Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 08. 2014 o 15:20

Čím skôr si nabrúsiť seniorské ostrohy

autor: Pito
1265x čítanéNajvyššia regionálna súťaž má celkom iste iné grády po reorganizácii. Jej náročnosť i kvalita stúpli tiež preto, že sa v pelotóne účastníkov objavili tímy, čo v minulom ročníku pôsobili ešte v tretej najvyššej republikovej súťaži. Do tejto kategórie patria aj Lipany, ktoré si tiež zvykajú na iné parametre aj iných súperov, než na akých boli zvyknuté predtým.

Dosiaľ ŠK Odeva potvrdzuje očakávania a patrí do skupinky lepších celkov. „Samozrejme, každý zápas bol iný a zistili sme, že žiadny súper sa len tak ľahko nepoddá,“ konštatoval tréner Emil Jacko. Kolektív ŠK Odeva odštartoval  súťaž remízou vo Vysokých Tatrách, aby potom v kvalitnom zápase doma tesne zdolal michalovské béčko. Vzápätí prišla zatiaľ jediná prehra v derby v Plavnici a následne dve tesné víťazstvá najprv doma nad Veľkými Revišťami a naposledy v Humennom. Lipany veľa gólov nedávajú , ale vedno s Giraltovcami majú aj najlepšiu defenzívu. Veď inkasovať v piatich dueloch iba dva góly je naozaj výborná bilancia. Vyzerá to však tak, že strelecká mizéria, ktorá sa ťahala v minulej sezóne, sa neroztrhla. „Potešil nás však návrat nášho odchovanca Vysočana z Podbrezovej po ukončení strednej školy. Im sa zrejme už nehodil do koncepcie, tak prišiel naspäť, čo bolo pre nás prínosom pred začiatkom zápolení. Je dobré aj to, že sa uchytili mladí hráči a okrem Vysočana to platí aj pre Kolpáka. Len potrebujeme ešte docieliť, aby všetci hráči, čo dostanú priestor, boli rovnako užitoční pre kolektív a to sa vzťahuje aj na náhradníkov. Chceme, aby boli takticky i mentálne výraznejšie disponovaní. Pravdaže, vieme, že mladí chlapci, ktorí ukončili dorasteneckú kategóriu, to majú zložitejšie, lebo si musia osvojiť nároky seniorského futbalu. A ten je predsa len iný, ale kto sa chce uplatniť, musí si vedieť poradiť aj s takýmto skokom. Každý musí na sebe makať, zlepšovať sa a chce to trpezlivý prístup, aby sa zverenci dokázali popasovať a agresívnym poňatím a rýchlejšou hrou, než na akú boli zvyknutí predtým.“  Emil Jacko už viackrát proklamoval, že v drese Lipian budú hrať iba tí, čo na to majú a chcú sa odovzdať bezo zvyšku pre klub. V ŠK Odeva vsadili na odchovancov a talentovaných jednotlivcov, no zároveň vedia, že nič nepríde samo od seba a naraz. A aké poznatky trénerovi priniesli doterajšie zápasy z pohľadu kvality? „Súperi sú rôzni, niektorí uprednostňujú otvorený futbal, iní zase skôr deštrukčný, obranný štýl s úmyslom  kaziť nám hru. Vtedy je to náročnejšie, ale treba sa prispôsobiť a nájsť protizbraň na takýto spôsob futbalu. Nestačí mať len optickú prevahu, ale treba si vedieť poradiť s brániacim valom. Vtedy sa ukáže kreativita a talent každého jednotlivca, jeho arzenál možností a taktickej výbavy. To všetko sa učíme zvládnuť ešte lepšie,“ dodal kormidelník Lipian.