10. 06. 2014 o 21:42

Opátske nepripustilo prekvapenie

autor: Jaroslav Glovičko
1256x čítané

V tejto sezóne futbalisti Vyšného Opátskeho neraz dokázali nemilo prekvapiť svojich fanúšikov, keď hlavne súperom z dolnej časti tabuľky neraz darovali body. V jesennej časti tomu tak bolo aj v súboji s posledným Svidníkom, kde iba remizovali 1:1. Aj preto v ostatnom kole, keď sa opäť stretli títo súperi, nechceli nič ponechať na náhodu.

Pri dobrej konštelácii hviezd a prekvapujúcich výsledkoch v každom štvrtoligovom kole mali šancu zamiešať poradím na prvých troch miestach. Iste  málokto veril, že favoriti v tabuľke pred nimi zakopnú, no zverenci trénera Marcela Alexandra sa v poslednom domácom stretnutí sezóny chceli rozlúčiť za celoročnú priazeň s fanúšikmi čo najlepšie. Aj preto súperovi z opačného pólu tabuľky veľa nedovolili a držal liace zápasu pevne v rukách. Po opatrných úvodných minútach predsa len domáci udreli a Bandžuch v desiatej minúte rozvlnil sieť svidníckej svätyne. „Postrehol som, že brankár urobil pohyb smerom dopredu, preto som neváhal a lobom som zakončoval dobrú prihrávku,“ hovorí na margo úvodného gólu v zápase Radovan Bandžuch. Svidníčania neprišli iba brániť, ale tlačili sa aj dopredu, avšak šance ktoré si vypracovali ostali nevyužité. Do prestávky sa už nepresadili ani hostitelia, ktorých vedúci gól akoby uspokojil. Hre chýbal väčší spád a podpísalo sa pod to aj slnečné počasie. Podobne ako v prvom dejstve aj v druhom domáci udreli a Bandžuch tentoraz hlavou zvyšoval náskok. „Padol po štandardnej situácii, keď Steininger predĺžil loptu na zadnú žrď a pre mňa už nebol problém poslať loptu do opustenej bránky. Pomaličky sa uzdravujem po zranení a zapájam sa aj do tréningového procesu. Hrá sa mi lepšie a som rád, že mi padli tie dva góly. Tuším že v tejto sezóne som ešte dva góly v jednom stretnutí nedal,“ povedal na margo svojich gólov R. Bandžuch. V tabuľke strelcov poskočil s 15 gólmi na druhú priečku. Na tretej je jeho spoluhráč Tomáš Steininger, ktorý v závere stretnutia využil svoju rýchlosť a sólo zakončil prízemnou strelou do pravého dolného rohu bránky. Tretí gól pečatil zaslúžené víťazstvo domácich, ktoré sa nerodilo ľahko a na jeden gól potrebovali dosť šancí. Svidníčania sa v uplynulom kole odpútali z poslednej priečky tabuľky po domácom víťazstve, ale na ihrisku V. Opátskeho veľa futbalového umenie neukázali. Aj domáci sa herne trápili a na jeden gól potrebovali veľa šancí. Viazla im kombinácia, keď hráči pokazili veľmi veľa prihrávok, ale zápasu dali potrebné gólové korenie. V ich tábore vládla dobrá nálada nielen z víťazstva 3:0, ale aj pozície lídra kam sa dostali vďaka lepšiemu skóre pri rovnosti bodov so Spišskou Novou Vsou. Na druhej strane Svidníčania musia zmieriť so situáciou, že v novej sezóne budú opäť hrať vo štvrtej lige. „Prišli sme si zahrať a byť Opátskemu dôstojným súperom, lebo dnešná hra ukázala že sú v inom levely ako my. Ich víťazstvo je zaslúžené, boli po každej stránke lepší,“ rozhovoril sa kapitán a hrajúci tréner Ľubomír Horochonič. Ich taktika udržať čo najdlhšie nerozhodný stav dlho nevydržala, lebo v úvod oboch polčasov inkasovali. „Do zápasu sme vstupovali s tým, aby sme skoro neikasovali, ale stroskotalo to tuším v desiatej minúte prvého polčasu a piatej v druhom. Na ihrisku sme nenaplnili to, čo sme si v kabíne povedali. Výsledok je zákonitým vyústením našej slabej hry, lebo kombinačne vieme zahrať lepšie a rovnako aj smerom dopredu. Súper nám často nepožičal loptu iba raz za čas, čo nám  nepridalo na pokoji.“ Hosťom nemožno uprieť snahu, ale tá na vyzretejšieho súpera bola málo. V prvom polčase pohrozili, ale brankár Riemer bol na svojom mieste. „V takých súbojoch máte jednu či dve šance, ktoré sa však musia premeniť, nedali sme, a aj preto je výsledok spravodlivý,“ povedal na margo prehry Ľ. Horochonič.