Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 06. 2014 o 15:24

Bez strelca priťažké bremeno na zvládnutie

autor: Pito
1347x čítanéAj záverečná tretina uplynulého treťoligového ročníka nezastihla futbalistov Lipian v optimálnej pohode. Po akomsi hernom aj výsledkovom prebudení sa v zápasoch s Dolným Kubínom a na ihrisku v Bardejovskej Novej Vsi prišiel znovu útlm a z piatich meraní síl kolektív ŠK Odeva získal jednu remízu a jedno víťazstvo, pričom oba bodové zisky sa udiali pred vlastnými fanúšikmi.

Pre zverencov trénera Emila Jacka rozhodne neplatilo, že koniec dobrý, všetko dobré. Hoci v záverečnom dueli s Námestovom dosiahli plný zásah a dokonca sa oň nemuseli biť v hodine dvanástej, ako to niekedy bolo už pomaly tradíciou, predsa v klube zavládlo rozčarovanie z konečného sumáru. „Nedostali sme sa, žiaľ,  do novovytvorenej druholigovej súťaže a budeme účinkovať už iba v regióne, hoci pod rovnakým názvom,“ povzdychol si asistent trénera Štefan Jacko. Naznačil, že vo finiši súťaže sa výrazne prejavila absencia na tréningoch, preto zverenci neboli v optimálnej hernej ani kondičnej pohode a nemohli si trúfať na plnohodnotný výkon počas celých 90 minút. „Chýbali nám viacerí hráči, zostava nebola kompletná a museli sme improvizovať pri absenciách Šimka, Pončáka, Gomoľu či Semana. Preto sme siahli zavše aj po jednotlivcoch, čo predtým nenastupovali - napríklad Havrilovi z dorastu a priestor sa naskytol aj Hovancovi či Angelovičovi.“ Inak,  v poslednom vystúpení proti Oravcom sa realizačný tím rozhodol aj pre zaujímavý ťah, ktorý bol ale vynútený okolnosťami, a nepostavil od začiatku skúseného Semana či Hudého. Hoci  to boli opory tímu, predsa vzhľadom na vynechanie tréningového procesu tentoraz sa im ušla v pozícia náhradníkov. „Vedeli sme, že doma sa nám dosť dlho nedarilo, preto bolo našou povinnosťou vyhrať aspoň na záver,“ konštatoval Š. Jacko. Nuž, Lipany si možno niečo z restov u svojich priaznivcov vyžehlili, ale celkove im zostali dosť dlžní. Veď nebývalo zvykom, aby tento tím na domácom ihrisku strácal body. „Treba vidieť aj to, že viacerí prišli k nám brániť, vyslovene kaziť hru a počínať si deštrukčne. Na to sme nemali správnu odpoveď a okrem toho haprovala aj koncovka. Pokiaľ sme privítali súpera so zmyslom pre otvorenú hru, aj nám sa darilo viac a vedeli sme pobaviť fanúšika. Okrem toho zverenci už neboli pod takým tlakom. Lenže najčastejšie sme zápasili sami so sebou, teda s tým, že sme nemali k dispozícii súceho strelca. Aj preto sme robili všelijaké zmeny v zostave, pri obsadzovaní jednotlivých postov a na hrot sa dostal Marek Seman či Miro Drobňák. Herne to bolo viackrát podstatne lepšie než výsledkovo a i na to sme v celkovom bilancovaní doplatili,“ dodal asistent trénera Štefan Jacko. Aj preto, čo spomenul, sa ŠK Odeva nedostal medzi „vyvolených“ , čo okúsia II. ligu, ale v situácii, aká sa v klube vyskytla, by to možno bolo nateraz priveľké bremeno na unesenie.