25. 05. 2014 o 20:17

Kto nevidel, neuverí...

autor: Rudolf Rondzik
1938x čítané

A kanonádu Barce, za ľahkej asistencie hostí zo Svitu v prvom polčase, videla naozaj iba hŕstka divákov. Škoda. Výsledok 8:4 sa často nerodí ani v dnešnom hokeji.

Takže fajnšmekri, ktorí na štadiónik v Barci prišli, sa stali šťastlivcami. Povel k ostrej paľby dal v 6. a 13. minúte kapitán Slicho a vojsko sa pridalo. Defenzíve sa síce príliš nevenovali, všetci mali jediný cieľ, trafiť bránu Tatrancov. A veru, podarilo sa to siedmym delostrelcom. Netvrdíme, že to boli parádne kúsky, ale stáli zato. V dvadsiatej minúte bolo už 4:0 a podstatná časť vysmednutých fans išli do tieňa Mimi baru, aby si ovlažili hrdlo. No stačilo ´pouhych´ jedenásť minút a bolo vyrovnané! Svit dostal krídla a vyzeralo to všelijako. Vykúpením pre domácich bol gól Sinčáka prakticky do šatne a ukázalo sa, že to bol rozhodujúci moment. Aj keď Svit nevyzeral herne až tak zle, fatálnym chybám sa jeho hráči nevyhli a dôsledkom toho bol neuveriteľný výprask. Jasné, súťaž sa blíži k záveru, tajničky sú dávno vyriešené a tak na ihrisku vládla bezstarostnosť. Azda až na trénerov, boli všetci spokojní. Tí iba neveriacky krútili hlavami, či je toto vôbec možné. Ukázalo sa, že áno.