26. 05. 2014 o 07:29

Bardejov - Šaľa 1:2

autor: Peter Cingel
1272x čítané

Fotogaléria zo stretnutia II. ligy Partizán Bardejov - FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:1).

Bardejovčania ešte stále majú nádej postúpiť v tabuľke vyššie. Partizán bol štvrtý, no na druhý Tatran Prešov strácal pred zápasom len bod. Naopak, Šaľa bola  na poslednom mieste tabuľky, bod za predposledným Liptovským Mikulášom. Ak sa hostia chcú vyhnúť baráži  museli v Bardejove bodovať. Súperi sa v tejto sezóne stretli dvakrát, raz bol úspešný Partizán a druhý zápas sa skončil remízou.

Na ihrisku bolo tabuľkový rozdiel od začiatku vidieť. Partizán útočil a vytvoril si aj rad šancí. Proti bol však vynikajúci Kolmokov v bránke Dusla, a keď bol aj on prekonaný, loptu na bránkovej čiary vyhlavičkoval obranca. V 9. minúte  prenikol Kica a z jeho prihrávky Pyda tesne minul. V 25. minúte preveril Kolmokova Pavúk delovkou z dvadsiatich metrov. Brankár Šale na dvakrát strelu zlikvidoval. Vzápätí prenikal Pyda a hostia ho zastavili na hranici pokutového územia faulom. Kuhajdík z priameho kopu nastrelil pravú žrď brány FK. Bardejovčania gól nedali a tak udrelo na druhej strane. V 30. minúte Feherváry nádhernou strelou z priameho kopu prekonal Molčana. O osem minút neskôr bol opäť v permanencii brankár Partizána keď kryl strelu Košúta. V závere polčasu sa opäť zaskvel Kolmokov,  robinzonádou likvidoval strelu Kicu a chvíľu neskôr ho na bránkovej čiare zastúpil dobre postavený obranca.

V druhom polčase sa domáci pokúšali niečo s výsledkom urobiť. Kolmokov bol však opäť na svojom mieste. Príležitosť dostal aj Molčan, ktorý zmaril šancu Tomiša. V 68. minúte druhýkrát udreli hostia.  Konopásek dostal loptu za Molčanov chrbát. Bardejovčania dokázali ešte znížiť Bereckým ale záverečný tlak, aj napriek niekoľkým príležitostiam, už na výsledku nič nezmenil.

Rastislav Kica - tréner Partizán: „Ani vo sne by mi nenapadlo, že budem hodnotiť prehru. Chlapci zahrali, hlavne druhý polčas, snaha tam bola. Bol to súboj Kolmokova s naším mužstvom. On ich dnes podržal. Škoda, že v 1. polčase nebol dôrazný Pyda, je to preňho nová skúsenosť, mohol sa gólovo presadiť. Aj sme sa obávali, že súper bude mať výškovú prevahu a aj tak rozhodli dve štandardky. Chýbali nám viacerí hráči, niektorí nastúpili so sebazaprením. Sme sklamaní, že sme sa s domácim publikom rozlúčili  prehrou. Mali sme prevahu počas celého zápasu, ale futbal sa hrá na góly a tie sme nedali.“

Góly: 83. Berecký - 30. Fehervári, 60. Konopásek. Rozhodoval: Straka, ŽK: Kuhajdík, Staš - Fehervári, Mujkoš, Gešnábel, 485 divákov.

Partizán: Molčan - Grohoľ, Palša, Staš, Kica, Kuhajdík, L. Zápotoka, Gruca, Andrič (64. Andraščík), Pavúk (79. J. Zápotoka), Pyda (64. Berecký).

Galéria
Bardejov - Šaľa 1:2Bardejov - Šaľa 1:2Bardejov - Šaľa 1:2Bardejov - Šaľa 1:2Bardejov - Šaľa 1:2