Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 04. 2012 o 16:31

Krompašania už nie sú poslední

autor: Patrik Petruška
1560x čítanéNa 21. kolo IV. ligy Juh budú v Krompachoch v dobrom spomínať. Po predlhom čase sa už na súperov nepozerajú z posledného miesta. To prepustili Štítniku, ktorého na jeho pôde zdolali o gól 3:2.

Zlé výsledky Krompách v jeseni boli skôr dielom náhody, ako hráčskej kvality. Za posledné roky ešte toto mužstvo neodohralo tak smoliarsku jeseň ako teraz. Jeden horší výsledok striedal druhý a ani samotní Krompašania to nechápali. Funkcionárske jesenné škrípanie s tým nič nemalo spoločné.

Na začiatku jari mal Pokrok zlé vyžrebovanie, keď hral stále vonku. Potrebná dôležitá iskra prišla v zápase na pôde Kráľovského Chlmca, kde zvíťazili 1:0 a potom doma zdolali Smižany. Možno najdôležitejší súboj jari ich čakal cez víkend so Štítnikom. Obaja súperi sú na chvoste štvrtoligovej tabuľky a dôležitostí zápasu si boli oba kolektívy až príliš vedomé.

„Prvých dvadsať minút to bolo o ničom. Kým sme sa trochu „neuťukali“ na novom ihrisku – historicky prvé stretnutie na ich pôde – potom sme prevzali iniciatívu. Vypracovali sme si viac šancí a v 85. minúte sme dali spravodlivý víťazný gól,“ povedal o zápase v Štítniku futbalový matador z Krompách Ľuboš Ontko.

Krompachy sú tretie od konca. Pre nich je každý duel teraz dôležitý, no po Štítniku ich čaká znova veľký boj o tri body. Doma privítajú Rožňavu, ktorá je nad nimi o dve miesta lepšie, ale v prípade opäť úspešného výsledku sa na ňu môžu bodovo dotiahnuť.

„Doterajšie dobré výsledky treba potvrdiť doma a potom to bude znova lepšie,“ zakončil Ľuboš Ontko.