Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 08. 2014 o 13:19

Remízové derby Humenné - Snina

autor: Marián Škuba
1241x čítanéZhruba polhodinu pred úvodným hvizdom sa prehnala štadiónom poriadna prietrž, ktorá bola dôvodom, že derby sa začalo s osemminútovým meškaním. I keď mali bližšie k trom bodom Humenčania, výrazne proti bol sninský brankár Miloš Lojka. Muž zápasu sa výrazne podpísal pod remízový výsledok.

ŠK FUTURA HUMENNÉ - MFK SNINA 1:1 (1:1)

Humenčania preverili sninského brankára najskôr centrami z oboch strán, v 8. min. mu vyslal pozdrav Mihok. O tri minúty napriahol Mihok z 22 metrov, ale lopta vyštípala iba chrbát Legdana, ktorý sa nestačil uhnúť. Humenčania mali optickú prevahu, Legdan z uhla však presne nemieril. Sninčania dali o sebe vedieť ofenzívne až v 17. min., rýchlo rozohrali autové vhadzovanie, Jankaj z pravej strany našiel hlavu Bednára, ktorý zo 7 m „zavesil“ prudko nechytateľne pod brvno. Tento moment na chvíľu humenskú snahu umlčal, v 21. min. Červeňák z uhla technicky obstrelil Juščíka, no napol iba bočnú sieť. V 26. min. si na štandardku Mihoka naskočil Pa. Šuľák, hlavičkoval však tesne vedľa. O tri minúty brat Peter hlavičkoval po rohu tesne vedľa. Sninská odpoveď prišla zasekávačkou a strelou J. Štofíka zo 16 m, ktorú Juščík na dvakrát skrotil. Humenský brankár dobre čítal hru o dve minúty, keď M. Štofík uličkou vysunul Bednára, ale pri lopte bol skôr, ako sninský útočník. V 42. min. ukázal Lojka svoj prvý bravúrny zákrok, keď Peter Šuľák pálil volejom zo 14 m, lopta si našla cestu v spleti nôh hráčov a smerovala presne k žrdi, ale zrazu zmenil jej smer sninský brankár končekmi prstov. Peter Šuľák sa však tešil o minútu, po centri Mihoka hlavou Lojku prekonal...

Dobýjanie sninskej brány začalo po prestávke už v 46. min., po centri Vasiľa zahrala obrana hostí v zmätku na roh, po ktorom hlavičkoval Peter Šuľák tesne vedľa. Skôr druhopolčasovou výnimkou bola sninská šanca, keď prízemný center M. Štofíka snažil zmeniť Bednár pätičkou, loptu iba šuchol a Babin ju stačil spred čiary odpratať do bezpečia. Halfvolej Jankaja z 12 m skrotil Juščík a po hodine hry sa ťažisko diania definitívne presunulo pred Lojku. V 58. min. pretiahnutý center vrátil Babin z čiary späť, lopta z výšky padala na brvno a Lojka ju vo výskoku posunul do brány. Gól však neplatil... V 66. min. pálil Lovska, lopta putovala po zákroku brankára na roh, v 67. min. tečovaná strela Petrička tesne minula žrď, po ktorom hlavičkoval presne Peter Šuľák, ale opäť ukázal zázračný zákrok Lojka. Po ďalšom rohovom kope Legdan tesne minul šibenicu, v 74. min. tento hráč pálil z otočky, lopta sa obtrela o obrancu, ale Lojka ju stačil ešte vytesniť. V 78. min. bombu Pavla Šuľáka brankár vyboxoval, o minútu bol v šestnástke atakovaný Peter Šuľák, ale arbiter tomu pozornosť nevenoval. V 80. min. sa do dobrej pozície dostával Petričko, namiesto strely si však loptu ešte posunul a bolo neskoro, strelu Mihoka z ďalšej akcie Lojka kryl, v 87. min. pálil Legdan nad...

 

Góly: 43. Peter Šuľák - 17. Bednár.

Žlté karty: Mihok – Červeňák, Dický, Lojka.

Divákov: 520

Rozhodoval: Anguš.

ŠK Futura: Juščík – Peter Šuľák, C. Vasiľ, M. Babin, Jakubčo – Pavol Šuľák – Lovska, Mihok, Demčák (46. Petričko) – Macej, Legdan. Tréner: Martin Tongeľ.

MFK: M. Lojka – J. Wiener (75. E. Hanc), J. Lukáč, R. Dický, P. Hišem – M. Ferko (90. J. Čop), Ľ. Jankaj, M. Červeňák, M. Štofík – L. Bednár, J. Štofík. Tréner: František Hanc.

 

„Súper rýchlo rozohral autové vhadzovanie, k čomu svojich hráčov viackrát tréner Hanc nabádal, takže akcia bola účelová. My sme v tomto momente až dvakrát „zaspali“ a pykali sme,“ začal hodnotenie derby Martin Tongeľ. Takmer celých deväťdesiat minút mali viac loptu na kopačkách Humenčania, mali streleckú prevahu i viac šancí, no výsledok zmenili iba na remízový stav. „Boli sme futbalovejší, čo však z toho. Derby sú nevyspytateľné, nám víťazný druhý gól streliť nebolo súdené. Stretnutie malo svoj náboj, súboje v zápale diania na trávniku však boli „fér“, čo nás mrzí, je výsledok,“ dodal humenský tréner.

Logicky lepšia nálada bola stretnutí v sninskej kabíne. „Nevedel som, čo môžem čakať nielen od Humenného, ale aj od svojich chlapcov, lebo príprava bola dosť „rozhádzaná“. Myslím, že diváci videli dobrý treťoligový zápas, keďže pred zápasom popršalo, terén bol dobrý, naopak, škoda dažďa tesne pred zápasom, lebo možno ovplyvnilo návštevnosť. Čo sa zápasu týka, viac šancí mali domáci, ani my sme však neboli bez možnosti skórovať, s bodom sme spokojní, lebo veľké oči na humenskom trávniku sme nemali,“ konštatoval František Hanc, kouč MFK Snina.