Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 08. 2014 o 08:08

Opátčania chcú nadviazať na jarné výkony

autor: Jaroslav Glovičko
1064x čítanéStojíme na prahu nového ročníka regionálnych futbalových súťaží 2014/15, v ktorých najväčšiu pozornosť bude pútať III. liga. Tá bude po niekoľkoročnej pauze opäť riadená ŠTK VsFZ a už dnes podvečer je na programe úvodné stretnutie prvého kola, ktoré má plánovaný výkop v nedeľu 3. augusta. V predohrávke proti sebe nastúpia podobne ako vlani celky Stropkova a Vyšného Opátskeho. V sobotu sú na programe dve stretnutia Vranov – Sp. N. Ves a Futura Humenné – Snina, kolo dohrajú v nedeľu zostávajúcimi piatimi zápasmi.

V jarnej časti patril celok Vyšného Opátskeho medzi ašpirantov na celkové prvenstvo, a hoci to mali hráči vo vlastných rukách, nezvládli posledný krok. V polčase sezóny patrilo zverencom trénera Marcela Alexandra miesto v druhej polovici peletónu, avšak s malou stratou na lídra súťaže. Tú v jarnej časti dokázali zmazať a na niekoľko kôl prevzali aj taktovku lídra. Hoci ju neudržali, nič to však nezmenilo na skutočnosti, že si vybojovali účasť v najvyššej regionálnej futbalovej z druhého miesta. Po predchádzajúcom postupe do III. ligy je to opäť pekný úspech klubu a mančaftu, ktorý bude bojovať v elitnej spoločnosti celkov najvyššej regionálnej súťaže. V novej sezóne, ktorá klope na dvere, by radi udržali latku výkonnosti čo najvyššie.

Trápia ich zranenia

„Letná príprava je tradične krátka, preto sme sa viac sústredili ne hernú časť, no snažili sme sa trocha popracovať aj na kondícii. Predpokladám, že sezóna bude náročná po každej stránke a pribudne aj viacero derby, čo iste bude na prospech kvality tretej ligy. Letný tréningový tábor sme rozložili v domácom prostredí, trénovali sme trikrát v týždni. Odohrali sme štyri prípravné stretnutia. V nich dostali  priestor viacerí hráči, ktorí mali záujem obliekať náš dres v jesennej časti tretej ligy. Aj preto výsledky neboli rozhodujúce,“ hovorí tréner Marcel Alexander. Opátčania vyhrali iba jedno stretnutie zo štyroch, keď doma zdolali Rožňavu. V ďalších ťahali za kratší koniec. Prehrali v Moldave 0:1, s košickou rezervou 1:4 a v generálke podľahli Čani 1:2. Dva góly v príprave od celku, ktoré v uplynulom ročníku dalo najviac gólov je chudobné vysvedčenie. „Počas prípravy nás trápia zranenia, čo nám nepridáva na pohode. Zrejme aj to sa podpísalo, pod našu koncovku v týchto meraniach síl. Verím, však že počas sezóny to bude oveľa lepšie,“ poznamenal na margo slabšej koncovky M. Alexander. Z pôvodného kádra odišli Zoltán Žebík do Moldavy, Vlado Horňák do Kalše, Attila Dedinský do Medzeva, na druhej strane v jesennej časti budú dres Opátskeho obliekať Peter Majný z Moldavy, Peter Kočiš sa vrátil z hosťovania z Veľkého Folkmara. Po zranení sa do prípravy zapojil Tibor Schnurer a rovnako aj Erik Kudlata. „Aj v tejto sezóne by sme chceli hrať o popredné priečka tabuľky, preto aj príprava smerovala k tomu, aby sme mohli pokračoval v jarných výkonoch. V príprave sa nám nedarilo, preto verím, že v majstrovských dueloch to bude lepšie. Pred nami je náročný duel v Stropkove, trápia nás zranenia, ale svoju kožu lacno nepredáme. Necestujeme v porazeneckej nálade, aj keď nám bude chýbať jeden z najlepších strelcov Steininger či kapitán Turczyk,“ naznačil z ambícii Opátčanov v novej sezóne M. Alexander.