Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 08. 2014 o 20:09

Snina chcela bod, nakoniec brala všetky tri

autor: Jaroslav Glovičko
1433x čítanéV piatom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže padla posledná nula v kolónke prehier. Tú si nedokázala udržať dovtedy vedúca Haniska, ktorá v domácom prostredí stratila všetky tri body. Prehra so Sninou 1:2, negovala predchádzajúce víťazstvo zverencov trénera Romana Bertu na Spiši.

Úvod stretnutia poznačil niekoľko minútový dážď a lopta na mokrom trávniku mala predsa len iný odskok. Presvedčil sa o tom brankár hostí Lukáš Lojka, ktorý iba s námahou vytlačil loptu na roh, ktorá po dopade na trávnik zmenila smer. Hneď z protiútoku mali výhodu štandardky hostia zo Sniny a po nedorozumení brankára s obranou loptu do siete domácich poslal Jozef Lukáč. Hostia si lepší vstup do stretnutia na ihrisku lídra ani nemohli želať. Domácich nečakaný úvod zaskočil, ale rýchlo sa dokázali zmobilizovať a mali viac z hry a kopec šancí.

Veľmi aktívny bol Jaro Kolbas, ktorý rozdal spoluhráčom viacero gólových prihrávok, no iba jednu skončila v sieti. Po viac ako polhodine hry jeho center našiel v päťke Pástora, ktorý síce tiesnený obrancom dokázal skórovať. Vstup do druhého dejstva mohol lepšie vyjsť hostiteľom, keď mali výhodu penalty, avšak Pekár loptu netrafil ideálne a brankár Lojka ju vyrazil. Hostia takmer celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Bednára a hoci sa prevažne hralo pred ich šestnástkou, súperovi nedovolili skórovať. Ten akoby zahodenou penaltou urazil povestné šťastie, ktoré sa nakoniec priklonila na stranu súpera. „Vedeli sme, že Snina má solídne mužstvo a nepredá svoju kožu lacno. Nás môže mrzieť nepremenená jedenástka, ako aj to, že sme mali výhodu jedného hráča v poli a nedokázali sme to využiť. V tomto stretnutí sme stále niečo doháňali, hre chýbala väčšia kreativita. Silou sme sa nedokázali pretlačiť cez umne brániaceho súpera. Podržal ho aj brankár, ktorý okrem zneškodnenej penalty chytil aj ďalšie naše strelecké pokusy,“ hovorí tréner Roman Berta. Neskrýval sklamanie z výsledku ako aj slabšej koncovky. „Opäť veľmi dobre zahral Kolbas, ktorý naservíroval spoluhráčom viacero gólových prihrávok, ktoré bolo potrebné iba dokopnúť do siete, avšak v tomto stretnutí sme nemali hráča, aby to dokázal zrealizovať. Na druhej strane sa u nás darí brankárovi Lojkovi a potvrdil to aj teraz,“ povedal na margo duelu a i výkonu brankára hostí domáci lodivod.

Lepší záver stretnutia si hostia zo Sniny ani nemohli želať, keď v nadstavenom čase rozhodli o svojom cennom víťazstve. Nerodilo sa ľahko a stálo ich to veľmi veľa síl, ale hráči aj tréner mali z toho oveľa väčšiu radosť. Celý druhý polčas hrali s deviatimi hráčmi v poli, ktorí sa zomkli, umne bránili a vyrážali do rýchlych kontier. V samom závere im jedna vyšla, a Červeňák svoje sóle premenil, keď preloboval vybiehajúceho Fedora. „K lídrovi sme išli s rešpektom, lebo vieme že dlhodobo hrá dobrý futbal a pred sezónou sa posilnil. Pred zápasom by sme brali bod všetkými desiatimi, máme so šťastím tri. Musím povedať, že po vylúčení Bednára nás domáci tlačili, mali šance, ktoré však nevyužili. My sme šťastní z troch bodov. V tomto stretnutí sa futbalové šťastie Haniske otočilo chrbtom,“ konštatoval spokojným hlasom tréner František Hanc. Podľa jeho slov vylúčenie narušilo súhru, no hráči na ihrisku zabojovali a odmenou im bol gól v nadstavenom čase. „Boli sme potrestaní vylúčením i penaltou, ktorú však Lojka chytil. Psychicky sme išli trocha hore po jeho zákroku, pričom jemu sa v Haniske stále darí a tuším tu chytil už druhú jedenástku. Domáci v závere veľmi chceli dať druhý gól, v obrane už neboli tak koncentrovaní a nám vyšiel brejk. Červeňák si gól za tú ochotu behať smerom dopredu aj o desiatich zaslúžil a zlízali  sme smotanu,“ dodal usmiaty F. Hanc.

Galéria
Snina chcela bod, nakoniec brala všetky triSnina chcela bod, nakoniec brala všetky tri