Rozhodnutie prišlo v nadstavenom čase + fotogaléria

autor: Daniel Dedina
2631x čítané

Futbalisti Starej Ľubovne sa z plného bodového zisku tešili naposledy ešte v úvode septembra a potom dlho-predlho nič. Ich posledná bodová radosť tak už bola poriadne starého dáta.

Aké je to odísť z ihriska nepokorení súperom okúsili hráči MFK na vlastnej koži naposledy v 7. kole v domácom súboji s Raslavicami (2:0). Nasledovala nepríjemná šnúra šiestich prehier a s tým súvisiaci tabuľkový prepad. Až prišiel súboj 14. kola IV. ligy Sever, v ktorom pod Ľubovniansky hrad zavítal súper zo Zámutova. Hostia v ňom potvrdili vskutku raritnú bilanciu v zápasoch doma a vonku.

Stará Ľubovňa - Zámutov 1:0 (0:0)

V ceste za prelomením negatívnej šnúry stála domácemu táboru najmä prekážka v podobe eliminácie L. Hricova, najväčšej osobností v zelenobielom zámutovskom drese. Bývalý hráč iného Tatrana - Prešov a AS Trenčín, ktorý sa nakrátko mihol aj v staroľubovnianskom drese, bol pred týmto kolom najlepším strelcom súťaže. V tabuľke strelcov svietilo pri jeho mene už 16 gólov a o jeden presný zásah viedol pred pušovským ostrostrelcom D. Andričom. Hosťujúci snajper sa zastreľoval už v 11. min. Po centri do šestnástky a nedorozumení domácich obrancov vo vzdušnom súboji netrafil z voleja loptu podľa predstáv. Následne prebrali taktovku stretnutia domáci, ktorí boli v prvom polčase aktívnejším tímom. V 17. pohladil loptu z Haladejovho priameho kopu Joz. Kosturko, avšak jeho hlavička minula vzdialenejšiu žrď. Následne nechýbalo veľa k tomu, aby Révayova prízemná strela zapadla k pravej žrdi, minula ju len o centimetre. V 24. min odpovedal strelou z diaľky L. Hricov, jeho strela doprostred brány nemohla narobiť brankárovi Bičušovi vážnejšie problémy. To bolo zo strany Zámutova v prvom polčase prakticky všetko. Akurát v 41. min ešte pohrozil Juhás, avšak tiesnený a vytlačený z ideálneho uhla strelou k bližšej žrdi neuspel. V tom čase už mohla vyhrávať Stará Ľubovňa, ale najväčšiu šancu prvého polčasu riešil v 35. min Reľovský silou a netrafil priestor troch žrdí. Úvodné dejstvo ukončila strela Selepa z priameho kopu, s ktorou si Mucha bez problémov poradil.

Nepríjemný úder mohli svojmu súperovi zasadiť Zámutovčania hneď po zmene strán. Nepríjemný center, ktorý prešiel celou päťkou, odvracal spred bránkovej čiary v poslednej chvíli Révay. Čoraz viac bolo zrejmé, že to bude pravdepodobne zápas o jednom góle a ten kto ho strelí bude veľmi blízko k víťazstvu. V 57. min sa už-už hotoval k nepríjemnej strele z hranice šestnástky Hanusin, jeho pokus v poslednej chvíli obetavo zablokoval Jur. Kosturko. Hostia sa začínali čoraz viac osmeľovať, v polovici druhého polčasu vyrovnali hru a ich najväčšiu šancu spálil v 70. min L. Hricov, ktorý si v šestnástke skúseným spôsobom našiel priestor, zastavil svoj pohyb, aby si počkal na prízemný center z krídelného priestoru, ale vo výbornej príležitosti prestrelil. Mladý tím hostiteľov ostal na chvíľu zaskočený a zdalo sa, že o body ako už nie prvýkrát v aktuálnej sezóne príde v druhom polčase. O to nepochopiteľnejší bol herný prejav hosťujúceho tábora, ktorý sa v záverečnej pätnásťminútovke akoby uspokojil s bezgólovým stavom. Vycítili to aj hráči Starej Ľubovne, ktorí boli v závere oveľa iniciatívnejší a za svoju bojovnosť napokon v absolútnom závere zápasu aj zaslúžene odmenení. V 79. min sa do brejku dostal Selep, mieril však len do bočnej siete. V 82. min po peknej kombinácii Jur. Kosturka a T. Konkoľa nemieril presne hlavou Révay. A keď v poslednej minúte v obrovskej šanci namieril Joz. Kosturko, ktorý sa v závere zápasu posunul zo stopérskeho miesta viac dopredu, len do Muchových nôh, na chvíľu sa zdalo, že diváci v tomto stretnutí už gól neuvidia. Prišla ale 93. min, štandardná situácia MFK, vo vnútri šestnástky ostal trestuhodne nepokrytý Selep, ktorý mal dostatok času si loptu stlmiť a strelou zblízka rozhodol o plnom bodovom zisku pre svoj tím – 1:0. Vzhľadom na čas, v ktorom gól padol, to bolo pre hostí mimoriadne kruté. Hneď po rozohratí zo stredového kruhu totiž rozhodca D. Mano záverečným hvizdom ukončil stretnutie. Treba ale zároveň priznať, že pasivitou v záverečnej fáze stretnutia si o to tak trochu aj koledovali, čo po zápase priznali aj samotní členovia realizačného tímu z úpätia Slanských vrchov.

