Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 04. 2012 o 16:05

Šláger kola mal výbornú úroveň

autor: riso
1490x čítanéVýbornú úroveň malo stretnutie piatej ligy podtatranskej medzi domácim Popradom-Veľká a Hrabušicami.

Hoci išlo o prvý majstrovský zápas jarnej časti, oba celky potvrdili, že sú právom na špici tabuľky. Po remíze 1:1 odchádzali domov o niečo spokojnejší hostia, hoci v tabuľke klesli na tretie miesto. Domáci sa udržali v čele, no už sa na nich bodovo dotiahlo druhé Spišské Bystré.

Kvalitný výkon odviedol na ihrisku hrajúci tréner domáceho mužstva Mikuláš Dvorožňák. „Stretli sa dvaja kvalitní súperi, hral sa pekný zápas pred výbornou diváckou kulisou. Bolo vidieť, že oba tímy sú organizované a vo svojom strede majú skúsených hráčov. Tí oba celky umne dirigovali, tie vychádzali zo zabezpečenej obrany a vyčkávali na chybu súpera. Priebeh zápasu bol herne vyrovnaný, no my sme mali viac šancí. Mrzí nás inkasovaný gól po chybe v strede poľa, keď sme sa tesne predtým ujali vedenia,“ povedal M. Dvorožňák. Po bezgólovom prvom polčase sa dlho zdalo, že to bude duel o jedinom strelenom góle. Napokon to tak ale nebolo. „Vyzeralo to tak a aj cez prestávku sme si povedali, že treba premeniť šancu, ktorá príde, lebo veľa ich nebude. Nakoniec sa nám to aj podarilo, no na víťazstvo to nestačilo. S bodom určite nie sme spokojní,“ zdôraznil M. Dvorožňák.

Poprad-Veľká má tie najvyššie ambície a preto strata bodov na domácej pôde dosť mrzí. „Kvalitný súper nás preveril, ako sme na tom boli po zimnej príprave. V kádri Hrabušíc nastal značný pohyb a tak sme nevedeli, čo môžeme čakať. Aj keď hral súper v poli dobre, neukázal nám naše slabé stránky. S hrou v defenzíve môžem byť spokojný,“ naznačil kouč lídra súťaže, ktorý sa najbližšie predstaví v Prakovciach. „Každý zápas vonku je špecifický a ťažký, ale naším cieľom je získať tri body. Svojou hernou kvalitou chceme dokázať, že chceme bojovať o špicu a držať sa tam čo najdlhšie,“ uzavrel M. Dvorožňák.