Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 08. 2014 o 16:41

Druhopolčasový uragán Zemplínčanov sfúkol Šarišanov

autor: Pito
1128x čítanéDostať štyri góly v domácom prostredí – to sa v prípade futbalistov Tatrana Prešov už dávno neprihodilo. Navyše ak súper strelil tri zásahy za jeden polčas. Dokázali to Michalovce v ostatnom vzájomnom druholigovom meraní síl a jasne dali najavo svojmu konkurentovi v zelenobielych farbách, že sú na tom momentálne lepšie.

Priaznivec Šarišanov sa nestačil čudovať, čo sa deje po zmene strán, keď hostia „pichali“ čoraz presnejšie a systematicky, až domáci úplne „opuchli“ z prehry. Pritom derby malo naozaj zaujímavý spád, dramatickú zápletku aj vývoj. Prvých takmer dvadsať minút boli skôr na koni Prešovčania, ktorí sa skoro ujali vedenia – dokonca vyhrávali už 2:0 a málokto si pripúšťal možnosť, že sa predsa len všetko otočí v prospech hostí. Dovtedy totiž všetko nasvedčovalo tomu, že priebeh duelu bude podobný ako v minulom ročníku, keď Michalovčania doma strelili tiež pomerne skoro dva góly a potom si to už v pokoji odkontrolovali  až do konca. Lenže tentoraz sa udiali dve zásadné skutočnosti, ktoré zmenili históriu. Po prvé: Domáci poľavili v náročnosti. Po druhé: Hostia sa zaťali a povedali si, že prehru si domov viezť nebudú. Tak sa i stalo. „V úvode sme boli síce lepší, vyšli nám brejky, ale potom už iniciatíva bola na kopačkách súpera. V osobných súbojoch sme nestačili na agresívne poňatie a rýchlosť Michaloviec, stále sme boli o nejaký ten krôčik pozadu a strácali sme loptu, možnosť na kontrolu ihriska. Táto prehra môže byť na niečo dobrá, ak sa z nej poučíme. Možno sme urobili krok dozadu, ale aj ten niekedy treba, aby sme potom poskočili o dva kroky vpred. V každom prípade chlapci si musia uvedomiť, že za stavu 2:0 treba hrať inak, taktickejšie, prezieravejšie, aktívnejšie, ale zase na druhej strane je nutné uznať, že víťaz bol tentoraz naozaj lepší, futbalovejší a vyhral zaslúžene,“ uznal kvalitu  svojho premožiteľa tréner domácich Stanislav Varga. Nuž, keby jeho zverenci zužitkovali ešte do prestávky ďalšie možnosti, mohli mať pokoj, lebo sotva by po trojgólovom náskoku už hostia toľko „vyskakovali“. Lenže sami svojou benevolentnosťou im umožnili, aby vstali z mŕtvych. Naproti tomu  načim vidieť aj to, že v hlavách to mali lepšie usporiadané zverenci kormidelníka Františka Šturmu, ktorí ťahajú pod jeho vedením  sériu zápasov bez prehry. Dominovali v letných prípravných zápasoch a tento víťazný apetít si preniesli aj do súťaže. Po troch kolách nestratili ani bod, hoci pravda je i to, že dva razy hrali doma. „Nuž, začiatok bol poznačený našimi chybami, ale nepoložili sme sa a dali kontaktný gól, ktorý nás postavil na nohy. Prízvukoval som zverencom, aby naďalej šliapali tak, ako sme si povedali a hrali útočne, kombinačne, pestro, rýchle. Vyplatilo sa a tak sme zvládli dokonalý obrat. Za to im patrí moje uznanie,“ uviedol F. Šturma.  Pripomenul aj to, že ovocie prináša i práca na mentálnom zveľaďovaní hráčov, aby sa nevyskytli tie chyby, čo v minulosti. Ukazuje sa, že momentálne sú naozaj hráči Zemplína silní po každej stránke – kondičnej, taktickej i psychickej. Porovnanie dvoch kolektívov, čo vsadili na nástup mladých futbalistov, tentoraz dopadlo jednoznačne pre hostí. Malou útechou pre Tatran je, že ešte je len začiatok ročníka a tak sa všeličo môže podariť opraviť. Neblahý výsledok do histórie však už nikto nevymaže.