Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 07. 2014 o 11:48

Po rozbehu brzdenie, verí, že len dočasné

autor: Pito
1472x čítanéKeď je už ihrisko priúzke, treba si nájsť väčšie. Touto známou pravdou sa riadia aj talentovaní futbalisti a pokiaľ si myslia, že už v regióne dosiahli strop a mienia sa dostať na vyššiu úroveň, zamieria do iných klubov. Buď v cudzine alebo aj na Slovensku. To je i prípad útočníka Dávida Gubu, humenského rodáka, ktorý vlani zamieril z Tatrana Prešov do MŠK Žilina. Šošonov zaujal už pred dvoma rokmi, ale potom angažovanie pribrzdilo jeho zranenie. Keď sa vyliečil, odišiel z východu najprv na hosťovanie a neskôr spečatil trojročný kontrakt.

 „Vedel som, že pokiaľ sa chcem ako futbalista posunúť inde, musím zakotviť v kvalitnom klube a preto ma potešil záujem celku spod Dubňa,“ rozhovoril sa Dávid, ktorý bol súčasťou komplikovanej hráčskej rošády hráčov medzi Tatranom a MŠK.  Dvadsaťtriročný hrotový futbalista však zistil, že preraziť v silnejšom a konkurenčne náročnom prostredí nie je také jednoduché, ako sa možno na prvý pohľad zdá. Vlani na jar sa presadzoval a vyzeralo to nádejne, odohral niekoľko zápasov a strelil i dva góly. V minulom ročníku sa však jeho rozbeh zasekol, v áčku sa objavoval iba sporadicky. „Chcel som dokázať, že na to mám, ale celkove mužstvu  sa nedarilo a spadli sme do krízy.“ Deviate miesto bolo rozčarovaním a keďže to nešlo tímu, nedarilo sa ani jednotlivcom. Východniar sa ocitol v základnej zostave len v dvoch dueloch a zaznamenal len jeden zásah. „Nedostal som sa do tempa, moja hra nebola taká plynulá a mrzelo ma to, bol som sklamaný. Určite to ale nebolo tým, že prišiel nový tréner Guľa, ktorý je veľký odborník a chce z nás vyžmýkať maximum. Určite výsledky jeho práce ešte prídu.“ Čiastočnou náplasťou boli výkony v treťoligovej rezerve. Tam sa už o čosi viac uplatnil a dal dokonca aj hetrik proti Námestovu, hoci nakoniec vinou kontumácie výsledku sa mu to anulovalo. „Potešilo ma, keď som hral proti béčku Tatrana Prešov alebo Humennému, lebo som sa a stretol znovu s chlapcami, ktorých som poznal z predošlého pôsobenia.“ D. Guba sa už teší na nový ročník najvyššej súťaže, v ktorom by chcel viac ukázať zo svojho talentu a presvedčiť aj iných, že jeho príchod bol vydarenejšou investíciou. „Pokiaľ sa mienim uplatniť a byť na očiach, musím makať na sebe. Iba tak si môžem povedať, že námaha stojí za to a prináša mi  radosť z futbalu. Je to beh na dlhú trať, ale neradno sa poddávať čiastkovým neúspechom.“ Nuž, borec, ktorý upútal v Tatrane, by si želal, aby sa raz konfrontoval medzi elitou aj s bývalými spoluhráčmi ako súper, ale na to si ešte musí počkať. „Držal som  prsty chlapcom, škoda, že to nevyšlo, hoci viem, že hra Prešova upútala a boli na jej adresu viaceré pochvaly. Azda aj zelenobielym  sa návrat postupne podarí,“ pripomenul D. Guba, ktorý bol pravidelne v kontakte s niektorými Prešovčanmi a nepretrhol niť, ktorá ho spája s týmto celkom.