Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 06. 2014 o 15:53

Aj po kotrmelcoch sa môže dostať vpred

autor: Pito
1105x čítanéHoci pre väčšinu treťoligových účastníkov sa aktuálny ročník končí až tento víkend, juniori Tatrana Prešov to už „zapichli“ o čosi skôr, lebo duel záverečného kola s Kremničkou si predohrali. V ostatných kolách sa zostava rezervy zelenobielych neraz menila, objavilo sa v nej zopár aj menej známych mien. Bolo to vynútené jednak situáciou v kádri áčka aj béčka, zraneniami a chorobami, ale i tým, že prvý tím skončil svoje účinkovanie ešte skôr a navyše tréner Stanislav Varga chcel dať príležitosť aj chlapcom z U-19, dorastencom, nech sa oťukajú.

 Priaznivci rezervy si iste všimli, že medzi žrďami v posledných štyroch vystúpeniach absentoval Denis Barát. Jeho predčasnou derniérou bolo stretnutie v Humennom, kde sa porúčal z ihriska po prvom polčase, čo nie je v prípade brankára bežné. „Vtedy sme tam vybuchli ako tím a ani ja som nemal svoj deň,“ poznamenal na margo hladkej prehry, ale hlavne mdlého výkonu tento gólman, ktorý potom prepustil miesto kolegovi Milanovi Vinclérovi. Inak, prehra  rozdielom troch gólov sa neudiala v prípade Šarišanov v tomto ročníku po prvý raz, ale táto bola mrzutá. „Vždy, pokiaľ hladko prehráme, to nie sú dobré pocity. Spomínam si napríklad na debakel, ktorý sme dávnejšie utŕžili s Košičanmi na našom ihrisku. Na humenskej pôde  tiež všetko viazlo, nešla súhra a ja som rovnako nebol vo svojej koži. Oprávnene ma tréner poslal dolu, hoci nikdy predtým sa mi to nestalo.“ Mladý tím Tatrana mal počas zápolení neraz výkyvy, niekedy mu to išlo dobre, inokedy zase fazóna vŕzgala. Pravda, Denis mal v uplynulej sezóne aj príjemnejšie spomienky. Nielen v súvislosti s daktorými výkonmi v celku béčka, ale hlavne počas zaskakovania za brankársku jednotku v áčku - Jozefa Taliana. „Pravdaže, to boli krajšie zážitky, ale taký je futbalový život. Raz je hráč hore, potom zase nižšie. Stále je to o zdokonaľovaní sa, zlepšovaní a to sa týka všetkých, ktorí sme v béčku účinkovali. Aj porážky, ktoré bolia, môžu byť na niečo dobré, aby sme si uvedomili, že sme futbalovo nedorástli tak, aby sme spyšneli. Ja sa snažím poučiť z každej chyby, z každého zaváhania, aby som bol v budúcnosti ešte kvalitnejším brankárom, osožnejším pre spoluhráčov,“ zamyslel sa nad svojím účinkovaním Denis Barát. Medzi juniormi strávil tretiu sezónu a, pochopiteľne, stále ho to láka vyššie. A to napriek tomu, že zavše sa prihodia i podobné kotrmelce, aké prednedávnom nechtiac predviedol.