je to krutá prehra, lebo hrala naozaj dobre a disponuje kvalitným kádrom. No futbal sa hrá na góly a tie sme dali my. Mojim chlapcom patrí za predvedený výkon veľká vďaka. Opäť podali kvalitný výkon. Presvedčili sa, že keď sa zomknú, zahrajú jeden za druhého a poriadne zaberú, tak to stojí naozaj zato. Bol to jeden z našich najlepších výkonov. Cením si zodpovedný prístup chlapcov počnúc brankárom až po posledného náhradníka. Treba sa nám však už pripraviť na dohrávku v Kendiciach, kde ideme jednoznačne bodovať. Ešte raz ďakujem chlapci za dnešnú kvalitu, no moja chvála patrí aj Plavnici".