Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 04. 2012 o 09:55

FK Lipovník pred odvetou vystúpil zo súťaže

autor: Karol Csobadi
1851x čítanéPodľa ÚS 11/2012 VsFZ sa FK Lipovník pred štartom do jarnej odvetnej časti súťažného ročníka 2011/2012 oficiálne odhlásil z piatoligovej Košicko-gemerskej skupiny. ŠTK VsFZ túto skutočnosť vzala na vedomie a anuluje jeho výsledky v jesennej časti súťaže. Súperi vo vyžrebovaní v odvete budú mať voľno.

Po reorganizácii súťaží pred štartom aktuálnej sezóny 2011/2012 a vytvorení Košicko-gemerskej skupiny sa do súťaže dostalo až päť zástupcov ObFZ Rožňava. K stálym účastníkom Krh. Podhradie a Gemerská Hôrka na jeseň pribudli ďalšie tri mužstvá. Víťaz okresnej súťaže ObFZ Rožňava FK Lipovník a mužstvá Dobšiná z druhej a Gem. Poloma z tretej priečky.

Lipovník sa po jesennej časti pohyboval v prehustenom strede a do jarnej odvety už podľa slov predsedu klubu a trénera Jozefa Emödiho nenastúpi. „ Prakticky sme neabsolvovali ani zimnú prípravu, nakoľko finančné dôvody nás donútili zo súťaže vystúpiť. Hráči sú už uvoľnení na hosťovanie do rôznych klubov v okrese. Mňa osobne táto situácia mrzí asi najviac, ale bez financií a pochopenie aj zo strany obce sa futbal hrať jednoducho nedá".

Z doterajších vzájomných derby v rámci gemerských účastníkov najviac na odstúpenie Lipovníka doplatí Gemerská Hôrka, ktorá tak po anulovaní stratí štyri body. Dobšiná, Gem. Poloma totiž s Lipovníkom raz prehrali a Krh. Podhradie vrátane jarnej predohrávky prehralo dvakrát.

V jarnej odvetnej časti, ktorá je na programe už tento víkend tak diváci už okresné piatoligové derby za účasti FK Lipovník neuvidia.