Zámutov aj týmto výsledkom potvrdil dve herné tváre, ktoré ho sprevádzajú v doterajšom priebehu sezóny. Bilancia tohto tímu v aktuálnom ročníku vyznieva až neuveriteľne. Zatiaľ čo doma vyhral všetkých doterajších šesť stretnutí (so skóre 20:7), vonku jeho hráči nebodovali ani na ôsmy pokus (skóre 6:22). Gólom v nadstavenom čase im tak ušiel premiérový bod z ihrísk súperov. V tabuľke sa pred posledným jesenným kolom a následnou jarnou predohrávkou nachádza Tatran na desiatom mieste, jeho nedeľňajší súper zostáva napriek víťazstvu o štyri priečky nižšie. Zámutov v spomínaných dvoch kolách hostí Spišské Podhradie a Medzilaborce, Stará Ľubovňa cestuje do Kračúnoviec a Radvane nad Laborcom.

Gól: 90.+ Selep, ŽK: 77. Š. Konkoľ, 87. Ľ. Mariančík, 88. Selep - 42. L. Hricov, 88. Ovšianik, rozhodovali: D. Mano - Hudák, Šimková, 100 divákov

MFK: Bičuš - Š. Konkoľ, Sivuľka, Joz. Kosturko, Haladej - Révay, Jur. Kosturko - Reľovský (36. Selep), Aftanas (60. T. Konkoľ), Ľ. Mariančík - Gallik (90. Grivalský).

FK Tatran: Mucha - Jakubčin (82. Bajus), M. Hricov, Matta, Varechaj - Fejko (73. Kohút), Breda, Ovšianik, Hanusin (82. Šandrej) - L. Hricov, Juhás.

Hlasy po zápase:

Peter Drobňák (tréner MFK Stará Ľubovňa): "Už som ani veľmi neveril, že sa nám v tomto stretnutí predsa len podarí skórovať, keďže sme tesne predtým pozahadzovali výborné príležitostí. Bolo to stretnutie slabšej úrovne, oba mančafty v ňom nepredviedli bohvieaké výkony. Som rád, že sme vyhrali. Vo viacerých predchádzajúcich zápasoch sme predviedli určite lepší výkon ako v tomto prípade, ale k bodom to neviedlo. Dnes hra nebola ideálna a aj keď to dlho vyzeralo na remízu, nakoniec sme našu záverečnú aktivitu pretavili do úspešného výsledku. Určitú rolu zrejme zohralo aj záverečné striedanie, kde Grivalský svojou výškou trocha zmiatol súperových hráčov pri štandardných situáciách. Z našej strany bol lepší prvý polčas, avšak neboli sme v ňom dostatočne efektívni. V polčasovej prestávke sme hráčom prízvukovali najmä to, že je potrebné pridať na bojovnosti a zvýšiť dôraz v osobných súbojoch. V druhom polčase sme ale súperovi prenechali viac priestoru na kombináciu a preto sa hra opticky vyrovnala."

Marek Selep (strelec víťazného gólu): "Z lavičky náhradníkov sa mi spočiatku zdalo, že tento zápas by mohol byť našou korisťou a že by sme sa v ňom konečne mohli presadiť výraznejšie aj strelecky. Postupne sa však hra vyrovnala a presadiť sa cez pozornú súperovu obranu bolo s pribúdajúcim časom čoraz ťažšie. Nepremenili sme šance, ktoré sme mali a navyše sme kazili množstvo prihrávok. Hrali sme ale až do úplného konca a v ňom sa nám, našťastie, nakoniec predsa len podarilo skórovať. Situáciu, ktorá predchádzala gólovému momentu som, pravdupovediac, ani veľmi dobre nevidel, pretože ma nachvíľu oslepilo silné slnko. Registroval som len, že lopta preletela ponad dvoch hráčov až ku mne, podarilo sa mi ju sklepnúť stehnom a následne dopraviť do siete. Sme veľmi radi, že sme sa pre tento rok rozlúčili s domácim prostredím víťazstvom."

Peter Košuda (tréner FK Tatran Zámutov): "Výsledok zodpovedá nášmu prejavu v tomto stretnutí a svedčí o tom, ako k nemu hráči pristúpili. Domáci si za svoju bojovnosť víťazstvo zaslúžili. Nemyslím si, že nás prevýšili v kvalite, ale ochota pobiť sa o výsledok a chuť ísť za víťazstvom bola na ich strane. Tento zápas sa nevymykal z rámca našich predošlých zápasov na ihriskách súperov. Odohrali sme ho ako keby len z povinnosti a inak to asi ani dopadnúť nemohlo. Počas celého zápasu sme prakticky nevystrelili na bránu, nevypracovali si vyložené príležitostí a preto sme si v ňom ani nezaslúžili bodovať, aj keď sme k tomu mali napokon blízko. Je to najmä o zodpovednosti a ochote. Tieto atribúty nám v tomto súboji jednoznačne chýbali."