Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 09. 2014 o 09:53

Richard Havrilla: Úspech na oboch frontoch

autor: redakcia
1928x čítanéOrganizovanie turnaja 2. kvalifikačnej skupiny UEFA Region's Cup sa Slovensku vydarilo nielen po spoločenskej, ale aj po športovej stránke. Napriek tomu, že na finálový turnaj majstrovstiev Európy amatérov 2015 do Španielska si napokon vybojovali účasť víťazní Nemci z Württembergu.

"Tento rok pripadla účasť v Region’s Cupe výberu VsFZ. Mali sme možnosť cestovať do zahraničia alebo usporiadať turnaj doma. Rozhodli sme sa pre druhú možnosť aj vzhľadom na to, že máme k dispozícii NTC Poprad a ihriská v okolí mesta. Teraz, spätne po skončení, chcem zdôrazniť, že to bolo dobré rozhodnutie," poznamenal prvý viceprezident SFZ a predseda VsFZ Richard Havrilla.

Popradské NTC vo svojej krátkej histórii usporiadalo prvý turnaj pod hlavičkou UEFA. "Z tohto pohľadu všetci účastníci vyslovili nám - ako usporiadateľom - veľké uznanie a poďakovanie za prípravu a celý bezproblémový priebeh turnaja." Podobný názor zdieľal aj delegát UEFA na turnaji Márton Esterházy, bývalý reprezentant Maďarska a účastník MS v Mexiku, ktorý taktiež potvrdil vysokú úroveň organizácie turnaja. "Delegované osoby bývali priamo na štadióne NTC, mali k dispozícii Aquacity, takže mali vytvorené veľmi dobré podmienky na prípravu a aj na samotné stretnutia. Absolútne najviac prispeli k úspešnému priebehu riaditeľ turnaja Štefan Vaľko a jeho pravá ruka Marcel Eperješi."

Richarda Havrillu veľmi potešili aj slovenskí reprezentanti, ktorí pochádzali z nášho regiónu. "Veľmi sa teším z druhého miesta. Neskrývam, že som bol prekvapený a nadmieru spokojný s hrou a výsledkami nášho výberu. Tréner Mikuláš Komanický zložil napriek krátkosti času kvalitný výber tvorený mladými hráčmi a tí sa mu odmenili nielen výborným výkonom, ale čo je aj pre mňa podstatné, hrali so srdcom. Mali sme veľmi ťažkú skupinu. S Nemeckom sme tesne prehrali, víťazstvá nad Anglickom a Škótskom boli skvelou propagáciou amatérskeho futbalu na Slovensku. Moje poďakovanie patrí samozrejme aj celému realizačnému tímu - asistentovi Marekovi Fabuľovi, nestarnúcemu lekárovi Bercimu Magyarovi, masérovi Robovi Fabínymu a vedúcemu družstva Petrovi Gogovi."