Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 08. 2014 o 14:28

Je dobré mať hráča s „gólovým“ nosom

autor: Pito
1188x čítanéNiekedy hráč musí odísť, aby jeho kredit vzrástol a bol zase žiaduci. To je i prípad Lukáša Eliaša, ktorý sa ukázal na súpiske Tatrana Prešov pred touto sezónou. Do kádra zelenobielych sa dostal z Pušoviec, pričom zavážilo hlavne to, že v minulom ročníku bol suverénne najlepším strelcom zo všetkých regionálnych futbalových súťaží. Aj v novom pôsobisku dal okamžite najavo svoj strelecký inštinkt a nespreneveril sa svojej povesti.

Už v premiérovom zápase s Popradom sa uviedol gólom, rovnako tak skóroval aj v druhom vystúpení v Dolnom Kubíne a do tretice sa presadil aj v Košiciach proti rezerve MFK. Zaujímavé je, že tento hráč koketoval s účinkovaním v Tatrane už vlani, ale nakoniec z toho zišlo. „O dôvodoch, prečo to stroskotalo, by som už teraz nerád rozprával,“ uviedol. Preto z Lipian zmieril do Pušoviec, kde našiel výborné uplatnenie ako hráč aj v zamestnaní a bol maximálne spokojný. Dokonca natoľko, že ani nehovoril o nejakom prípadnom odchode. „Išlo mi o to, aby som zostal doma, nelákali ma možnosti, ktoré by nepokrývali moje predstavy a vždy som tvrdil, že akurát Tatran by bol pre mňa aktuálny, pokiaľ by bol záujem.“ V tomto klube kedysi pôsobil, prešiel mládežníckymi kategóriami a objavil sa aj v rezerve, ale až teraz sa po prvý raz prejavil ako 25-ročný aj v áčku. Predtým si oproboval i dresy  Podbrezovej, Vranova či Trebišova. Samozrejme, strieľať góly ho vždy bavilo a vyše 30 zásahov, ktoré docielil v minulom ročníku, nemohlo ujsť pozornosti trénerovi Stanislavovi Vargovi, ktorý ho navyše poznal ešte z čias, keď obaja pôsobili v Lipanoch. A keďže Prešovu strelec už dávno chýba, voľba padla na angažovanie tohto zakončovateľa. „Viem, prečo som prišiel a čo sa odo mňa očakáva. Preto chcem zostať verný svojej tradícii a v koncovke sa uplatňovať. Chcel by som, aby nikto neoľutoval svoje rozhodnutie angažovať ma. Nerád by som však nahlas hovoril o tom, koľkokrát skórujem. Dôležité bude hlavne to, aby sme zabrali ako mužstvo a dosahovali primerané výsledky, zbierali body. Napokon nie je dôležité, kto dá gól - či ja alebo niekto iný, lebo každý má svoje poslanie v tíme a tomu treba podriadiť všetko.“ Lukáš je univerzálny strelec a už to aj dokumentoval pri svojich pokusoch. Pravdaže, aj on si musí privyknúť na náročnejšiu súťaž a zžiť sa ešte viac s kolektívom, aby spolupráca na ihrisku parádne frčala. „Viem, čo sa odo mňa očakáva a pracujem tvrdo na tom, aby som nezaostal za očakávaním. Aj preto, lebo konkurencia je značná a každý chce hrať,“ dodal hráč, ktorý po príchode nepociťoval ako bremeno väčšie tréningové dávky, lebo už predtým sa individuálne pripravoval tak, aby bol nachystaný na iné tempo hry. Samozrejme, každý hráč má rezervy, na odstránení ktorých pracuje a výnimkou nie je ani on. Koniec koncov je rád za šancu, ktorá sa mu naskytla a rád by ďalšiu etapu vo farbách Tatrana potiahol čo najlepšie. Veď súcich „bombardérov“ je stále na našich ihriskách málo a práve oni sú pre diváka najviac žiadaným artiklom.